• Jasełka - klasa 3a

• Serdecznie zapraszamy do obejrzenia montażu slowno - muzycznego w wykonywaniu uczniów z klasy 3a z życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

FILM >>>>> OBEJRZYJ

• Koło Teatralne klas IV-VIII zaprasza na Jasełka

• Koło Teatralne klas IV-VIII składa najserdeczniejsze życzenia ciepłych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w 2021 roku.

Chociaż obecny czas pandemii jest trudną próbą dla nas wszystkich i wszystkich nas dotyka - pamiętajmy, że tylko razem damy mu odpór.

Spędźcie czas Świąt przy wspólnym stole, a śmiechem, życzliwością i kolędowaniem wzmocnicie to, co spaja Wasze rodziny.

Wesołych Świąt!

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek.

Joanna Brochocka-Pełka, Agata Rudzka

• Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

• W dniu 12 listopada 2020 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej Szkoły osiągnęli następujące wyniki:

Mitologia - Poziom 1

Maja K. 5b  - Dyplom uznania

Mitologia - Poziom 2

Stanisław K. 7g- Dyplom uznania

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratujemy!

• Warsztaty dla Rodziców – „Mity i fakty w edukacji, czyli jak skutecznie wspierać edukację dzieci?”

• Szanowni Państwo,

w imieniu Biura Edukacji zapraszamy na kolejne warsztaty dla Rodziców – „Mity i fakty w edukacji, czyli jak skutecznie wspierać edukację dzieci?”

17 grudnia (czwartek) w godz. 17.00 - 19.00 zostaną omówione wyniki badań naukowych związanych ze skutecznością uczenia się.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc limitowana.

Zachęceni bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniem na temat podstawowych narzędzi ułatwiających dzieciom naukę zdalną, organizatorzy zapraszają na kolejne warsztaty adresowane do Rodziców.T

ym razem przytoczone zostaną najbardziej popularne mity edukacyjne weryfikowane przez świat nauki. Na podstawie wniosków z najnowszych badań psychologii kognitywnej, poświęconych specyfice działania mózgu, dowiedzą się Państwo, co z nich wynika dla doboru skutecznych technik nauczania w szkole i wspierania edukacji w domu.

Spotkanie prowadzić będą pracownicy naukowi skupieni w fundacji Evidence Institute – dr hab. Maciej Jakubowski i dr Tomasz Gajderowicz, którzy zajmowali się m.in. realizacją największych badań oświatowych na świecie – PISA oraz współpracują z instytucjami badawczymi z Europy i USA.

Link do wydarzenia: https://us02web.zoom.us/j/82589448086?pwd=UE1GNC82UUtMdjgvNWt3V1ZpV3ByUT09

Następne szkolenie z cyklu wykładów dla Rodziców odbędzie się w lutym 2021 roku.

Dyrekcja SP 357

• Dziecięcy Telefon Zaufania

• Drodzy Uczniowie,

Rzecznik Praw Dziecka uruchomił dla Was całodobowy bezpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania -  800 12 12 12 i dedykowany dla Was czat internetowy. Za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Wspomniany wyżej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji.

Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika brpd.gov.pl  a obsługujący czat eksperci osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania Wam takiego wsparcia.

Możecie kontaktować się poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony pod adresem - https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Jeśli coś Cię trapi, jeśli nie możesz sobie z czymś poradzić, dzwoń i czatuj. Razem z osobą dorosłą zastanowicie się, jak rozwiązać Twoje niepokoje.

• Konferencja dotycząca bezpieczeństwa w szkołach w okresie pandemii

• Szanowni Państwo,

Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza Nauczycieli oraz rodziców na konferencję „Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach w okresie pandemii” organizowaną w dniu 8 grudnia 2020 r. w godz. 12.00 - 14.20 przez Kuratorium Oświaty w Warszawie, przy współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konferencja będzie dostępna pod linkiem: https://youtu.be/SVgGYIC0cHg

Spotkanie z Państwem rozpocznie Minister Edukacji i Nauki – Pan Przemysław Czarnek oraz Wojewoda Mazowiecki – Pan Konstanty Radziwiłł.

PROGRAM KONFERENCJI obejmuje zagadnienia:

1. Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne uczniów podczas zdalnej nauki.

2. Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w okresie pandemii. Konsekwencje prawne. Profilaktyka.

3. Lekcje w sieci – korzyści i zagrożenia.

4. Przetwarzanie danych osobowych w szkole w okresie pandemii.

5. Kluczowe aspekty profilaktyki i bezpieczeństwa epidemicznego w instytucjach oświatowych – przykłady dobrej praktyki.

Zapraszamy do udziału w konferencji

Dyrekcja SP 357

• Podsumowanie Mikołajkowej akcji zbierania słodyczy

• Mikołajkowa akcja zbierania słodyczy dla dzieci z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego "Zielona" za nami. Dziękujemy za Państwa wsparcie. Ilość zebranych podarków przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
            Razem czynimy dobro!

Galeria >>> zobacz

• DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• Drodzy uczniowie, kochani WOLONTARIUSZE – w tym roku Dzień Wolontariusza świętujemy nieco inaczej angażując się dla dobra innych.

Z myślą o potrzebujących dzieciach- ofiarujmy coś słodkiegoa otrzymamy coś bezcennego – UŚMIECH DZIECKA!!

Koordynatorzy SKW Monika Wilczyńska, Inga Tomasiak