Innowacje edukacyjne dodatkowo realizowane w oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2021/ 2022

„Sześciolatek poznaje świat”

Innowacja ,Sześciolatek poznaje świat, ma na celu poszerzenie wiedzy dzieci o kulturze, tradycjach, zwyczajach, barwach narodowych                                                          charakterystycznych symbolach narodowych najważniejszych krajów Europy oraz wybranych krajów świata. Podczas zaplanowanych w ramach innowacji spotkań, dzieci poznają podstawowe zwroty grzecznościowe w popularnych językach europejskich, odnajdą na mapie Europy omawiane państwa i poznają ciekawe fakty o innych kulturach. Realizowana będzie w obu grupach zerowych w bieżącym roku szkolnym.

Kamila Pasternak- Opalko,

Jolanta Szendzielorz

„Świat małego przyrodnika”

Innowacją zostaje objęta jedna grupa przedszkolna w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu podczas wszystkich działań edukacyjnych w przedszkolu.  Celem zajęć będzie rozbudzenie wrażliwości i potrzeby kontaktu z przyrodą u dzieci 5 - letnich, a także rozwijanie umiejętności obserwowania środowiska przyrodniczego oraz gromadzenia informacji o nim.

Krystyna Chmielecka- Szaro