• .

• **************************************************************************************************************************************************

VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Eko Walentynki – czyli kochamy recykling". Pomysłodawcą i organizatorem tej akcji jest Dominik Dobrowolski .

Koordynatorami w naszej szkole były: mgr Dorota Guba, mgr Monika Warda-Stachowska oraz mgr Julita Czetyrbok.

"W Dzień Zakochanych” - 14 lutego 2018 w BIBLIOTECE SZKOLNEJ zainaugurowano naszą akcję, rozdając uczniom czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca oraz oczywiście walentynkowe kwiatki - a wszystko w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Od wielu lat akcja  "EkoWalentynek” ma na celu pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów była prowadzona do 22 kwietnia 2018 roku, czyli do Dnia Ziemi!.

Partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.

Udało Nam się zebrać aż 120 kg odpadów.

Galeria >>>>> zobacz

Kordynatorzy akcji: