REGULAMIN RADY ŚWIETLICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 357

1. Rada Świetlicy jest organem kolegialnym, w skład którego wchodzą osoby powołane z grona Rodziców Uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

2. Członków Rady Świetlicy powołuje się na początku roku szkolnego. Rada Świetlicy pełni swą funkcję społecznie przez czas trwania roku szkolnego. W przypadku konieczności zmiany jej członka/członków, nowego członka powołuje się na najbliższym zebraniu Rodziców Uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. W zebraniu uczestniczyć może Kierownik Świetlicy Szkolnej.

3. Rola Rady Świetlicy:

* przyjmowanie i akceptowanie listy potrzeb i wydatków świetlicowych na dany rok szkolny przedstawionej przez Kierownika Świetlicy Szkolnej;

* ustalanie spotkań Rady Świetlicy z Kierownikiem Świetlicy Szkolnej;

* nadzorowanie pobieranych, dobrowolnych opłat za uczestnictwo Uczniów
          w świetlicy;

* kontrolowanie wydatków zgodnych z potrzebami świetlicowymi;

* utrzymywanie stałego kontaktu z Kierownikiem Świetlicy Szkolnej w zakresie polityki finansowej;

* protokołowanie najważniejszych ustaleń i decyzji podczas spotkań Rady Świetlicy;

* gromadzenie dokumentacji w postaci paragonów, faktur i rozliczeń;

* zapewnienie Uczniom (wyróżnionym za wzorową postawę i aktywność twórczą w świetlicy) dyplomów i nagród na zakończenie każdego roku szkolnego;

* podsumowywanie rocznych wpłat i wydatków na rzecz świetlicy;

* przedstawienie Sprawozdania rozliczeniowego finansów świetlicy za dany rok szkolny do wiadomości społeczności szkolnej na stronie Internetowej SP nr 357 oraz w gablocie Rady Rodziców SP nr 357, najpóźniej do dnia 30 września następnego roku szkolnego.

***************************************************************************************************************************************

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI RADY RODZICÓW ŚWIETLICY

Sprawozdanie_02-08.2022.pdf