• Kiermasz Świąteczny

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu Rady Rodziców oraz Społeczności szkolnej serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny.

      W dniach 29.11.2022 – 01.12.2022 (wtorek-czwartek), w wydzielonej części dużej sali gimnastycznej (odrębne wejście od strony boisk), w godzinach 7.30 -16.30 będzie można zakupić przepiękne, świąteczne dekoracje oraz przepyszne słodkości.

     • Rozstrzygnięcie konkursu dzielnicowego "O czym szumi las?"

     • Z przyjemnościa informujemy, że konkurs "O czym szumi las?" został rostrzygnięty! 
      Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Dla przypomnienia prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych - pierwsza dla dzieci 3-4 letnich, a druga dla uczestników 5- 6 letnich. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie. 

                                                                                           Lauratom serdecznie gratulujemy!

     • "Szlachetna paczka" 2022 - zostało 10 dni do końca

     • Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję "SZLACHETNA PACZKA 2022". Zostało tylko 10 dni zbiórki. 

      Zbiórka darów trwa od 15.11 - do 09.12.2022 r do godziny 10:00.

      Opis rodziny z tabelą potrzeb do wpisania znajduje się pod linkiem poniżej.

      OPIS RODZINY >>>>> zobacz 

      Dary można bezpośrednio przynieść do biblioteki lub zostawić w holu głównym.

      Dorota Guba

      Beata Fus-Grzymkowska

     • Wyniki konkursu "Pieśni patriotyczne ręką malowane"

     • Szanowni Państwo,

      Komisja konkursowa dokonała podsumowania plastycznego konkursu "Pieśni patriotyczne ręką malowane", przyznała miejsca oraz dyplomy i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

      Wyniki konkursu plastycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 357 klas I - III:

      1 miejsce - Bartosz Bogaj 2c

      2 miejsce - Zuzanna Wróbel 2a

      3 miejsce - Lena Grabowska 2a, Lena Rafalont 2a

      wyróżnienie - Zofia Krawcewicz 2a, Joanna Stańczuk 2c

       

      1 miejsce – Daniel Grzybowski 3a

      2 miejsce – Liliana Zielińska 3a, Kacper Wochowski 3a

      3 miejsce – Oliwia Żyłka 3a, Hanna Królikowska 3a

      wyróżnienie – Tymoteusz Krzesiński 3a.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

      Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac - galeria.

      Organizatorzy: Anna Siedlec, Danuta Ostrowska

     • Sportowe sukcesy - badminton

     • Połowa listopada była bardzo szczęśliwa dla reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 357 w badmintona.

      Zespół w składzie: Kajetan Stręciwilk, Krystian Wojno i Bruno Kuliński, którego trenerką jest Pani Iga Polczyńska, najpierw w pięknym stylu okazał się niepokonany na warszawskim etapie Olimpiady Młodzieży, zdobywając złoty medal i uzyskując prawo reprezentowania Warszawy na etapie mazowieckim.

      Następnie, w niedzielnych zmaganiach wojewódzkich, również nie miał sobie równych, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając najwyższe miejsce na podium oraz tytuł Mistrzów Województwa Mazowieckiego.

      Chłopcy, jesteśmy z Was bardzo dumni i ogromnie gratulujemy sukcesu!

      Tym bardziej, że osiągnęliście go drugi rok z rzędu!

      Życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów - galeria.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa.

      W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypada w niedzielę, ale my świętowaliśmy ten dzień w piątek, 18 listopada.  Uczniowie naszej szkoły przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko (kolor UNICEF), uczestniczyli również w zajęciach poświęconych prawom dziecka, przygotowali piękne plakaty, obejrzeli prezentacje multimedialną pn.Konwencja o prawach dzieci, a także przypomnieli sobie jakie obowiązki wynikają z roli ucznia.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - galeria.

      Anna Sakowska

     • Podziękowanie - Szkolne Koło Wolontariatu

     • Szanowni Państwo,

      serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację kiermaszu ciast oraz za udział w akcji Szkolnego Koła Wolontariatu.

      Gorąco zapraszam do obejrzenia fotorelacji - galeria.

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

      Monika Wilczyńska

     • "Szkoła do hymnu"

     • 10 listopada 2022 r. wspólnie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w szkole odbyły się uroczyste akademie oraz Festiwal Pieśni Patriotycznych. Społeczność szkolna, po raz kolejny, włączyła się również do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. "Szkoła do hymnu".

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - galeria.

      Małgorzata Wojtak

     • "Święty Mikołaj dla SENIORA" - akcja charytatywna

     • W ramach tradycyjnej współpracy ze środowiskiem lokalnym, serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną SP 357 do ponownego zaangażowania się w akcję "Święty Mikołaj dla Seniora".  

      Zachęcamy do zapoznania się z listami do Świętego Mikołaja napisanymi przez podopiecznych bemowskiego Domu Pomocy Społecznej "Kombatant", a także ze zbiorczą listą ich świątecznych marzeń.

