• Centrum Edukacyjne Mądra Głowa

NAUKA JEST MIŁA i PRZYJEMNA

Centrum Edukacyjne „Mądra Głowa” od 10 lat zajmuje się prowadzeniem zajęć pozalekcyjnych z metod szybkiej nauki oraz eksperymentów chemiczno – fizycznych.

W naszej pracy kierujemy się hasłem „Nauka jest miła i przyjemna”, dążymy do jak najszybszego wykorzystania wiedzy w praktyce, dzięki czemu dzieci i młodzież, widząc efekty swej pracy, pragną nauczyć się jeszcze więcej.

Niżej przedstawiam opis poszczególnych zajęć:

1. Eksperymenty chemiczno – fizyczne.

Na zajęciach dzieci będą poznawać zjawiska panujące w otaczającym nas świecie, mieszać mikstury, sprawdzać dlaczego coś działa lub nie. Wszystko to pod okiem doświadczonych prowadzących.  Zajęcia mają charakter interakcyjny.

Program został opracowany we współpracy z doktorantami chemii i fizyki Wojskowej Akademii Technicznej.

1. Gry logiczne - Mały Giercownik – nauka umiejętności matematycznych z wykorzystaniem gier logicznych (planszowych i karcianych): dodawanie, odejmowanie, tabliczka mnożenia oraz koncentracja, myślenie strategiczne.
          2. Arytmetyka mentalna (przy współpracy z ABAKUS EUROPE (www.abakus-center.eu)

Nauka szybkiego liczenia, działań wykonywanych na dużych liczbach,  ćwiczenie koncentracji .

Część zajęć będzie odbywać się w szkole SP 357, a część w Ośrodku Kultury ul. Powstańców Śląskich 108a/k.McDonalda, na pewno zajęcia w godzinach przedpołudniowych z możliwością odprowadzania do szkoły

Więcej informacji na stronie www.madraglowa.pl

Stosujemy się do wytycznych dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego.

570 – 345 – 392; eksperymenty@madraglowa.pl; pamiec@madraglowa.pl