Wydarzenia
Certyfikat dla Biblioteki Szkolnej
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Podziękowania dla Szkolnego Koła Wolontariatu
Podsumowanie konkursu na nowe Logo Samorządu Uczniowskiego
Z przyjemnością informujemy o podsumowaniu szkolnego konkursu na nowe logo Samorządu Uczniowskiego.
Autorzy nadesłanych projektów otrzymają podziękowania oraz zostaną nagrodzeni z funduszu Rady Rodziców za wkład w rozwijanie ducha samorządności w naszej szkole. Wśród autorów prac znaleźli się:
Bruno H. kl.1b, Natalia S. kl.1c, Maja A. kl. 2a, Anastasia H. kl.3a, Joanna K. kl.6e
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, kreatywność i trud włożony w przygotowanie prac.
Niestety, organizatorzy otrzymali jedynie pięć prac, co okazało się niewystarczające do wyłonienia ostatecznego zwycięzcy. W związku z tym nie dokonano oficjalnego wyboru logo spośród przesłanych projektów. Nowe logo zostanie opracowane na podstawie elementów zawartych w nadesłanych pracach, aby symbolizował ducha naszej szkolnej społeczności.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Konkurs fotograficzny "Wakacje z książką"
Podsumowanie akcji "Rowerowy Maj"
Z przyjemnością informujemy, że w tym roku zwyciężyła klasa 5c
w rywalizacji klasowej. Gratulacje!
Za ponadprzeciętną aktywność w Rowerowym Maju otrzymuje wycieczkę do HULAKULA – jednego z największych centrów rozrywki w Warszawie.
Miejsce i frekwencja:
I miejsce: klasa 5c, frekwencja 90,11 %
II miejsce: klasa 1c, frekwencja 89,46 %
III miejsce: klasa 4c , frekwencja 89 %
W rankingu warszawskich placówek nasza szkoła zajęła 21. miejsce na 78 szkół podstawowych biorących udział w kampanii Rowerowy Maj 2025.
Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie w kampanię!
Koordynatorzy Kampanii Rowerowy Maj:
Katarzyna Kosińska
Danuta Ostrowska
Udział uczniów naszej szkoły w międzynarodowym wyzwaniu edukacyjnym Europejskiej Agencji Kosmicznej i Fundacji Raspberry Pi
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyzwaniu Astro Pi – Misja Zero oraz Space Lab. Realizowali projekt naukowy, którego częścią było zaprogramowanie autorskiego kodu zbierającego dane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Uczniowie mieli okazję napisać swój pierwszy kod, nauczyć się podstaw programowania w języku Python i puścić wodze fantazji podczas tworzenia grafik w stylu pixel art.
Grafika ucznia z klasy 7E Michała Cz. została wytypowana, jako przykład ciekawego projektu, który zostanie zaproponowany uczniom z całego świata.Uczniowie, uczestniczący w wyzwaniu otrzymali certyfikaty podpisane przez Sławosza Uznańskiego - Wiśniewskiego potwierdzone zdjęciem lokalizacji ISS w czasie, gdy ich programy były uruchamiane na stacji w maju 2025 roku.
Iwona Pabich
Otwarte boiska
Podsumowanie konkursu "Słoneczna kartka z kalendarza"
Warsztaty dla uczniów "Zarządzanie projektem Case Study"
Dnia 13.06. 2025 r. we współpracy z firmą ASEC Aviva uczniowie klas ósmych oraz klasy 7e mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach "Zarządzanie projektem Case Study". Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda planowanie, współpraca w zespole i podejmowanie decyzji w warunkach zbliżonych do tych, z jakimi mierzą się profesjonaliści w prawdziwych firmach.
Serdecznie dziękujemy firmie ASCE Aviva za przekazaną wiedzę, umiejętności oraz poświęcony czas!
GALERIA > zobacz
Koordynator warsztatów:
Rachela Kraszewska
Dyplom podziękowania
BIERZEMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE „KOSMICZNY TYDZIEŃ”
Projekt edukacyjny „Kosmiczny Tydzień” jest stworzony z myślą o szkołach podstawowych, zaprojektowany tak, by przy okazji misji Sławosza Uznańskiego–Wiśniewskiego, drugiego Polaka na orbicie, zainspirować możliwie największą grupę młodych ludzi do – dosłownie i w przenośni – spoglądania w niebo. To przedsięwzięcie edukacyjne związane z planowanym lotem na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Celem projektu jest pokazanie różnorodnych wymiarów eksploracji kosmosu – od lotów załogowych i misji robotycznych przez naukę o człowieku, po filozofię i humanistykę.
GALERIA > zobacz
🏆Szkoła Podstawowa nr 357 / UKPR Agrykola Warszawa ZWYCIĘZCĄ XVI EDYCJI ORLEN HANDBALL MINI LIGI! 🏆
8 czerwca w Płocku odbył się finałowy turniej XVI ORLEN HANDBALL MINI LIGI w którym rywalizowało 28 zespołów! 16 w kategorii chłopców i 12 dziewcząt. Po zaciętych meczach, determinacji i niesamowitej grze nasza drużyna SP 357 sięgnęła po zwycięstwo, pokonując w finale SP 21 Płock 25:21!
