• Szkolni Odyseusze Umysłu zapraszają na kiermasz ciast

• Szkolni Odyseusze Umysłu zapraszają wszystkich wielbicieli domowych wypieków na kiermasz ciast, który odbędzie się 26 lutego 2024 r. w godzinach 8.00 – 15.00 w holu szkoły.

Zebrana suma pomoże uczniom dwóch Drużyn z SP 357 pokryć niemałą kwotę wyjazdu do Gdyni na Ogólnopolski Konkurs Odyseja Umysłu.

Dlaczego warto angażować się w wsparcie Odysei?

Ponieważ każdy wkład ma potencjał zmieniania życia młodych ludzi i przyczyniania się do ich sukcesów w przyszłości.

Razem możemy więcej!

Bez Was nie zrealizujemy naszego celu!

Zapraszamy - Odyseusze Umysłu

we wsparciu Rodziców

trenerzy Odyseusz: Danuta Ostrowska

Agnieszka Olszacka

• Kąciki czytelnicze w klasach nagrodzone

• Dziękuję klasom, które przygotowały kąciki czytelnicze w swoich salach lekcyjnych.

Jury miało bardzo trudne zadanie w wyłonieniu tych najciekawszych. Poniżej przedstawiam klasy, których kąciki czytelnicze zostały nagrodzone: klasa 1b, klasa 1c, klasa 5c.

Zapraszam łączników klasowych po odbiór nagród do biblioteki! Nagrody zostały ufundowane przez firmę Britę.

Anna Smoleń

• Piernikowy kiermasz

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU serdecznie zaprasza całą społeczność szkolną do świętowania urodzin      Mikołaja Kopernika podczas PIERNIKOWEGO KIERMASZU, który odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2024r., w godzinach 9.00-14.30 w holu głównym szkoły.

Zebrane fundusze zostaną przekazane na budowę i wyposażenie Domu Hospicyjnego dla nieuleczalnie chorych dzieci  w gm. Zaleszany (woj. podkarpackie).

Zapraszamy!!

                                                                 Wolontariusze i Koordynatorzy SKW:

Monika Wilczyńska

                                                                                 Joanna Błajszczak

                                                                                 Anna Ciołko

• Zebrania z Rodzicami 29-30 stycznia 2024 r.

• Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniach 29-30.01.2024 rodbędą się zebrania śródroczne z rodzicami zgodnie z poniższym harmonogramem.

Harmonogram_zebran_z__rodzicami_29-30_01_2024.pdf

W klasach 4a, 4b, 4c, 4d, 6c, 6d, 6e, które od II półrocza rozpoczną zajęcia z wychowania do życia w rodzinie, przed zebraniami we wtorek 30.01.2024 r. o godz. 17:30 w dużej stołówce, odbędzie się krótkie spotkanie informacyjne z nauczycielem prowadzącym zajęcia, panią Justyna Cieciórą, która omówi zagadnienia związane z realizacją zajęć edukacyjnych „Wychowanie do życia w rodzinie”.

Następnie rodzice przejdą do sal na zebranie z wychowawcą.

Dyrekcja SP 357

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Matematyczny"

• Miło Nam poinformować, iż najlepsze wyniki w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny" zdobyli:

Klasy pierwsze:

Hanna Kalinowska z klasy 1a

Dariusz Niemyt z klasy 1d

Aurelia Głuchowska z klasy 1a

Klasy drugie:

Mateusz Merski z klasy 2c

Gabriela Mróz z klasy 2b

Antek Głowacz z klasy 2b

Klasy trzecie:

Jerzy Lenarcik z klasy 3c

Anna Nestoruk z klasy 3c

Michał Szczepański z klasy 3b

Antek Masłowski z klasy 3d

Tomasz Dominiak z klasy 3c

Wszystkim Uczniom serdecznie gratuluję! Życzę dalszych sukcesów!!!

Koordynator: Anna Siedlec

• Młodzi mają głos!

• "Młodzi głosują" to ogólnopolski projekt od wielu lat organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który polega na przeprowadzeniu symulacji aktualnych wyborów w szkołach. Społeczność uczniowska w tygodniu przed otwarciem lokali wyborczych ma okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach. To taka lekcja demokracji w praktyce, w której po raz pierwszy przed wyborami parlamentarnymi 2023 r. wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Działania projektowe, które polegały na przybliżeniu rówieśnikom wiedzy na temat procedur demokratycznych, znaczenia wyborów oraz przeprowadzenie symulacji wyborów realizowały uczennice z klasy 8C pod opieką nauczycielek Janiny Jezierskiej i Ingi Tomasiak. Liczymy na to, że dzięki akcji „Młodzi głosują” uczniowie i uczennice będą bardziej świadomie uczestniczyć w życiu publicznym, a w przyszłości również chętniej głosować w wyborach.

Janina Jezierska

• Podziękowanie za udział w akcji "SERCE na KARTCE"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w akcję "Serce na kartce". Wykonane przez uczniów kartki świąteczne przyniosły ogromną radość małym pacjentom w szpitalach.

Koordynatorzy akcji: Biblioteka szkolna

• Laureaci w Dzielnicowym Konkursie Literackim "Kto czyta książki ten żyje podwójnie"

• Miło Nam poinformować, że w Dzielnicowym Konkursie Literackim "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 150 w Warszawie uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

w kategorii klas IV -V       III miejsce Michalina Jędrzejczak kl.4d

wyróżnienie: Dąbrówka Kulawiak kl.5d

w kategorii klas VI -VIII    III miejsce Jakub Wysocki 7d ex aequo Varwara Kovaliowa 7d

Serdecznie gratulujemy!

Koordynator konkursu:  Anna Smoleń