• .

• ROK SZKOLNY 2014/2015

PROGRAM "ODZYSKOMANIA"

Dzięki zgłoszeniu do programu „Odzyskomania” nasza szkoła mogła uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach dla klas pierwszych. Wiodącym tematem zajęć były bioróżnorodności.

Podczas zajęć dzieci poznawały zasady racjonalnej gospodarki odpadami, selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przenośnych akumulatorów.

Kliknij na obrazek >>>>>

***************************************************************************************************************************************************

PROGRAM

Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci. Ponadto priorytetowym zadaniem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole zapewnia uczniom zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii.

W ramach akcji dzieci spożywają mleko białe. Programem są objęci uczniowie SP 357 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

PROGRAM

Głównym celem programu „Owoce i warzywa” jest trwała zmiana nawyków     żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdroweg odżywiania poprzez działania towarzyszące o        charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

W ramach programu „Owoce i warzywa” dzieciom udostępniane są soki oraz owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia wystarczająco rozwinięte, dojrzałe i zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru oraz substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

świeże owoce (jabłka, gruszki, borówki amerykańskie)

świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki, pomidorki),

* soki owocowe i warzywne.