      LISTY SENIORÓW

      Każdy list to indywidualne marzenia konkretnego Seniora, a misją akcji jest zadbanie o to, by obdarowani mogli poczuć się wyjątkowo. Chociaż często podarki są dla Seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, to wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie te prezenty tworzą magię świąt... nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja. Tak niewiele trzeba, żeby komuś sprawić radość.  

      Zakupione produkty można składać w sali świetlicowej nr 166, jak również w pudełku przed wejściem do holu głównego szkoły.  

      Seniorzy w tym roku mają świadomość trudnej sytuacji finansowej każdego z nas, dlatego ich listy są bardzo skromne. W związku z tym zwracamy się z prośbą o zakup dodatkowych elementów, takich jak: koce, świąteczne jaśki, świąteczne kubki, ciepłe skarpety w różnych rozmiarach, świąteczne słodycze i wszystko to, co uznają Państwo, że sprawi radość naszym Seniorom. 

      Akcja trwa do 29 listopada.  

      Liczymy na Państwa wielkie serce i wsparcie.   

      Halina Kardyś, Izabela Zegan

     • Narodowe Święto Niepodległości - klasy I-III

     • 10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Z tej okazji uczniowie z klas I - III obejrzeli montaż słowno - muzyczny w wykonaniu dzieci z klasy 2a, w trakcie którego zostały zaprezentowane pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Inscenizacja ukazała również 123 lata niewoli narodu polskiego oraz jego dążenia do odzyskania niepodległości.

      Tego dnia w naszej szkole odbył się także Festiwal Pieśni Patriotycznej, w którym uczestniczyły wszystkie klasy I - III z Oddziałem Przygotowawczym.

      Celem festiwalu było między innymi wzbudzenie postaw patriotycznych uczniów oraz uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.

      Każda z klas przygotowała jedną pieśń, którą zaprezentowała w trakcie festiwalu. Podczas występów można było dostrzec różnego rodzaje stroje oraz atrybuty. Uczniowie byli bardzo przejęci i wykazali się niezwykłą dojrzałością w czasie swoich występów. 

      Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się także do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. ,,Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".

      Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - galeria.

      Anna Siedlec, Danuta Ostrowska, Anna Nikiciuk, Małgorzata Wojtak

     • Narodowe Święto Niepodległości - Przedszkole

     • 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych SP357 obchodziły Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godzinie 11:11.

      Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także przypomnienie symboli narodowych. 

      Kamila Merska

     • Certyfikat Szkoły Świadomej Cyforwo

     • 28 października klasa 8b pod pieką p. Iwony Pabich oraz Karoliny Czerniewskiej wzięła udział w projekcie Szkoły Gospodarki Cyfrowej Junior.  

      Udział w kilkugodzinnej konferencji zaowocował uzyskaniem przez szkołę certyfikatu „Szkoły Świadomej Cyfrowo”. 

      Były to zajęcia edukacyjne rozwijające kompetencje cyfrowe dotyczące świadomego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Miejscem tych niecodziennych lekcji stało się biuro siedziby Allegro, które znajduje się na 8 piętrze szklanego wieżowca, przy ulicy Żelaznej 51/53.

      O higienie pracy z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniu ich dla rozwijania swoich pasji i kreatywności rozmawiała z uczniami Zyta Czechowska - nauczycielka, pedagog specjalny, wykładowca akademicki, nagrodzona tytułem Nauczyciela Roku 2019.  Prelekcję o bezpieczeństwie w Internecie, byciu świadomym, krytycznym użytkownikiem sieci, wygłosił przedstawiciel ds. bezpieczeństwa w firmie Allegro. O kompetencjach cyfrowych, które są niezbędne w firmach i korporacjach, które osiągnęły swój sukces w sieci, opowiadała przedstawiciel Allegro, p.  Karolina Kanar-Kossobudzka. 

      Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, wątpliwościami, również dotyczącymi pracy w sektorze IT. Jedną z atrakcji była możliwość skorzystania z biurowego sektora gastronomicznego - wypicia czekolady.  

      Z wielką radością przyjęła młodzież zaproszenie na taras widokowy, gdzie przy pięknej pogodzie podziwiali panoramę nowocześniej, biurowej części Woli. Kolejną atrakcją była możliwość zwiedzania i korzystania z biur pracowników firmy, które w tym dniu zostały oddane do dyspozycji młodzieży. Nowocześnie wyposażone sale spotkań zespołów roboczych, sale narad, konferencji, wywołały zaciekawienie do tego stopnia, że w pewnym momencie uczniowie spontanicznie zaczęli wczuwać się w rolę pracowników firmy, inscenizując różne dyskusje.  

      Wiedza zdobyta na spotkaniu, przekazana w tak atrakcyjnej formie z pewnością zostanie z uczniami na długo. Spotkanie zaowocowało nie tylko uzyskaniem certyfikatu "Szkoły Świadomej Cyfrowo", ale także kilkoma, ciekawymi pomysłami do realizacji w przyszłości. 

       Iwona Pabich