• Pokój zagadek - podsumowanie

          • W dniach od 20 do 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie: pokój zagadek związany z Mikołajem Kopernikiem. Uczniowie wzięli udział w tej fascynującej przygodzie, a ich twórcza energia i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane.

            W pokoju zagadek dzieci miały okazję wykazać się różnymi umiejętnościami. Oto, co się działo:

            1. Błędy ortograficzne w życiorysie Kopernika: Uczniowie starali się odnaleźć ukryte błędy w biografii słynnego astronoma. To zadanie wymagało spostrzegawczości i wiedzy językowej.
            2. Układanie puzzli: Fragmenty obrazków związanych z Kopernikiem były rozrzucone po pokoju. Dzieci musiały je złożyć w całość, odkrywając kolejne tajemnice.
            3. Snotes i kodowanie: Zagadki szyfrowane, które wymagały logicznego myślenia i rozszyfrowania tajemnych wiadomości.
            4. Szyfr obrazkowy i krzyżówka: Kreatywne zadania, które sprawdzały umiejętności analityczne uczniów.
            5. Uzupełnianie słów w wierszu o Koperniku: Dzieci dopełniały luki w wierszu, tworząc pełny obraz postaci Mikołaja Kopernika.

            Wszystkie te zadania były ukryte w skrzyniach, walizkach i szafach w kolorowym pokoju, który przypominał dawny mieszczański dom. Uczniowie pracowali w grupach, wymieniając pomysły i wspólnie rozwiązując zagadki. Ich radość była widoczna na twarzach, a pozytywne reakcje z doskonałej zabawy były nie do ukrycia.

            Celem gry było odnalezienie ukrytej mapy Warmii. Dzieci musiały zdobyć klucze do dwóch kłódek, aby otworzyć skrzynię z mapą. Nagrodą za ich wysiłek były słodkie cukierki, ale najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili, ucząc się jednocześnie historii i rozwijając swoje umiejętności. To wydarzenie na pewno zostanie w pamięci uczniów na długo! 🌟

            OBEJRZYJ > GALERIA

          • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie zrzeszeni w Kole Teatralnym odegrali przed całą szkołą sztukę składającą się z trzech aktów. W pierwszym aktorzy ukazali scenę w mieszczańskiej rodzinie, w drugim-rozmowę twórców Konstytucji: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja i Ignacego Potockiego, a w trzecim-rozmowę przedstawicieli szlachty polskiej. Aktorzy wyrazili nadzieje ówczesnych Polaków związane z nowatorskimi pomysłami zawartymi w tym najważniejszym dokumencie państwowym. Występy poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego.

            Występy wzbogacone były wykonaniem trzech pieśni przez Chór Szkolny prowadzony przez panią Kamilę Krukowską. Utwory te to „Polonez”, „Gawęda o miłości” i „Witaj Maj”. Piękne dekoracje wykonały panie Katarzyna Mackiewicz-Belska, Katarzyna Kosińska i nauczyciele świetlicy.

            Wszystkim uczniom i pracownikom naszej Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia wypoczynku podczas zbliżających się wonnych dni majowych. Pamiętajmy o tym, że pewnego 3 maja nasz naród odniósł wielkie zwycięstwo. Dowiedliśmy, że zasługujemy na najwyższy szacunek i godne miejsce wśród krajów Europy.

            Piotr Pełka kl. 8a

          • Podsumowanie - Akcja Operacja Czysta Rzeka

          • Tegoroczna Akcja Operacja Czysta Rzeka zaprowadziła uczniów klasy 5C do Fortu Bema, aby dnia 25 kwietnia posprzątać tereny nadwodne. Wszyscy od samego wyjścia ze szkoły byli pełni energii - znali cel misji: pozostawimy nasze wspólne przestrzenie w najlepszej czystości. Odwiedził nas wówczas reporter Radia 357, Pan Michał Piwko i zapytał naszych uczniów, dlaczego biorą udział w akcji? Zapraszamy do posłuchania audycji z wywiadami uczniów klasy 5C, która odbyła się dnia 26 kwietnia na antenie radia: Popołudniówka w piątek - Radio357 o godzinie 16.35. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za wszystkie pytania.

            Szczególne podziękowania dla uczniów, którzy tak chętnie zabrali się do pracy - Fort Bema posprzątany!!!

