• Informacje ogólne

• „Mistrzowie Kodowania" to ogólnopolski program edukacyjny mający na celu popularyzację nauki programowania w polskich szkołach.

Program objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wspierani również przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Organizatorem programu "Mistrzowie Kodowania" jest firma Samsung Electronics Polska we współpracy z partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo Polska, Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji", Stowarzyszeniem „Dobra Edukacja”, grupą Superbelfrzy RP i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Nasza szkoła bierze udział w VI edycji programu „Mistrzowie Kodowania”.

W r. szk. 2018/2019 w ramach całorocznego programu nasi uczniowie będą nabywać umiejętności programistyczne, wykorzystując do tego celu darmowy program  – Scratch.

Więcej informacji na stronie http://mistrzowiekodowania.pl

Programowanie w Scratchu odbywać się będzie w ramach kół zainteresowań, wieczorków ze Scratchem, eventów. Zaplanowano zorganizowanie III edycji Dzielnicowego Konkursu „Słoneczne programowanie”.

Zachęcamy wszystkich młodych miłośników programowania do udziału w zajęciach i wydarzeniach organizowanych w naszej szkole!

Koordynatorzy: Magdalena Królak, Hanna Lankiewicz, Anna Pistolin, Marta Jaroszewska

********************************************************************************************************************************

Ceryfikat "EUROPE CODE WEEK 2018" dla SP 357

Certyfikat V edycji programu "Mistrzowie Kodowania" - rok szkolny 2017/2018