• .

awans+i+zatrudnienie.jpg (188×268)

Awans zawodowy i zatrudnianie nauczycieli

Komplet wzorcowej dokumentacji do ubiegania się o kolejny stopień awansu zawodowego:

nauczyciel stażysta – kontraktowy – mianowany – wg najnowszego stanu prawnego Karty nauczyciela i Rozporządzenia w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. Nr 70, poz. 825 z późn. zm.).

W publikacji także aktualna dokumentacja kadrowa, z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2012 r. – w tym nowe zasady wystawiania świadectwa pracy, urlopów i czasu pracy.
          Co bardzo pomocne – każdy dokument jest opatrzony praktycznym komentarzem z podaniem obowiązków dyrektora. Integralną częścią pozycji jest suplement elektroniczny (dokumentacja w formacie MS Word), dający możliwość bezpośredniej pracy na plikach, uzupełnienia o dane,                                             zapisu, wydruku itp.
          dla+dobra+dziecka.jpg (160×234)     Dla dobra dzieckaO warsztacie pracy nauczyciela-wychowawcy

Książka ma charakter podręcznika dla studentów kierunków pedagogicznych i nauczycieli pragnących doskonalić swój warsztat zawodowy. Prezentowane materiały ujmują zagadnienia metodyczne związane z kluczowymi dla praktyki pedagogicznej działaniami: diagnozowanie dziecka i jego środowiska, planowania pracy opiekuńczo-wychowawczej i jej organizowania. Liczne przykłady, propozycje, rady i wskazówki metodyczne zawarte w książce są czynnikiem inspirującym do samodzielnego myślenia, twórczego i poprawnego pod względem metodycznym działania w różnych placówkach i sytuacjach wychowawczych. Książka stanowi wzór uporządkowanych działań nauczyciela-wychowawcy, zgodnych z reformą systemu edukacji i najnowszymi zarządzeniami resortu.

[awans-zawodowy-nauczycieli-2dcover.jpg]     Awans zawodowy nauczyciela Jak skutecznie awansować na stopień nauczyciela mianowanego?

Pewnie wydaje Ci się, że robienie awansu jest długą i żmudną pracą. Otóż jest w tym trochę prawdy, jednakże dzięki pomocy w postaci porad, pomysłów i przykładów - automatycznie uzyskasz ogromną przewagę nad tymi, którzy nie mają dostępu do tej wiedzy i proces awansu będzie dla Ciebie ekscytującym wyzwaniem. Unikniesz też niepotrzebnych błędów i stresu.
          Awans zawodowy nauczyciela to książka, na którą jest ostatnio największe zapotrzebowanie, napisana przez nauczycielkę na podstawie jej własnych doświadczeń. Podpowiada, co i w jaki sposób zrobić, czego unikać, wskazuje na akty prawne, daje przykłady scenariuszy i innych dokumentów niezbędnych do awansu. Publikacja o tyle przyjazna, że można ją kupić w wersji elektronicznej lub drukowanej, a także ściągnąć darmowy fragment. Spis treści zamieszczony poniżej pozwoli zorientować się dokładniej w treści tej książki.
          początkujący.jpg (188×268)     Początkujący nauczyciel
          Opowiedziana tu historia Kerrie, początkującej nauczycielki, stała się podstawą studium przypadku, które zgodnie z zamierzeniami autora ma ułatwić nowicjuszom pierwsze kroki w pracy szkolnej, a także wskazać im drogę rozwoju umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Doświadczenia Kerrie w pierwszym roku pracy były dość typowe - wielu świeżo upieczonych nauczycieli zmaga się z podobnymi problemami (dotyczącymi na przykład planowania, dyscypliny, oceniania, zróżnicowanego poziomu uczniów oraz rozbieżności pomiędzy własną wizją nauczania a narzuconymi odgórnie wytycznymi) i na ogół samodzielnie poszukuje ich rozwiązania. Do nich głównie adresowana jest ta książka, ale powinni ją także przeczytać ci, którzy kształcą przyszłych pedagogów, jak również ci, którzy pragną zreformować wciąż niedoskonały system edukacji.

***************************************************************************************************************************************************kiedy+pozwolić.jpg (188×268)
              Kiedy pozwolić, kiedy zabronić w klasie
          Książka Roberta MacKenziego prezentuje narzędzia oraz informacje niezbędne do rozpoczęcia nowych relacji nauczyciela z uczniem opartych na obustronnym zaufaniu. Autor odkrywa przed Czytelnikiem wiele przeszkód stojących na drodze do efektywnego nauczania i uczenia się. Jednocześnie uczy jak zapobiegać testowaniu granic, agresywnym próbom sił oraz jak nie dać się złapać uczniowi na przynętę w postaci pogardliwych min lub złośliwych komentarzy.

Autorka książki pt. „Wyjątkowy dzień”, Anne-Dauphine Julliand jest dziennikarką, mieszka w Paryżu. Jej powieść to kontynuacja „Śladów małych stóp na piasku”, które odniosły ogromny sukces, poruszającej historii córeczki Thais, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną układu nerwowego, która przeżyła trzy lata i dziewięć miesięcy. Miała krótkie, lecz piękne życie. Wiele też zmieniła w życiu rodziny. Nie zostawiła po sobie rozpaczy, jedynie miłość.