• Akcja "Żonkile"

• ​​​​​​19 kwietnia 2023 r. przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W ramach akcji „Żonkile”, której celem jest upamiętnienie tego tragicznego wydarzenia biblioteka szkolna utworzyła wystawę.

Zdjęcie przedstawia wystawę książek i zdjęć upamaiętniających wydarzenia dotyczące wybuchu powstania w getcie warszawskim.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - 2023 ROK

• Zdjęcie przedstawia postać ksiązki .

• SZLACHETNA PACZKA

• Szlachetna paczka >>>> podsumowanie >>> ZOBACZ

Zdjęcie przedstawia świąteczną dekorację na której znajduje się mikołaj, prezenty i bombki.

Dorota Guba
      Beata Fus-Grzymkowska

Zdjęcie przedstawia bibliotekarzy znajdujących się w bibliotece oraz dary dla rodziny.

• Szkoła Przyjaciół Kopernika

Zdjęcie przedstawia plakat z informacjami, logami instytucji oraz z układem słonecznym i postacią Kopernika

Biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego Programu "SZKOŁA PRZYJACIÓŁ KOPERNIKA" organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program został stworzony z okazji 530 rocznicy urodzina Mikołaja Kopernika w 2023 roku.
      Koordynatorami programu w szkole są:
      Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

Patronat nad programem objęli:

Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski , Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Olsztyna, Burmistrz Miasta Frombork, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Historii Polski, Centrum Nauki Kopernik.

Biblioteka szkolna w ramach programu zrealizuje w terminie 1.X.2022 r - 15.III.2023 r.

a. Lekcje z Kopernikiem (przeprowadzenie zajęć, podczas których będzie zaprezentowana postać, działalność i osiągnięcia Mikołaja Kopernika)
      b. Film propagujący postać i osiągnięcia Mikołaja Kopernika
      c. Grę planszową, escape room lub grę miejska o Koperniku

d. Obchody związane z rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika  Kopernika),
      e. Życzenia urodzinowe dla Mikołaja Kopernika (przygotowanie od 1 do 3 kartek z życzeniami i przesłanie jej w wersji papierowej do Centrum Badań Kopernikańskich

• Projekt w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych "Mam PRAWO znać PRAWO"

• Wygrana w konkursie BIURA EDUKACJI na projekt "Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych" pozwoliła na zrealizowanie zajęć dla uczniów klas 1-8 na temat "Mam PRAWO znać PRAWO".

• Akcja "Przynieś rzecz dla zwierzaka w zamian dostaniesz słodziaka"

•        SERDECZNIE DZIĘKUJĘMY ZA UDZIAŁ W AKCJI DOTYCZĄCEJ ZBIÓRKI DARÓW DLA ZWIERZĄT

Zdjęcie przedstawia dary dla zwierzaków w postaci karmy.

Zdjęcie przedstawia maskotę psa i miskę oraz plakat informujący o zbiórce darów dla zwierząt.

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o zbiórce dla zwierząt oraz zwierzęta : psa i kota.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Zdjęcie przedstawia sowę i książki

WIĘCEJ NA TEMAT PRZEPROWADZONYCH AKCJI >>>>> ZOBACZ

• Razem dla klimatu

• BIBLIOTEKA SZKOLNA przystąpiła do programu "Razem dla Klimatu". Po ukończeniu programu szkoła otrzyma CERTYFIKAT.

Ścieżka „Globalna szkoła. Razem dla klimatu” powstała w ramach projektu „1Planet4All – Razem dla klimatu” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Ścieżka “Razem dla klimatu!” składa się z dwóch elementów: kursu internetowego dla nauczycieli i nauczycielek oraz projektu młodzieżowego realizowanego z grupą uczniowską.

Celem ścieżki “Razem dla klimatu” jest zaangażowanie środowiska szkolnego w budowę społeczności, która będzie gotowa na podjęcie działań w zakresie ochrony klimatu. Młodzież zajmie główne miejsce w walce o ochronę planety i każdy uczeń i każda uczennica dołoży swoją cegiełkę, aby chronić klimat.

W I semestrze roku szkolnego uczniowie zwiększą swoją wiedzę o globalnych   współzależnościach i zmianie klimatu na podstawie scenariuszy zaproponowanych   przez CEO.

W II semestrze bedą prowadzone działania w przestrzeni szkolnej lub lokalnej.   Zostanie  utworzony projekt młodzieżowy nad „Akcją dla klimatu”, który ma na celu  pokazać zmianę klimatu w kontekście lokalnym w powiązaniu z globalnym.

Koordynatorkami programu w szkole są:

Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska