• Wstęp

Klub Turystyczny “Włóczykije” działa na terenie szkoły od roku 2017. Zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych zainteresowanych uprawianiem turystyki. Ma ambicje propagować zdrowy i aktywny styl życia, polegający na uprawianiu różnych form turystyki, krajowej i zagranicznej. Klub propaguje szczególnie formy turystyki pieszej, rowerowej, górskiej i kajakowej. Utrzymuje stały kontakt z oddziałem macierzystym za sprawą Zarządu Klubu.

Celem głównym działalności Klubu Turystycznego „Włóczykije” jest popularyzacja i rozwijanie wśród jego członków zainteresowań krajoznawczych i turystycznych jako działalności wychowawczej, edukacyjnej i zdrowotnej.

Tematyka spotkań w roku szkolnym 2018/2019

1. Spotkania członków klubu, wspólne planowanie eskapad. Spotkanie organizacyjne: wybór władz

K T „Włóczykije”, wybór hasła pracy, przydział członków do sekcji, zatwierdzenie planu pracy.

2. Zasady bezpiecznej turystyki – zapoznanie z regulaminami turystycznymi.

3. Historia i teraźniejszość PTTK.

4. Odznaki PTTK dla dzieci i młodzieży.

5. Pierwsza pomoc – ćwiczenia teoretyczne i praktyczne.

6. Gry i zabawy edukacyjne o tematyce krajoznawczej. Wycieczki do Kampinosu: tradycyjne, piesze z kijkami Nordic Walking, na nartach biegowych.

7. Zajęcia terenowe orientowanie się w terenie bez pomocy mapy (azymut, pomiar odległości, kątów, wysokości, orientowanie się w terenie za pomocą mapy).

8. Doskonalenie umiejętności czytania map topograficznych i turystycznych.

9. Przygotowanie praktyczne do rajdów, biwaków. Spotkania z ciekawymi ludźmi, turystami, podróżnikami.

10. Prezentacja i podsumowanie udziału w imprezach turystycznych.

W ramach klubu zdobywamy odznaki turystyczne:

• Bazowa Odznaka Turystyczna PTTK
          • Odznaka Turystyki Pieszej Siedmiomilowe Buty