• Honorowe wyróżnienie dla SP 357 "Szkoła z pomysłem na umysł ścisły"

27 października 2017 r. w Starej Prochowni odbyło się wręczenie Honorowych Wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”. W obecnej edycji o Wyróżnienie ubiegało się 50 szkół, nagrodzono 21 projektów, w tym projekt naszej szkoły na „Szkołę z pomysłem na umysł ścisły”.

Z radością możemy poinformować, że nasz pomysł został doceniony i możemy poszczycić się Honorowym Wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”, które odebrała w naszym imieniu Pani Dyrektor Beata Ciesielska-Pocialik wraz z Uczniami klasy 4h.

Projekt "Szkoła z pomysłem" ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowiska szkolnego (rodzice, uczniowie i nauczyciele) oraz jego integrację wokół podjętych działań.

W projekt zaangażowali się wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 357 w Warszawie.

Przez cały rok szkolny 2016/2017 podjęliśmy wiele działań rozwijających w naszych uczniach zdolności związane z naukami ścisłymi i staraliśmy się rozwijać ich zainteresowania w tym kierunku. Podczas organizowanych przez nas wydarzeń m.in. tygodni tematycznych, Wieczorach Scratch, konkursów i licznych warsztatów chcieliśmy zaprezentować uczniom inną stronę nauki. Zależy nam, aby nasza szkoła wspierała rozwój dzieci w nowatorski sposób i zachęcała ich do nauk ścisłych.

Cieszymy się z tego wyróżnienia i mamy nadzieję, że będziemy zdobywać kolejne wspaniałe nagrody.

GALERIA >>>>> zobacz

Szkoła z pomysłem - prezentacja SP 357

Zrealizowane  działania

Ogólnopolski Tydzień Scratcha

Kodowanie w czasie zajęć komputerowych

Wieczór Scratcha

Warsztaty kodowania dla dzieci i ich rodziców

Tydzień Technologiczny

- Dzień tabletowy
           - Dzień tablicy interaktywnej
           - Dzień „komunikacji na odległość” ze szkołą podstawową z innego województwa
           - Dzień warsztatów rysowania długopisem 3D

Szkolny Konkurs Komputerowy

„Pory roku – jesień”

Godzina Kodowania

Kodowanie w czasie zajęć komputerowych.

Tydzień Naukowy

Uczniowie SP 357, w tym tygodniu przeprowadzają serię eksperymentów.

Tydzień Matematyczny

Wielki Turniej Matematyczny

Każdy dzień będzie polegał na wykonaniu innego zadania matematycznego – krzyżówki, rebusy,

zadania z treścią, bajki matematyczne, labirynty.

Przez cały tydzień uczniowie poznawać będą ciekawostki matematyczne dotyczące sławnych polskich  matematyków i ich powiedzeń na temat Królowej Nauki – Matematyki.

Zgłoszenie udziału w Dniu Matematyki do „Stowarzyszenia Doskonalenia
           i Rozwoju 4improve”

Słoneczne Programowanie

Konkurs dzielnicowy dla uczniów klas trzecich w SP 357.

Mazowiecki Dzień Scratcha

Udział uczniów SP 357 w konkursie organizowanym przez OEIIZK.

Tydzień Przyrodniczy

5 czerwca - Dzień Ochrony Środowiska

Dzień Pustej Klasy

Każdy dzień będzie polegał na wykonaniu innego zadania przyrodniczego.

Zespół koordynujący działania:

Renata Bajor