          • Rekrutacja uzupełniająca do klasy sportowej

          • Szanowni Rodzice i Uczniowie klas III,

            W Szkole Podstawowej nr 357 w roku szkolnym 2024/2025 planowane jest utworzenie klasy IV sportowej o profilu piłka ręczna.

            Odbyła się już rekrutacja wstępna do ww. wymienionej klasy. Dysponujemy obecnie  miejscami wolnymi.

            Zgodnie z wytycznymi Biura Edukacji od 26 kwietnia rozpoczyna się postępowanie uzupełniające do klasy IV sportowej w szkole podstawowej.

            Harmonogram postępowania uzupełniającego:

            26 kwietnia, godz. 13.00 - Szkoły na swoich stronach internetowych publikują informację o wolnych miejscach w klasach IV sportowych.

            Od 26 kwietnia do 10 maja, do godz. 16.00  - Rodzice składają wnioski o przyjęcie na wolne miejsca.

            13 maja godz. 16:00 - Próba sprawności fizycznej dla dzieci.

            14 maja, godz. 15.00 - Informacja o wynikach próby sprawności fizycznej – kto ją zaliczył.

            15 maja, godz. 13.00 - Publikacja list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Od 15 maja, od godz. 13.00 do 20 maja, do godz. 16.00 - Rodzice składają potwierdzenie woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

            21 maja, godz. 15.00 - Publikacja list przyjętych i nieprzyjętych.

            Rodzice kandydatów do ww. klasy powinni złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

            1. Wniosek do klasy czwartej sportowej Szkoły Podstawowej nr 357 w Warszawie  rok szkolny 2024/2025.

            2. Kartę dla Rodzica i Kandydata do klasy czwartej sportowej w Szkole Podstawowej nr 357.

            3. Orzeczenie o bardzo dobrym stanie zdrowia podpisane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza medycyny sportowej.

            4. Oświadczenie Rodziców ucznia spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 357.

             

            Dokumenty do pobrania zamieszczone są strony internetowej SP 357 w zakładce: Rekrutacja 2024/2025.

            Link: https://sp357.edupage.org/a/klasy-iv-sportowe

            Dyrekcja SP 357

          • Podsumowanie interaktywnego quizu o Mikołaju Koperniku

          • Dnia 17.04 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w interaktywnym quizie wiedzy o Mikołaju Koperniku. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, szybkością i zaangażowaniem. Pośród klas uczących się na pierwszą zmianę,
            I miejsce zajęła klasa III a. Natomiast podczas quziu trwającego na drugiej zmianie, triumfowali uczniowie z klasy I b.

          • Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach

          • 20 marca odbyła się Gala finałowa podsumowująca warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach „Programowanie w praktyce".

            Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczestników projektu, w tym 2000 uczniów oraz 60 nauczycieli. Zaangażowanych było 60 warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

            W ramach projektu odbył się konkurs zorganizowany przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów mający na celu promowanie i rozwijanie praktycznej wiedzy i kompetencji w zakresie programowania, prowadzenia i zarządzania projektami oraz przedsiębiorczości i pracy zespołowej.

            W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Koperkiewicz kl. 6c, Adranna Rawiak kl. 8b i Antoni Kowalski kl 8d. Drużyna zdobyła IV miejsce wśród warszawskich szkół podstawowych.

            Opiekunami uczniów są: p. I. Pabich i p. A. Pistolin.

            Gratulacje! 

            Hanna Lankiewicz

          • 22-23 kwietnia - zebrania z rodzicami

          • Szanowni Państwo,

            uprzejmie przypominamy, że w dniach 22-23 kwietnia odbędą się zebrania z rodzicami zgodnie z harmonogramem.

            Harmonogram_zebran_z__rodzicami_22_23_04_2024.pdf

            Rodziców klas VIII zapraszamy w dniu 23.04.2024 r. o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne w celu omówienia harmonogramu i zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Miejsce spotkania: duża stołówka.

            Rodziców klas VII zapraszamy w dniu 23.04.2024 r. o godz. 17:00 na spotkanie w związku z realizacją w klasach VII warsztatów organizowanych przez Zespół Pedagogów Dezyderia. Miejsce spotkania: mała stołówka.

            Celem spotkania jest:

            • Promowanie postaw i kształtowanie umiejętności zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży.

