• Archiwum, Rok szkolny 2020/2021

• Informacja dla rodziców dot. konsultacji psychiatrycznych w Szpitalu Wolskim

Szanowni Państwo,

informujemy, że wznowiono  konsultacje do Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim.

Przyjmuje się pacjentów VI - VIII klasa Szkoły Podstawowej.

.Aktualnie jest krótki czas oczekiwania na przyjęcie.Zakres problemów, którymi zajmuje się  oddział to:

* trudności i kryzysy rozwojowe,

* zaburzenia lękowe, lęk społeczny, lęk szkolny, lęk separacyjny,

* zaburzenia osobowości,

* zaburzenia więzi,

* utrzymujące się trudności w funkcjonowaniu społecznym po przebytym epizodzie psychotycznym,

* trudności szkolne,

* trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej,

* niska samoocena, nieśmiałość, wycofywanie się z interakcji społecznych,

* przygnębienie, depresja i zaburzenia nastroju,

* mobbing w grupie rówieśniczej,

* zaburzenia odżywiania się w stabilnym stanie somatycznym,

* trudności wychowawcze,

* nieradzenie sobie za złością

* problemy w koncentracji,

* zespół nadruchliwości z deficytem uwagi,

* konflikty z rodzicami i rodzeństwem,

* przeżycia traumatyczne,

* odmowa chodzenia do szkoły,

* nerwica natręctw,

* zaburzenia ze spektrum autyzmu,

* i inne problemy okresu rozwojowego.

Zgłoszenia do oddziału przyjmowane są telefoniczne nr (22) 389 49 95; 516 060 173 oraz pocztą e-mail ASienkiewicz@wolski.med.pl

Konieczne jest skierowanie na oddział dzienny dla młodzieży wystawione przez lekarza pracującego w placówce z kontraktem NFZ – psychiatra dzieci i młodzieży, psychiatra, pediatra, lekarz rodzinny.

Kwalifikacja pacjenta na odział polega na rozmowie ze specjalistą psychoterapeutą lub lekarzem.

Wymagane jest wyrażenie zgody na udział w zajęciach terapeutycznych i szkolnych przez pacjenta oraz uczestniczenie w proponowanych formach terapii przez rodziców.

Decyzja o zakwalifikowaniu na oddział podejmowana jest przez zespół terapeutyczny i przekazywana telefonicznie lub mailowo.

Projekt "Reaguj na niebiesko!"

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozpoczęło realizację projektu "Reaguj na Niebiesko!" kierowanego do świadków przemocy. W związku z tym informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji, w ramach których świadkowie przemocy będą mogli pozyskać informację o możliwościach działania w danej sytuacji, jak również otrzymać wsparcie psychologiczne dla siebie.

Zapisu na konsultację można dokonać dzwoniąc do biura Stowarzyszenia - tel. 22 499 37 33 - w godzinach 9:00-15:00 od poniedziałku do piątku.

Program Reaguj na Niebiesko! jest finansowany z funduszy EOG, Program Aktywni Obywatele-fundusz krajowy.

Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"
          ul. Jaktorowska 4
          www.niebieskalinia.org

zespół pedagogów i psychologów szkolnych