• Mistrzostwa Warszawy w piłce siatkowej młodszych chłopców

• W dniach 11.03-14.03 na obiekcie MOS Wola przy ul Rogalińskiej 2 odbyły się mistrzostwa Warszawy w piłkę siatkową chłopców młodszych. Dzielnice Bemowo reprezentowała nasza szkoła w składzie: Hubert K., Kamil Bo., Michał K., Filip F., Jakub K., Kacper A., Piotr W., Ksawery K., Jeremi Ł., Patryk S. Po wielu emocjonujacych i wyczerpujących meczach nasza szkoła awansowała aż do ostatniego dnia rozgrywek. Ostatecznie po wspaniałej walce zakończyliśmy rozgrywki na 5 miejscu. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi.

Trener Sebastian Ropiak

• XII edycja Biegu Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy"

• W dniu 1 marca 2024 roku odbyła się XII edycja „Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” przy wsparciu Fundacji „Wolność i Niepodległość”. Bieg miał na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia którzy działali w latach 1944–1963. Trasa biegu obejmowała dystans 1963 metrów, symbolizujący datę śmierci ostatniego członka ruchu oporu podziemia niepodległościowego, Józefa Franczaka ps. „Lalek”. W tegorocznym biegu wzięły udział wszystkie klasy 4 którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Galeria - zobacz

• 14 marca - Dzień Liczby Pi

• 14 marca, to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi. Datę święta wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego tej liczby (3,14). Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin wybitnego matematyka Wacława Sierpińskiego i fizyka Alberta Einsteina. Na szkolnym holu uczniowie naszej szkoły przygotowali parkietaże z liczby Pi oraz panoramę miasta Pi

Zobacz - galeria

• Laureaci Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

• Dnia 4 marca 2024 roku odbyła się 47 edycja Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Przedstawiciele naszej szkoły, laureaci szkolnego etapu, Paweł B. z klasy 8e i Gabrysia S. z klasy 5b zostali docenieni przez Jury. Gabrysia otrzymała wyróżnienie, a Paweł zdobył
            I miejsce w kategorii klas 7-8.

Nagrody recytatorom  wręczał między innymi Pan Profesor Stanisław Kazimierz Górka - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz pedagog.

Gratulujemy!

• Podsumowanie współzawodnictwa sportowego bemowskich szkół w ramach Warszawskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży

• 21 lutego odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostali wyróżnieni uczniowie i szkoły za osiągnięcie bardzo wysokich wyników sportowych w r. szk. 2022/2023 w ramach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli znakomite wyniki w różnych dyscyplinach sportowych. Oto ich osiągnięcia:

1. Badminton:
              • I miejsce w Warszawie
              • I miejsce na Mazowszu
            2. Koszykówka:
              • II miejsce drużyna chłopców grupy starszej w Warszawie
            3. Biegi przełajowe:
              • III miejsce na dystansie 1000 m chłopców w Warszawie
            4. Lekkoatletyka:
              • III miejsce na dystansie 600 metrów w Warszawie

Osiągnięcia naszych uczniów uplasowały naszą szkołę na wysokich miejscach w rankingu szkół:

• I miejsce w kategorii chłopcy młodzież
            • II miejsce w kategorii dzieci dziewczęta
            • II miejsce w kategorii dzieci chłopcy
            • III miejsce w kategorii młodzież dziewczęta.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli SP 357 za ich ciężką pracę i osiągnięcia w Warszawskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży! 🏆👏

Hanna Lankiewicz

• Szkolni Odyseusze Umysłu zapraszają na kiermasz ciast

• Szkolni Odyseusze Umysłu zapraszają wszystkich wielbicieli domowych wypieków na kiermasz ciast, który odbędzie się 26 lutego 2024 r. w godzinach 8.00 – 15.00 w holu szkoły.

Zebrana suma pomoże uczniom dwóch Drużyn z SP 357 pokryć niemałą kwotę wyjazdu do Gdyni na Ogólnopolski Konkurs Odyseja Umysłu.

Dlaczego warto angażować się w wsparcie Odysei?

Ponieważ każdy wkład ma potencjał zmieniania życia młodych ludzi i przyczyniania się do ich sukcesów w przyszłości.

Razem możemy więcej!

Bez Was nie zrealizujemy naszego celu!

Zapraszamy - Odyseusze Umysłu

we wsparciu Rodziców

trenerzy Odyseusz: Danuta Ostrowska

Agnieszka Olszacka

• Kąciki czytelnicze w klasach nagrodzone

• Dziękuję klasom, które przygotowały kąciki czytelnicze w swoich salach lekcyjnych.

Jury miało bardzo trudne zadanie w wyłonieniu tych najciekawszych. Poniżej przedstawiam klasy, których kąciki czytelnicze zostały nagrodzone: klasa 1b, klasa 1c, klasa 5c.

Zapraszam łączników klasowych po odbiór nagród do biblioteki! Nagrody zostały ufundowane przez firmę Britę.

Anna Smoleń

• Piernikowy kiermasz

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU serdecznie zaprasza całą społeczność szkolną do świętowania urodzin      Mikołaja Kopernika podczas PIERNIKOWEGO KIERMASZU, który odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2024r., w godzinach 9.00-14.30 w holu głównym szkoły.

Zebrane fundusze zostaną przekazane na budowę i wyposażenie Domu Hospicyjnego dla nieuleczalnie chorych dzieci  w gm. Zaleszany (woj. podkarpackie).

Zapraszamy!!

                                                                 Wolontariusze i Koordynatorzy SKW:

Monika Wilczyńska

                                                                                 Joanna Błajszczak