• Motoorkiestra Świątecznej Pomocy na Bemowie

     • 30 stycznia 2022 r. Moto Orkiestra zagra już po raz 18 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

      Niedziela - godz. 12:00-18:00  - Autodrom Automobilklub Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 w Warszawie

      Z okazji 30. Finału WOŚP będzie można wylicytować przejazdy na fotelu pilota z fantastycznymi kierowcami, m.in. Łukaszem Byśkiniewiczem, Mikołajem Marczykiem, Michałem Ratajczykiem, Jakubem „Colin” Brzezińskim, Jędrzejem Szcześniakiem, Wojciechem Chuchałą, Adamem Sroką, Jarkiem Frydrychem, Olą Fijał i wieloma innymi.

      W licytacjach będzie można także zgarnąć m.in. całodzienną wyprawę off-roadową, weekend z motocyklami legendarnych marek, koszulki z autografami cenionych sportowców, vouchery na usługi serwisowe, zabiegi kosmetyczne, a nawet rękawice bokserskie z podpisem Mariusza Pudzianowskiego! W Parku Maszyn spotkacie perełki rajdowej, off-roadowej i nietuzinkowej motoryzacji!

      Dla najmłodszych fanów Moto Orkiestry będzie przygotowany Kącik dla Dzieci, w którym pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy sportowej zajmą prawy fotel rajdówki na specjalnie przygotowanej trasie. Nie zabraknie również loterii z atrakcyjnymi nagrodami, fantastycznych pokazów oraz strefy gastronomicznej!

      Przez cały dzień na terenie dzielnicy Bemowo będzie można spotkać wolontariuszy i pomóc im wypełnić puszki po brzegi w szczytnym celu. Przypominamy, że WOŚP zagra w tym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

      Wydarzenie Moto Orkiestra 2022.  

      Aktualności na wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/bemowowarszawa/photos/a.271895679487282/5290629254280541/?type=3&theater

      Zachęcamy także gorąco do wpłat na bemowską eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/9jdmey.

      Pobijmy rekord z ubiegłego roku! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

     • Wyniki Konkursu - "Szkoła z witaminą"

     • W grudniu w naszej szkole – w ramach realizacji projektu „Szkoła z witaminą” – ogłoszony został konkurs fotograficzno-dziennikarski pod hasłem „Niech te święta będą udane, a nie zmarnowane”. 

      Zadaniem uczestników było przygotowanie reportażu dotyczącego różnych sposobów na to, aby w czasie świątecznym uniknąć marnowania żywności.

      Wyniki konkursu:                                                                                                                                                 I miejsce - Stanisław Janusz kl.4b

      II miejsce - Oliwia Bąkowska kl.3e

      III miejsce - Jagoda Rogowicz kl.3c

      Reportaż Stasia można przeczytać w aktualnym numerze "Słonecznej Gazetki". 

      Zachęcamy do dalszego rozwijania dziennikarskich talentów.

      Organizator konkursu Edyta Fornalik

     • Wyniki Konkursu Alfik Humanistyczny

     • W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny najlepsze wyniki uzyskali:

      Klasy pierwsze:

      Bruno Gruca z klasy 1a

      Hanna Rasińska z klasy 1a

      Klasy drugie:

      Nikodem Turek z klasy 2b

      Tymon Leżańskiz klasy 2b

      Klasy trzecie:

      Karolina Wolińska z klasy 3c

      Sandra Igras z klasy 3c

      Mateusz Łabęcki z klasy 3c

      Amelia Fotyga z klasy 3c

      Joanna Kamińska z klasy 3e

      Nikodem Turek, uczeń klasy 2b został laureatem konkursu.

      W województwie zdobył 4 miejsce, a w kraju 7 miejsce.

      Wszystkim Uczniom serdecznie gratuluję!!!

      Rozwijajcie i promujcie swoje talenty!

      Koordynator Anna Liszewska

     • Wyniki Konkursu Alfik Matematyczny

     • 24 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny.   W matematycznej rozgrywce wzięło udział 23 uczestników z klas pierwszych, drugich i trzecich. 

      Klasy pierwsze 

      Najwyższy wynik w szkole uzyskali: 

      Piotr Ogrodowski z klasy 1c 

      Tomasz Dominiak z klasy 1c 

      Klasy drugie 

      Najwyższy wynik w szkole uzyskali: 

      Karol Jurczak z klasy 2c 

      Leon Łukasiak z klasy 2a 

      Klasy  trzecie 

      Najwyższy wynik w szkole oraz dyplom za bardzo dobry wynik uzyskał

      Jan Dębski z klasy 3b 

      Najwyższy wynik w szkole oraz dyplom za dobry wynik uzyskała

      Joanna Kamińska z klasy 3e 

      Składam gratulacje wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

      Życzę dalszych sukcesów!!! 

