• Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Szkolna przystąpiła do projektu, a tym samym ogólnopolskiego konkursu

"WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW"

Konkurs odbywa się pod patronatem

"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"

I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

Na czym polega konkurs?

Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "VI Wielka Zabawa Rodzinna"

SZCZEGÓŁY PROJEKTU:

Najważniejsze informacje dla uczestników:

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów. Rozgrywany jest w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-6.

Uczestnicy etapu szkolnego zdobywają sprawności poprzez czytanie wskazanych książek i rozwiązywanie do nich testów. Testy rozwiązywane mogą być w okresie od 17 października 2016 r. do 10 lutego 2017 r.
          Sprawności można też zdobyć poprzez zdobycie 1, 2, lub 3 miejsca w innych konkursach czytelniczych.

Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, rodzeństwem przy rozwiązywaniu testów. Uwaga! Rodzic powinien pomagać i wspierać dziecko, a nie rozwiązywać testy za dziecko.

Uczeń musi zdobyć 10 sprawności aby przystąpić do szkolnego testu eliminacyjnego do wojewódzkiego półfinału.

Szkolny test odbędzie się w dn. 13 lutego – 10 marca 2017 r.

Po troje laureatów z każdej kategorii szkolnych eliminacji stworzy drużynę i weźmie udział w wojewódzkim półfinale.

Wszystkie książki wybrane do konkursu wraz z testami dostępne są w bibliotece szkolnej! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

LISTA_KSIaZEK_DO_PRZECZYTANIA_1-3.pdf

LISTA_KSIaZEK_DO_PRZECZYTANIA_IV_VI.pdf

Strona organizatora.

Regulamin konkursu.

Prezentacja

ETAPY KONKURSU - realizacja

**************************************************************************************************************************************************

Przez wiele tygodni uczniowie naszej szkoły czytali książki i rozwiązywali do nich testy. Dwanaścioro uczniów zdobyło maksymalnie dziesięć sprawności czytelniczych w ramach projektu "Wielka Liga Czytelników", tym samym uczniowie przeszli do kolejnego  etapu jakim był test kwalifikacyjny, który wyłoni  trzech półfinalistów , którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie.

Zakwalifikowani uczniowie do testu kwalifikacyjnego:

Klasa 2h

Kornelia Kierzkowska, Stanislaw Biele

Paula Roesler, Gaja Jabłońska, Weronika Turek

Michał Sawicki

Klasa 3d

Amelia Kołodziejczyk, Adam Pelc, Natalia Król, Aleksandra Wójcik, Antonina Paruzel, Karolina Jagiełło

W dniu 9 marca 2017 roku został przeprowadzony test kwalifikacyjny. Zostali wyłonieni uczniowie, którzy będą reprezentować Naszą Szkołę w półfinale III Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników", który odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. (miejsce i godzina będzie podana w późniejszym terminie przez organizatora).

Zwycięzcami zostali uczniowie:

Michał Sawicki (klasa3b), Weronika Turek (klasa 3a), Stanisław Biele (klasa 2h).

Książką półfinałową, którą uczniowie powinni przeczytaćdo 21 kwietnia 2017 r jest "Bohaterski miś" B. Ostrowskiej, którą Biblioteka Szkolna udostępni zainteresowanym w formie tradycyjnej, gdyż organizator proponuje jedynie wersję online. Nadmieniamy, że obecnie jest to książka trudno dostępna, jednak pomimo to dla naszych uczniów udało Nam się pozyskać tą pozycję.

Serdecznie gratulujemy!