• I etap edukacyjny (klasy I-III)

Na edukację wczesnoszkolną (klasy I-III) składają się następujące zajęcia obowiązkowe:

• edukacja polonistyczna,

• język obcy nowożytny,

• edukacja muzyczna,

• edukacja plastyczna,

• edukacja społeczna,

• edukacja przyrodnicza,

• edukacja matematyczna,

• zajęcia komputerowe,

• edukacja techniczna,

• wychowanie fizyczne i edukacja prozdrowotna.

W klasach I-III szkoły podstawowej edukację dzieci powierza się jednemu nauczycielowi.

Prowadzenie zajęć z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, wychowania fizycznego, zajęć komputerowych i języka obcego nowożytnego można powierzyć nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje. Zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej mogą być realizowane z udziałem specjalisty z zakresu zdrowia publicznego lub dietetyki, pielęgniarki lub higienistki szkolnej.

Edukacja wczesnoszkolna ma stopniowo i możliwie łagodnie przeprowadzić dziecko z kształcenia zintegrowanego do nauczania przedmiotowego w klasach IV-VI szkoły podstawowej. Edukacja wczesnoszkolna opisana jest poprzez:

1) zestaw celów kształcenia i wynikających z nich ogólnych zadań szkoły;
          2) wykaz wiadomości i umiejętności ucznia kończącego klasę I i ucznia kończącego klasę III szkoły podstawowej.