      Koordynator Anna Siedlec 

     • Zbiórka produktów

     •  

       

      Szanowni Państwo, po przerwie świąteczno - noworocznej powracamy do działań mających na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców Dzielnicy Bemowo. Zachęcamy zatem do włączenia się w kontynuację zbiórki produktów higienicznych.

      Dzieci uczęszczające do świetlicy mogą przynosić dary do przygotowanych w tym celu pojemników w swoich salach świetlicowych.

      Do przedszkolaków oraz uczniów z klas IV - VIII kilka razy w tygodniu będą przychodzić Wolontariusze z oznakowanym pudełkiem i odbierać przyniesione produkty.

      Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie!

      Koordynatorami akcji na terenie  naszej szkoły jest Świetlica szkolna we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

     • PROJEKT "MISTRZOWIE PLANOWANIA"

     • Zdjęcie przedstawia baner informujący o zrealizowaniu przez klasę 4a w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 projektu  "Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?". Programy był realizowany w ramach Uniwersytetu Dzieci.

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Warszawska Syrenka"

     • Zdjęcie przedstawia Pomnik  Syrenki. Na górze znajduje się napis Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Warszawska Syrenka”.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii prac Uczniów wykonanych na Szkolny Konkurs Plastyczny "Warszawska Syrenka". Konkurs realizowany jest w ramach Projektu "Varsavianistyczna Szkoła".

     • PROJEKT "JA W INTERNECIE"

     • Zdjęcie przedstawia baner informujący o zrealizowaniu przez klasę 7 c w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 projektu "Ja w Internecie". Programy był realizowany w ramach Uniwersytetu Dzieci, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Patronem programu jest Credit.

     • Nagrody za "Współzawodnictwo Sportowe Szkół"

     • Zdjęcia przedstawiają wręczenie nagród

      14 stycznia 2022 r. odbyło się rozdanie statuetek, dyplomów i nagród w postaci sprzętu sportowego Uczestnikom zawodów „Współzawodnictwo Sportowe Szkół” w latach 2019 -2020.

      Pan Piotr Kobierski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo przekazał Dyrektorom bemowskich szkół, a wśród nich Pani Beacie Ciesielskiej – Pocialik Dyrektor SP nr 357, gratulacje za wyniki sportowe Uczniów, podziękowania za ogromne wsparcie organizacji zawodów oraz wręczył pamiątkowe puchary. Pan Piotr Gajda otrzymał statuetkę za zajęcie III miejsca w rankingu nauczycieli wychowania fizycznego Szkół Podstawowych grupy młodszej Dzielnicy Bemowo w roku 2019/2020 w ramach LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz życzenia dalszych sukcesów sportowych.

      W wydarzeniu wzięli również udział: Pani Anna Wosińska Radna Dzielnicy Bemowo oraz Pani Katarzyna Niedźwiecka Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji.

     • Akcja charytatywna/konkurs WOŚP

     • Zdjęcie przedstawia baner informujący o udziale uczniów naszej szkoły w akcji charytatywnej WOŚP. W lewym dolny rogu znajduje się zdjęcie czarnej opaski sportowej. W prawym dolnym rogu znajduje się zdjęcie chłopca trzymającego telefon.

      Gorąco zachęcamy Uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Konkurs stanowi rywalizację międzyszkolną, polegającą na zebraniu jak największej liczby kroków przez uczniów szkoły biorącej udział w akcji, w terminie 24 stycznia - 6 lutego 2022.

      Kroki wykonane przez dzieci będą liczone w darmowej aplikacji mobilnej Pho3nix Kids, którą można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

      Podczas pierwszego logowania należy wybrać z listy placówkę, której jest się uczniem. Wybór szkoły jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w rywalizacji na kroki w terminie 24.01 - 6.02.2022 r.

      Wynik Szkoły w rankingu międzyszkolnym to suma kroków 50 najaktywniejszych uczniów z każdej placówki, co daje równe szanse szkołom o różnej ilości uczniów. Szkoły rywalizują o miano najaktywniejszej.

      Fundacja Pho3nix nagrodzi uczniów 20 szkół z największą liczbą kroków.

