• .

• Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?

NA CZYM POLEGA AKCJA?

Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 29.X.2018 r. do 30.XI.2018 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) był zbierany wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można było wrzucać do dwóch pojemników znajdujących się w Bibliotece Szkolnej oraz w holu głównym szkoły.

Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

DLACZEGO WARTO BYŁO ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
          Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

FINAŁ:

W ramach akcji nasza szkoła  zebrała 517 ZŁ, a zebrany bilon posłużył do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja, który odbył się 9 grudnia 2018 r.

NASZA SZKOŁA WYGRAŁA W KONKURSIE ZA NAJBARDZIEJ KREATYWNE PRZEPROWADZENIE AKCJI "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ" I OTRZYMAŁA NAGRODĘ W POSTACI POMOCY EDUKACYJNYCH .

RELACJA Z AKCJI >>>>> ZOBACZ

mgr Dorota Guba