• Zajęcia w ramach projektu WIE "Mam PRAWO znać PRAWO"

• 18 kwietnia 2023 r w bibliotece szolnej odbyły się zajęcia warsztatowe w klasie 5a na temat prawa i praw dzieci w ramach projeKtu "Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych" - "Mam PRAWO znać PRAWO". Podczas lekcji uczniowie zdobywali wiedzę na temat prawa, praw dziecka, łamania prawa. Podczas zajęć chętni uczniowie odrysowywali swoje dłonie na arkuszu i w nich wypisywali najważniejsze prawa dziecka.

Na podsumowanie zajęć przeprowadzono konkurs dotyczący praw dziecka.

Dorota Guba

Zdjęcia przedstawiają uczniów malujących na plakacie swoje dłonie.

• Zajęcia biblioteczne w klasie 1b i 1d

• 18 kwietnia 2023 r. w klasie 1b i 1d zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne z okazji zbliżającego się "Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich", który przypada na dzień 23 kwietnia. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat pracy nauczycieli bibliotekarzy, książek, ich opracowywaniu i udostępnianiu.

Dorota Guba

Zdjęcia przedstawia uczniów klasy 1b i 1 d znajdujących się w bibliotece podczas lekcji.

• Zajęcia biblioteczne

• ​​​​​​17 kwietnia 2023 r bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z klas 1 OP i 2b. Celem spotkania było opowiedzenie o pracy bibliotekarza oraz o książkach jakie znajdują sie w zasobach biblioteki szkolnej.

Dorota Guba

Na zdjęciu znajdują się uczniowie przeglądający książki w bibliotece szkolnej.

• Zajęcia w ramach programu "Szkoła Przyjaciół Kopernika"

• W ramach Ogólnopolskiego Programu "Szkoła Przyjaciół Kopernika" zostały przeprowadzone zajęcia w klasie 3 b, zajecia dla dzieci chetnych z innych klas z wykorzystaniem stworzonej gry edukacynej, metod aktywizujących, a na zakończenie była zabawa z nagrodami "Zakręć kołem" .

Organizatorzy akcji: Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

Zdjęcia przedstawiają bibliotekarza z uczniami, koło fortuny niezbędne podczas lekcji.

Zdjęcie przedstawia grę stworzona przez uczniów.

• Zajęcia biblioteczne w oddziałach przedszkolnych

• W Bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla oddziałów przedszkolnych. Tematem zajęć była przedstwaienie fragmentów książki "Psie Troski" oraz przedstawienie prac dzieci.

• Biblioteczne czytanie w grupie 0a

• 08 listopada 2022 r. nauczyciel bibliotekarz przyszedł z wizytą do grupy przedszkolnej, aby przeczytać fragmenty książki. Celem była promocja książki " Psie troski" w ramach konkursu plastycznego  z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT „Pies ze schroniska najlepszym przyjacielem człowieka”, którego organizatorem jest Fundacja Serce Świata. Spotkanie miało na celu zachęcić dzieci do czytania książek , wzięcia udziału w konkursie oraz uwrażliwić na cierpienie zwierząt jakie spotyka ze strony ludzi.

• Wizyta przedszkolaków w bibliotece

• 29 września 2022 r. odbyły się spotkania w bibliotece dedykowane dzieciom uczęszczającym do przedszkola z grup: Rybki, 0a, 0b, 0c

Nauczyciele bibliotekarze opowiedzieli o swojej pracy oraz o zasadach działania biblioteki szkolnej. Dzieci z ciekawością słuchały i zadawały pytania.

Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

• Dzień Przedszkolaka

• 27 września 2022 r. z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekarze odwiedzili dzieci wręczając im zakładki do książek zachęcając tym samym do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska