• Pokój zagadek - podsumowanie

          • W dniach od 20 do 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie: pokój zagadek związany z Mikołajem Kopernikiem. Uczniowie wzięli udział w tej fascynującej przygodzie, a ich twórcza energia i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane.

            W pokoju zagadek dzieci miały okazję wykazać się różnymi umiejętnościami. Oto, co się działo:

            1. Błędy ortograficzne w życiorysie Kopernika: Uczniowie starali się odnaleźć ukryte błędy w biografii słynnego astronoma. To zadanie wymagało spostrzegawczości i wiedzy językowej.
            2. Układanie puzzli: Fragmenty obrazków związanych z Kopernikiem były rozrzucone po pokoju. Dzieci musiały je złożyć w całość, odkrywając kolejne tajemnice.
            3. Snotes i kodowanie: Zagadki szyfrowane, które wymagały logicznego myślenia i rozszyfrowania tajemnych wiadomości.
            4. Szyfr obrazkowy i krzyżówka: Kreatywne zadania, które sprawdzały umiejętności analityczne uczniów.
            5. Uzupełnianie słów w wierszu o Koperniku: Dzieci dopełniały luki w wierszu, tworząc pełny obraz postaci Mikołaja Kopernika.

            Wszystkie te zadania były ukryte w skrzyniach, walizkach i szafach w kolorowym pokoju, który przypominał dawny mieszczański dom. Uczniowie pracowali w grupach, wymieniając pomysły i wspólnie rozwiązując zagadki. Ich radość była widoczna na twarzach, a pozytywne reakcje z doskonałej zabawy były nie do ukrycia.

            Celem gry było odnalezienie ukrytej mapy Warmii. Dzieci musiały zdobyć klucze do dwóch kłódek, aby otworzyć skrzynię z mapą. Nagrodą za ich wysiłek były słodkie cukierki, ale najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili, ucząc się jednocześnie historii i rozwijając swoje umiejętności. To wydarzenie na pewno zostanie w pamięci uczniów na długo! 🌟

            OBEJRZYJ > GALERIA

          • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie zrzeszeni w Kole Teatralnym odegrali przed całą szkołą sztukę składającą się z trzech aktów. W pierwszym aktorzy ukazali scenę w mieszczańskiej rodzinie, w drugim-rozmowę twórców Konstytucji: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja i Ignacego Potockiego, a w trzecim-rozmowę przedstawicieli szlachty polskiej. Aktorzy wyrazili nadzieje ówczesnych Polaków związane z nowatorskimi pomysłami zawartymi w tym najważniejszym dokumencie państwowym. Występy poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego.

            Występy wzbogacone były wykonaniem trzech pieśni przez Chór Szkolny prowadzony przez panią Kamilę Krukowską. Utwory te to „Polonez”, „Gawęda o miłości” i „Witaj Maj”. Piękne dekoracje wykonały panie Katarzyna Mackiewicz-Belska, Katarzyna Kosińska i nauczyciele świetlicy.

            Wszystkim uczniom i pracownikom naszej Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia wypoczynku podczas zbliżających się wonnych dni majowych. Pamiętajmy o tym, że pewnego 3 maja nasz naród odniósł wielkie zwycięstwo. Dowiedliśmy, że zasługujemy na najwyższy szacunek i godne miejsce wśród krajów Europy.

            Piotr Pełka kl. 8a

          • Podsumowanie - Akcja Operacja Czysta Rzeka

          • Tegoroczna Akcja Operacja Czysta Rzeka zaprowadziła uczniów klasy 5C do Fortu Bema, aby dnia 25 kwietnia posprzątać tereny nadwodne. Wszyscy od samego wyjścia ze szkoły byli pełni energii - znali cel misji: pozostawimy nasze wspólne przestrzenie w najlepszej czystości. Odwiedził nas wówczas reporter Radia 357, Pan Michał Piwko i zapytał naszych uczniów, dlaczego biorą udział w akcji? Zapraszamy do posłuchania audycji z wywiadami uczniów klasy 5C, która odbyła się dnia 26 kwietnia na antenie radia: Popołudniówka w piątek - Radio357 o godzinie 16.35. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za wszystkie pytania.

            Szczególne podziękowania dla uczniów, którzy tak chętnie zabrali się do pracy - Fort Bema posprzątany!!!