• .

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się już po raz drugi w akcję "Zbieraj makulaturę ratuj konie"organizowaną w ramach programu Klubu Gaja – Święto Drzewa.
          Akcja uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i promuje poszanowanie praw zwierząt. Każde tysiąc kilogramów zużytego papieru, który ponownie trafia do produkcji, pozwala zaoszczędzić 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tysięcy litrów wody i 40 procent energii.

Pieniądze za makulaturę przekazywane Klubowi Gaja, wykorzystywane są na rzecz ratowania koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych i chorych.

Szczegółowe informacje odnośnie zbiórki makulatury będą wisiały na stronie www szkoły oraz w formie plakatów wywieszonych na terenie szkoły.
          Zachęcamy już do zbiórki makulatury w domach.
          Można również samodzielnie zawozić makulaturę do punktu skupu i przynieść do Biblioteki Szkolnej pieniądze z potwierdzeniem.

Koordynatorzy akcji:

mgr Dorota Guba