• W roku szkolnym 2018/2019 w SP 357 realizowany jest program "Wars i Sawa".

Warszawski System Wspierania Uzdolnionych "Wars i Sawa" to program, którego celem jest:

• odkrywanie talentów u uczniów;
          • zwiększenie motywacji i kompetencji u zdolnych dzieci;
          • stwarzanie im możliwości poszukiwania własnej drogi rozwoju;
          • przygotowanie do efektywnego uczenia się przez całe życie;
          • stworzenie spójnego systemu szkoły umożliwiającego, rozpoznawanie i rozwijanie uzdolnień uczniów;
          • solidne przygotowywanie uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich;
          • wzrost liczby uczniów uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych;
          • promocja szkoły w Warszawie;
          • nawiązanie współpracy z innymi szkołami będącymi w sieci szkół Warsa i Sawy;
          • rozwój kreatywności i umiejętności nauczycieli, wzbogacenie metod pracy;
          • uaktualnienie wiedzy na temat procesów poznawczych dzieci i młodzieży, w tym sposobów efektywnego uczenia i nauczania;
          • zwiększenie udziału rodziców w życiu szkoły.

23 października 2017 r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m. st. Warszawy

„Wars i Sawa”, dołaczając do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Ubieganie się o certyfikat poprzedziły wielomiesięczne przygotowania i prace prowadzone przez Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych. Kadra Szkoły 357 wzięła udział w licznych szkoleniach związanych z pracą z dziećmi zdolnymi i udoskonala swoje metody pracy.

Dzięki wieloaspektowym działaniom zaplanowanym w naszym Programie Wspierania Uzdolnionych będziemy w stanie w sposób doskonalszy wspierać każdego ucznia w odkrywaniu swoich uzdolnień, a także zapewnić mu warunki sprzyjające harmonijnemu rozwojowi. Chcielibyśmy, aby te poszukiwania były dla dzieci źródłem radości, a w przyszłości również sukcesów.

Pragniemy, aby nasi uczniowie byli twórczy, dociekliwi, dobrze przygotowani do dalszych etapów kształcenia, zdolni do samokształcenia i rozwijania własnych pasji, zdolności i zainteresowań, a nasza szkoła była utożsamiana z miejscem, w którym pracuje się z dziećmi zdolnymi.

Nasza szkoła uczestniczy również w warszawskim pilotażu ogólnopolskiego projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole”,  „Wars i Sawa grają w szachy”.

Galeria >>>>> zobacz