• .

PROJEKT  "WYBIERAM WODĘ"

Miło Nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem Ogólnopolskiegio Projektu Edukacyjnego "Wybieram wodę", którego koordynatorami były: mgr Dorota Guba i mgr Monika Warda - StachowskaNa potrzeby tego projektu został nakręcony film z udziałem uczennic z klasy 3h (Aurelia Michael, Aleksandra Zduniak , Oliwia i Maja Kardyś).  Ocenie podlegała dobra identyfikacja filmu edukacyjnego z tematem, a także czytelność  i charakter promujący program „Wybieram wodę".

Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>>> tutaj

Więcej informacji o konkursie >>>>> tutaj

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego programu/projektu edukacyjnego „Wybieram wodę” , ktory został stworzony z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.  Koordyantorami tego projektu są: mgr Dorota Guba i mgr Monika Warda-Stachowska.

Celem tego programu jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, jak ważną rolę odgrywa woda i  prawidłowe nawodnienie organizmu.

Ważnym elementem projektu jest promocja ochrony naturalnych zasobów wodnych, które chronią nas przed deficytem niezbędnego składnika diety. Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej.

Partnerami programu „Wybieram wodę” są producenci wód butelkowanych, instytucje samorządowe oraz ośrodki naukowe związane z ochroną środowiska i zasobów wodnych – szczegóły na stronie www.wybieramwode.pl.

***************************************************************************************************************************************

W ramach projektu zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia w Bibliotece Szkolnej. Podsumowując projekt "Wybieram wodę" uczennice z klasy III h: (Aleksandra Zduniak, Maja i Oliwia Kardyś, Aurelia Michael) pod kierunkiem pani mgr Doroty Guba i mgr Moniki Wardy-Stachowskiej nagrały  film edukacyjny, ktorego celem było:

- uzmysłowienie dzieciom znaczenia wody dla zdrowia,

- pokazanie dzieciom jak ważna jest woda dla życia człowieka

- pokazanie dzieciom czym może skutkować spożywanie niezdrowych napojów przez dłuższy czas.

Film został zgłoszony do konkursu w ramach akcji "Wybieram wodę".

OBEJRZYJ FILM >>>>> TUTAJ