• Sukces uczniów z SP 357

• Na zdjęciu znajdują się Laureaci turnieju.

Szanowni Państwo, bardzo miło nam poinformować o sukcesie Uczniów naszej szkoły w Rejonowych Eliminacjach 44 Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Grupa młodsza w składzie: Katarzyna Drozd, Emilia Nec, Kacper Sile i Mateusz Kowalik  (wszyscy uczniowie z klasy 5e) zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym, mazowieckim etapie, który odbędzie się 22 maja br.

Katarzyna Kosińska

• Tydzień Bibliotek Szkolnych

• Na zdjęciu znajduje się plakat informujący o atrakcjach dla uczniów w bibliotece oraz obrazki (dzieci) trzymające różne elementy w dłoniach.

Dorota Guba

• Dzień Europy

• Plakat zawiera informacje o obchodach Dnia Europy 2023 w SP 357.

Co roku, 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie.

Uczniowie z okazji tego dnia, wykonali piękne plakaty wybranych krajów członkowskich Unii Europejskiej.  Podczas zajeć z wychowawcą obejrzeli prezentacje o Unii Europejskiej, była to równiez okazja do rozmów na temat korzyści i obowiazków, wynikających  z przynależności do krajów członkowskich.  Swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, uczniowie mogli się wykazać podczas szkolnego konkursu. Nie zabrakło również dzieci ubranych w kolory flag krajów europejskich.

Dzień Europy upamiętnia rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorealacji - galeria

Anna Sakowska

nauczyciel geografii

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• Na zdjęciu znajdują się uczniowie SP 357 oraz nauczyciele bibliotekarze.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek  przypadającego na 8 maja nauczyciele bibliotekarze otrzymali od klasy 5e piękne kwiaty, czekoladki i życzenia.

Serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele Bibliotekarze

• Tytuł Laureata Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Naszej Uczennicy

• Bardzo miło było nam gościć w Szkole Podstawowej nr 360 w Warszawie na uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród dla Laureatów Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie. Konkurs objęty był Honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Wśród Laureatów Konkursu jest Nasza Uczennica – Gabriela Borowska z kl. 8e, która zajęła w konkursie III miejsce.

Do SP 360 udaliśmy się w składzie delegacyjnym: Laureatka – Gabriela Borowska, przedstawiciele grona uczniowskiego, reprezentujący SP 357 – Weronika Czapska i Jeremi Markowski z kl. 8e oraz nauczyciel wiedzy o społeczeństwie pani Agata Kluczyńska.

Gabrysia, cieszymy się bardzo z Twojego sukcesu! Serdeczne Gratulacje!

Agata Kluczyńska

Zdjęcia przedstawiają laureatów konkursu wraz z opiekunami.