• Tydzień Bibliotek - praca łączników

• W naszej Szkole działa grupa uczniów wspierających bibliotekarzy. Są to tak zwani łącznicy klasowi. Pod kierunkiem pani Ani Jastrzębskiej popularyzują czytelnictwo wśród rówieśników. Pomagają też w porządkowaniu księgozbioru. W Tygodniu Bibliotek prezentujemy najbardziej aktywnych uczniów oraz ich pracę.

Anna Jastrzębska

• Tydzień Bibliotek Szkolnych

• 23.04.22 r Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• Z okazji "Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich" biblioteka szkolna stworzyła wystawę książek pochodzących z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Większość to książki z lat dzieciństwa naszych nauczycieli. Posiadają piękne oryginalne ilustracje. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do obejrzenia książek i przywołania wspomnień z tamtych la

Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

• 2 kwiecień 2022 - Międzynarodowy Dzień Książki

• 02 kwiecień 2022 przypadał na "Międzynarodowy Dzien Książki"  - jest to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji biblioteka szkolna utowrzyła wystawkę książek tego słynnego pisarza.

• Wystawa nowości książkowych zakupionych w ramach NPRCZ

• Wystawa książek "Smerfy w Bibliotece Szkolnej"

• Biblioteka Szkolna utworzyła wystawę książek dla dzieci o smerfach. Smerfy to bajkowa rasa małych, niebieskich stworzeń, wykreowanych przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo.  Smerfy są bohaterami serii komiksowej, filmów i serialu animowanego

• 95-te urodziny Kubusia Puchatka

Zdjęcie przedstawia wystawę książek o Kubusiu Puchatku i maskotkę Kubusia.

14 października 1926 roku na świat przyszedł Kubuś Puchatek – została wydana książka z jego przygodami.

Ten miś o bardzo małym rozumku stworzony przez Alana Alexandra Milne’a szybko podbił serca czytelników na całym świecie. Stał się też bohaterem filmów i seriali animowanych, a nawet adaptacji teatralnych.

Z okazji 95. urodzin Kubusia Puchatka zapraszamy na wystawę książkową dotyczącą tego sympatycznego bohatera.

Zachęcamy do konkursu i wypożyczeń!

• Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

• Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych - Biblioteka Szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursach:

1. „Sowa biblioteczna”
            2. Loteria – „Szczęśliwy numerek”
            3. Łamigłówki –„Ruszcie wasze główki”
            4. Słodkości i książkowe wspaniałości
            5. Drużyna „Wojownicy” – złap kota
            6. Hasło dla Biblioteki
            7. W świecie Minecrafta

Startujemy od 4 października.  Szczegóły w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.

• Wystawa Baśnie i legendy

• Rok 2021 jest rokiem baśni i legend odnośnie wydarzeń związanych z  Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych .  Biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek o tematyce baśni i legend.