• Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/2019

przystąpiła do projektu „Zieleń i kropka” Fundacji Alter Eko.

Celem projektu jest założenie ogródka przyszkolnego, który będzie dostępny zarówno dla uczniów jak i społeczności lokalnej. Pierwszym etapem współpracy były warsztaty poprowadzone przez panie z Fundacji Alter Eko: panią Magdalenę Krajewską oraz panią Agnieszkę Dmyterko. Podczas zajęć kółka przyrodniczego klas czwartych w dniu 26 września uczniowie mieli okazję poznać wybrane, jadalne  rośliny ogrodowe: zioła i  owoce. Dzieci zapoznały się również z mieszkańcami ogrodów.

Następne spotkanie zaplanowano na 3 października i już dziś oczekujemy na przybycie naszych gości.

Mam nadzieję, że uczniowie naszej szkoły znajdą przyjemność w zakładaniu ogródka, a potem w jego pielęgnacji oraz będą owocnie rozwijać  zainteresowania przyrodnicze.

Jeśli chcesz przynieść sadzonki, nasiona roślin jadalnych, ziół lub cebulki kwiatów wiosennych: żonkili, narcyzów, tulipanów, hiacyntów, krokusów, szafirków lub innych skontaktuj się z opiekunem projektu. Już wkrótce zakładamy ogródek!

Opiekunowie projektu:

p. Edyta Fornalik, p. Danuta Ostrowska, p. Katarzyna Zaremba

Warsztaty 26.09.2018 r. - Uczniowie klas czwartych kółka przyrodniczego.