PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF "Wszystkie kolory świata"

Nasza Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie wzięła udział w kolejnej edycji projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata". Dwa lata temu ten projekt cieszył się dużym powodzeniem w szkole.

Projekt realizowany był w dniach 31.10.2018 r. - 22.02.2018 r.

Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci.

Poprzez projekt chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami,  aponadto dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspierała AMBASADOR DOBREJ WOLI Unicef Majka Jeżowska.

Celem projektu było:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
          - pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
          - zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci

NA CZYM POLEGAŁ PROJEKT?

- W ramach akcji uczniow przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość.

- Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w „akcie urodzenia".

W akcję zaangażowani byli rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej  powstały małe, szmaciane dzieła sztuki.

- Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia w bibliotece szkolnej. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwiła zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Laleczki zostały wszystkie sprzedane , a uzbierana kwota została przekazana na cele charytatywne Fundacji Unicef.

Poniżej przedstawiamy przykładowe laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły :

Koordynatorzy projektu w szkole:

mgr Dorota Guba, mgr Monika Warda-Stachowska