            • Kształtowanie prawidłowych przekonań normatywnych wśród młodzieży dotyczących środków psychoaktywnych

            • Uświadomienie natychmiastowych i odroczonych konsekwencji używania środków psychoaktywnych.

            • Dostarczenie uczestnikom zgodnej z ich etapem rozwojowym rzetelnej wiedzy o środkach psychoaktywnych.

            Dyrekcja SP 357

          • Sukces uczennicy w konkursie historycznym!

          • Miło nam poinformować, że uczennica Anna Szymańska z klasy 7A otrzymała tytuł FINALISTY w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność.”

            Serdecznie gratuluję sukcesów i trzymam mocno kciuki za kolejne!!!

            Inga Tomasiak - nauczycielka historii

          • Podziękowanie za udział w akcji "Czysta Rzeka"

          • Wczytując się w słowa Lestera Browna, że: „Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach. Pożyczyliśmy ją od naszych dzieci.” zabraliśmy się do pracy przy oczyszczaniu terenów zielonych z uwzględnieniem zbiorników wodnych, we współpracy i na zaproszenie Radia 357. Do tej pory zaowocowało to promocją szkoły w TVP INFO 13 kwietnia, udziałem nauczycieli i uczniów oraz ich rodziców w akcji głównej Operacja Czysta Rzeka dnia 20 kwietnia w Kazimierzu Dolnym.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji!

            Justyna Ciecióra

          • Wyniki konkursu na plakat antynikotynowy

          • W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs dla klas ósmych na plakat antynikotynowy pod hasłem: "Wybieram zdrowie - nie palę!".

            Laureaci konkursu to:

            Filip Kozdroń kl. 8B - I miejsce

            Dominika Masłowska kl. 8D - II miejsce

            Alicja Krętkowska kl. 8B - III miejsce

            Wyróżnienie otrzymała Julia Olczak kl. 8B

             

            Gratulujemy!

            Koordynatorzy: Małgorzata Kolano i Agata Rudzka

             

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.

          • Czyste Bemowo z Radiem 357 i Fundacją Czysta Rzeka

          • Wiosną, tradycyjnie angażujemy się w akcje sprzątania naszych wspólnych, zielonych przestrzeni. W tym roku, na zaproszenie Radia 357 bierzemy udział w Operacji Czysta Rzeka, w której skoncentrujemy się na posprzątaniu terenów wodnych (i nie tylko) najbliższej okolicy.

            Akcja Trwa do 25 maja – możecie dołączyć do szkolnego sztabu – Ekipa SP 357, na stronie Operacja Rzeka - Mapa Naszych Sztabów lub kontaktując się z szefem sztabu – Justyną Cieciórą (kontakt na stronie sztabu). 13 kwietnia nasza szkoła miała okazję zaprezentować tę akcję w TVP INFO – informacja poszła w świat.

            Wierzymy, że wspólnie stworzymy czyste i piękne tereny do wiosennego wypoczynku.

            A już w najbliższą sobotę, 20.04.24 r. odbędzie się akcja główna w Kazimierzu Dolnym, gdzie jest 357 km Wisły – śledźcie nasze relacje i kibicujcie naszej drużynie.

          • WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU "MISTRZ KOSTKI RUBIKA" II EDYCJA 2024

          • 17 kwietnia z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika został rozstrzygnięty Dzielnicowy Konkurs ,,Mistrz Kostki Rubika" II edycja, dla klas IV-VIII, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 357. Przedstawiamy laureatów konkursu.

            Nagrody dla finalistów, które ufundowała Rada Rodziców wręczyła pani wicedyrektor Hanna Lankiewicz.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów!  

            Zapraszamy na kolejną edycję.

                                                                                                                          Agata Rudzka, Monika Wilczyńska

          • Finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

          • Miło mi poinformować o sukcesie ucznia Mikołaja Rudzkiego z klasy VIII a, który zajął III miejsce i uzyskał tytuł laureata w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej: "Co ty wiesz o klimacie?"

            Olimpiada ESA znalazła się w wykazach konkursów wiedzy 13 kuratoriów, dzięki temu laureaci, będą mogli otrzymać dodatkowe punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            Nasi uczniowie: Dominika Masłowska, Antonina Rafalont, Izabela Błońska, Weronika Naumienko, Szymon Figiel, doszli do III etapu olimpiady i uzyskali wysokie wyniki w przedziale 78 - 80%.

            Serdecznie gratulujemy!

            Anna Sakowska