• I miejsce w konkursie Pieśni Patriotycznej

• Miło nam poinformować, iż uczniowie z klasy 3a zajęli pierwsze miejsce w szóstej edycji konkursu Pieśni Patriotycznej pt. "Z pieśnią ku wolności” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 5 im. S. Kisielewskiego.

Uczniowie wystylizowani na Powstańców Warszawskich, swoim śpiewem, ruchem scenicznym oraz atrybutami, oczarowali całą publiczność i Jury, która przyznała im Złotą Nutkę Kisiela. Wydarzenie miało miejsce 23 listopada br., łącznie wzięło w nim udział ponad 380 uczestników z całej Warszawy. Konkurs objęty był patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Mazowiecki oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Południe.

Udział w przeglądzie był dla Uczniów wielkim przeżyciem oraz dostarczył nowych wrażeń artystycznych.

Anna Nikciuk, Małgorzata Wojtak

nauczycielki klasy 3a

• Akcja charytatywna „SerceNaKartce”

ZAPRASZAMY do udziału w akcji całą społeczność szkolną.

Akcja polega na przygotowaniu kartki świątecznej dla tych, którzy święta spędzają w szpitalu. Szczególnie dla dzieci, jak i ich rodziców. Kartki powinny zawierać życzenia oraz słowa otuchy.

Przekaż serce na kartce! Słowa mają moc!

Wszystkie kartki świąteczne dla chorych dzieci bedzie można zostawić w Bibliotece Szkolnej.

Kartki zostaną zabrane w ustalonym dniu i rozdane dzieciom w szpitalach.

• Szlachetna paczka wystartowała

• Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się już po raz kolejny w akcję "Szlachetna paczka". W tym roku pomagamy rodzinie z okolic Łodzi. Liczymy na Państwa pomoc.

Opis rodziny i tabela z potrzebami rodziny znajduje się pod linkiem poniżej:

Zobacz >>>> Tabela_Szlachetna paczka

Taka sama tabela wisi w holu głównym szkoły.

Organizatorzy akcji:

Dorota Guba

Beata Fus-Grzymkowska

• Sukcesy uczniów w Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Zapytaj o Polskę"

• Szanowni Państwo, bardzo miło nam poinformować o sukcesach Uczniów naszej szkoły w Festiwalu Pieśni Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”.

Kategoria Zespoły I-III

II miejsce - „Mali Artyści z kl. 3a” – przygotowanie uczniów pani Anna Nikiciuk oraz pani Małgorzata Wojtak

Kategoria Zespoły IV-VI

II miejsce - „Cantata - chór szkolny”  -  przygotowanie uczniów pani Kamila Krukowska.

10.11. 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 82, odbyła się Gala Finałowa Festiwalu „Zapytaj o Polskę”.

W przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się pod koniec października, wzięło udział około 150 solistów i zespołów z województwa mazowieckiego. Zacne Jury, zdecydowało o przyznaniu nagród, dwóm zespołom z naszej szkoły. „Mali Artyści" z kl. 3a wystylizowani na Powstańców Warszawskich wykonali utwór pt.„Chłopaki z AK”. Zespół „Kantata - chór szkolny” zaśpiewał oryginalną aranżacją utworu pt. „Dziś na wojnę idę Mamo”.

Serdecznie gratulujemy!

Udział w Festiwalu wywołał wiele pozytywnych emocji, wzruszeń i był wspaniałą lekcja historii.

Małgorzata Wojtak

• Certyfikat dla szkoły

Miło nam poinformować, że dla Słonecznej 357 udało nam się zdobyć Certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie - Szkoła z inowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji "Przełamujemy bariery - uczymy się razem". W ramach projektu zrealizowaliśmy w roku szkolnym 2022/2023  wiele ponadstandardowych działań na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

                                                     Szkolni koordynatorzy: Anna Sabak, Lucyna Borkowska