      Dodatkowo, za każdego ucznia szkoły, który wykona w aplikacji minimum 1000 kroków w okresie trwania konkursu, Fundacja Pho3nix przekaże na konto WOŚP 5 PLN. Celem akcji jest przekazanie 1 000 000 PLN na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Zainteresowani uczniowie zgłaszają się do swojego wychowawcy lub opiekuna SU.

      Koordynacja:

      Inga Tomasiak - Samorząd Uczniowski, Monika Wilczyńska - Szkolne Koło Wolontariatu

     • Zbieramy plastikowe nakrętki

     • Zdjęcia przedstawiają duży, metalowy, czerwony pojemnik w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek ustawiony przed wejściem do szkoły

      Przed wejściem głównym do szkoły pojawiło się piękne, czerwone serce – pojemnik na plastikowe nakrętki. Wspólnie zadbajmy o nasze środowisko naturalne - segregujmy odpady i pomagajmy innym.

      Gorąco zachęcamy do wrzucania zakrętek. Mamy nadzieję, że nasze „serduszko” szybko się zapełni.

      Bardzo dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym w pozyskanie pojemnika, a szczególnie Pracownikom Urzędu Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

      Koordynatorami akcji w szkole byli nauczyciele biblioteki - Beata Fus-Grzymkowska i Dorota Guba.

     • Konkurs fotograficzno - dziennikarski


     • Zdjęcia przedstawiają kolejno: pierwsze - kolorowe warzywa oraz napis "Jak  ograniczyć marnowanie żywności?; drugie - kosz z żywnością oraz informacje o najczęstszych powodach marnowania żywności; trzecie - lodówkę wypełnioną żywnością oraz informacje o Jadłodzielniach Warszawskich

      W ramach Projektu Szkoła z Witaminą zachęcamy Uczniów z klas III – VIII do udziału w Konkursie fotograficzno – dziennikarskim „A Ty co robisz na co dzień, aby ograniczyć marnowanie żywności?”.

      Reportaże przesyłamy do poniedziałku 24.01.2022 r.

      Najlepsze prace będą opublikowane na łamach gazetki szkolnej.

      Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w zakładce Konkursy/ konkursy szkolne.

      Zapraszamy do wzięcia udziału!

      Koordynator Projektu Szkoła z Witaminą - Edyta Fornalik

     • "Orzeł Matematyczny"

     • Zdjęcie przedstawia baner informujący o wynikach konkursu Matematycznego „Orzeł Matematyczny”

      Z radością informuję, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki.

      Mam zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się Uczniowie z Naszej szkoły:

      Anna Słoniewicz  - klasa 2a - laureat, 10. miejsce w kraju

      Karol Jurczak  - klasa 2c - laureat, 12. miejsce w kraju

      Jakub Kolasa - klasa 2a - laureat, 14. miejsce w kraju

      Tymon Piwowarski - klasa 2a - laureat, 14. miejsce w kraju

      Jan Dębski -  klasa 3b - laureat, 11. miejsce w kraju

      Karolina Wolińska - klasa 3c - laureat, 14. miejsce w kraju

      Wojciech Kwaśny - klasa 3e - laureat, 16. miejsce w kraju

      Borys Szyrkow  - klasa 3e - laureat, 19. miejsce w kraju

      Lena Sylwesiuk - klasa 3e - laureat, 20. miejsce w kraj

      Mikołaj Kamiński - klasa 3b - laureat, 22. miejsce w kraju.

      Składam gratulacje wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę.

      Życzę  dalszych sukcesów!!!

      Koordynator Anna Siedlec

     • Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 w sprawie powrotu uczniów klas I-VIII do nauki stacjonarnej od dnia 10.01.2022 r. 

     • Szanowni Państwo,

      Informujemy, że od dnia 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

      Nauka i opieka w szkole odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MEIN, MZ i GIS z zastosowaniem wewnętrznych regulaminów i procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

      W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej szkolnej społeczności przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych, częstym myciu rąk, dezynfekcji, ochronie podczas kichania i kaszlu, unikaniu dotykania oczu, nosa i ust, wietrzeniu pomieszczeń, zachowaniu dystansu społecznego, stosowaniu maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

      Minister Edukacji i Nauki, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego uczniom i całemu środowisku oświatowemu, przypomina o możliwości szczepień przeciw COVID-19, jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania wirusowi.

      Więcej informacji w zakresie szczepień dzieci i młodzieży znajduje się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, w przypadku pytań i wątpliwości można także kontaktować się pod numerem infolinii 989.

        

      Beata Ciesielska-Pocialik 

      Dyrektor SP 357