Rowerowy Maj w Słonecznej Szkole Podstawowej nr 357 - edycja 2019 r.

6 maja 2019 rozpoczęliśmy VI edycję kampanii Rowerowy Maj - największą kampanię w Polsce promującą zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Wskaźnikiem wykorzystywanym w kampanii jest frekwencja, czyli liczba aktywnych dojazdów do szkoły względem wszystkich możliwych.

Mimo mało sprzyjającej majowej pogody, kiedy to straszyło deszczem, wiało, było zimno – uczniowie naszej szkoły dzielnie przyjeżdżali aktywnie do placówki.

Dzięki temu uporowi wywalczyli dla szkoły I miejsce w Dzielnicy Bemowo! BRAWO!

Przed nami kolejny rok szkolny, kolejny maj i kolejna kampania Rowerowy Maj – liczymy na Was! Zawalczmy o podium w Warszawie!

Katarzyna Kosińska

Rowerowy_Maj_2018__podsumowanie_akcji.pdf

********************************************************************************************************************

ROWEROWY MAJ _ ZAPROSZENIE NA PIKNIK_ WYNIKI

Maj już za nami. Nastał czas podsumowań smiley.

Byliśmy jedną ze 112 szkół w Warszawie uczestniczących w akcji.

Oficjalne wyniki, zgodnie z regulaminem były (przez moment) dostępne na stronie rowerowyma.eu w zakładce Warszawa. Piszę, że były ponieważ zostały ukryte, w związku z zauważonymi przez organizatorów rozbieżnościami.

Otrzymaliśmy następującą wiadomość od koordynatorów kampanii:

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami w przeliczaniu wyników frekwencji placówek, wyniki na stronie internetowej kampanii Rowerowy Maj w sekcji rankingi nie mogą być jeszcze uznane za oficjalne. Prace nad rozwiązaniem tej kwestii trwają w trybie pilnym.
          Poinformujemy Państwa jak tylko będzie to możliwe.
          Przepraszamy za utrudnienia,
          Monika Evini i Łukasz Witczak,
          Koordynatorzy krajowi kampanii Rowerowy Maj

Zatem czekamy….

Oficjalne wyniki, wraz z wręczeniem nagród zostaną ogłoszone  na scenie  podczas PIKNIKU - 9  czerwca br.

Zaraz potem na stronie szkoły zapraszam do obejrzenia  podsumowań Rowerowego Maja w Słonecznej 357 w postaci mini fotorelacji. Przed nami jeszcze apel z wręczeniem nagród - ale o tym wkrótce.

Zapraszamy na PIKNIK _ podsumowanie akcji w Warszawie

9 czerwca o 11.00 br. z Placu Bankowego rusza wielka, kolorowa parada rowerowa ulicami Warszawy, organizowana wraz z Warszawską Masą Krytyczną, którą dojedziemy na rowerowy piknik na Podzamczu.

Będą rozdawane balony z helem, pierwsze 500 uczestników dostanie pamiątkową szprychówkę. Mniej więcej od 12.30 do 15 będą rozdawane nagrody ze sceny. Nagrody otrzymają najaktywniejsze rowerowo szkoły, klasy oraz zwycięzcy konkursów towarzyszących Kampanii.
          Doceniona zostanie  najbarwniejsza reprezentacja szkoły. Zatem warto już zacząć przygotowania :-)

Naszych UCZNIÓW, ICH RODZICÓW I NAUCZYCIELI

– zachęcamy do udziału !!!

Na około sceny będzie dużo atrakcji dla dzieciaków i dorosłych, m.in.: warsztaty z tworzenia lasów w słoikach, trampoliny, warsztaty teatralne, szkółka piłkarska, pokaz cięcia zapięć rowerowych, rower cargo, malowanie buziek, bańki mydlane, gry podwórkowe, gra terenowa i wiele, wiele innych.

Harmonogram wydarzenia:

10:45 – 11:00 – zbiórka na Pl. Bankowym,
          11:00 - rusza przejazd rowerowy (trasa ok. 10 km)
          ok. godz. 12.30 rozpoczęcie pikniku przy Parku Fontann.

Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w pikniku!

W imieniu organizatorów- zapraszamy wszystkich warszawskich rowerzystów na rowerowe święto i podsumowanie kampanii Rowerowy Maj.

Pozdrawiamy serdecznie,
          Szkolni Koordynatorzy RM

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

W tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj uczestniczy

cała społeczność Słonecznej SP nr 357 w Warszawie!

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki - jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy, żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce.

Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody indywidualne i grupowe.

Tutaj nie ma przegranych!

Startujemy 7 maja.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!

Szkolni koordynatorzy akcji:
          Jolanta Lisowska