W drodze do finału: Wygrane z Akademią Sierpc i AS Wesoła Półfinałowe zwycięstwo nad Junakiem Włocławek 36:20 Zawodnicy tej drużyny, odnieśli tylko jedna porażkę na 10 spotkań turniejowych
Druga drużyna chłopców uplasowała się na 10. miejscu, pokazując wielkiego ducha walki! Na ostatnim etapie pokonali kolejno SP 2 Sierpc, AZS Włocławek oraz SP 21 Płock II, a w meczu o miejsce 9 ulegli starszym kolegom z Płocka. Warto wspomnieć, że na ławce trenerskiej swoje wsparcie przekazywał Janek – Zawodnik UKPR AGRYKOLA Warszawa i absolwent SP 357 Warszawa!
Nasze dziewczynki zdobyły 3. miejsce – ogromne brawa za ich świetną postawę na boisku! Dziewczynki w drodze po brązowy medal rozegrały 10 meczów przegrawając jedynie 3, wszystkie z triumfatorkami turnieju, drużyną Wisły Płock I, jeden z nich w półfinale. W meczu o trzecie miejsce pokonały drużynę Junak Włocławek.
GALERIA > ZOBACZ
Klasyfikacja końcowa
Kategoria dziewcząt:
SKF ORLEN Wisła I Płock
Szkoła Podstawowa nr 357 Warszawa
Kategoria chłopców:
Szkoła Podstawowa nr 357 Warszawa
Szkoła Podstawowa nr 21 w Płocku
SP 23 Płock
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom za wspaniałą walkę oraz rodzicom-kibicom za niesamowity doping! Jesteście niezastąpieni!
Projekt Zaprogramuj Warszawę - gala podsumowująca.
9 czerwca 2025 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Limanowskiego odbyła się gala podsumowująca projekt: Zaprogramuj Warszawę. Projekt podnosi kompetencje informatyczne z wykorzystaniem platformy Liga Nezwykłych Umysłów. Uczniowie mogli rozwiązywać praktyczne zadania w jezykach Python, C++, Java, HTML/CSS/JS, SQL! Nasza szkoła uzyskała II miejsce pod względem ilości zadań wykonanych przez uczniów.
W gali wzięli udział Piotr Raszka z klasy 8b, Paweł Raszka z klasy 7e i Michał Nestoruk z klasy 7e. Podczas gali chłopcy wzięli udział w Hackatonie dla pięciu najlepszych szkół podstawowych. W rywalizacji uzyskali 2 miejsce i indywidualne nagrody.
Zawody w biegach sztafetowych klas 5
W dniu 9.06. 2025 r. w naszej szkole odbyły się zawody w biegach sztafetowych klas 5, w których wzięły udział klasy 5a, 5b, 5c i 5d.
Każda klasa wystawiła sztafetę składającą się z 6 chłopców i 6 dziewczynek. Łącznie każda sztafeta miała do pokonania 24 okrążenia bieżni szkolnej. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a najszybsza sztafeta z klasy 5a pokonała cały dystans w czasie 22 minuty i 2s. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta klasy 5b z czasem 22:12 a podium uzupełniła sztafeta klasy 5c uzyskując wynik 22:16. Sztafeta klasy 5d uzyskała wynik 23:06. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w zawodach.
GALERIA > zobacz
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego Olimpus
Wielki sukces ucznia z klasy 8d
Wielki sukces Michała Martyny w Kuratoryjnym Przedmiotowym Konkursie z geografii, w którym uzyskał tytuł laureata. Oprócz niewątpliwej satysfakcji, tytuł laureata uprawnia Michała do przyjęcia, do wybranej przez ucznia szkoły w pierwszej kolejności.
Anna Sakowska
Słoneczna Gazetka SP 357
Spotkanie z wybitnym sportowcem
Z okazji Sportowego Dnia Dziecka - 3 czerwca 2025 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole pana Mariusza Giżyńskiego - wybitnego polskiego biegacza długodystansowego, maratończyka, wielokrotnego reprezentanta Polski na mistrzostwach Europy i świata, autora bloga o bieganiu, specjalisty - trenera w programie telewizyjnym “O co biega?” i przede wszystkim prawdziwego pasjonata sportu.
Podczas spotkania Nasz Mistrz opowiedział uczniom z klas I–III , nie tylko o swojej karierze sportowej, pasji do biegania, wspaniałych sukcesach w Polsce i zagranicą, ale również o znaczeniu aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich celów. Spotkanie z panem Mariuszem było pełne pozytywnej energii, inspiracji oraz sportowej pasji. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i z zainteresowaniem słuchali oraz oglądali, przyniesione do szkoły, sportowe trofea.
Podczas spotkania nie zabrało również ciekawych pytań uczniów, wspólnej rozgrzewki, biegu na szkolnej bieżni oraz pamiątkowych zdjęć i przybijania sportowej „piątki”.
Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi za poświęcony czas, serdeczność i motywujące słowa skierowane do naszych uczniów.
Nie mamy wątpliwości, że spotkanie z panem Mariuszem Giżyńskim na długo zostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.
GALERIA - ZOBACZ
Organizator spotkania – Małgorzata Wojtak
Certyfikat dla szkoły
Archiwum wydarzeń