• Certefikat "Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury"

     • Zdobyliśmy certyfikat Wzorowej Placówki za ukończenie w roku szkolnym 2021/2022 ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury realizowanego w grupie przedszkolnej dzieci 5 - letnich "Jeżyki".

                                                                                                               Serdeczne gratulujemy!

      Zdjęcie przedstawia certyfikat

     • Interdyscyplinarny projekt szkolny

     • Gorąco zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w projekcie „Kto tutaj żył z nami? - zbiorowa pamięć o Rzeczpospolitej wielu narodów”.

      Zachęcamy uczniów wszystkich klas wraz z rodzinami do wykonania pierwszego zadania w ramach projektu, które polega na tym, aby podczas wakacyjnych wędrówek szukać w całej Polsce śladów współistnienia w przeszłości różnych grup etnicznych i religijnych.

      Można robić zdjęcia, filmy i rysunki dokumentujące materialne ślady tego współistnienia, np. kościoły różnych wyznań, cmentarze i zabytkowe budowle.

      Można zadawać mieszkańcom odwiedzanych miejscowości pytanie zawarte w tytule projektu: kto tu żył z nami? Skąd na Podlasiu meczety? Skąd synagogi i cerkwie? A także: kto tu żył przed nami? Dlaczego na starych nagrobkach warmińskich cmentarzy są napisy po niemiecku? Dlaczego leżąca w centrum Polski Łódź jest nazywana miastem czterech kultur? Pytania będą się mnożyć, bo w wielu miejscach Polski znajdziemy ślady dawnych mieszkańców.

      Zebrane materiały:

      - na bieżąco możecie udostępniać za pośrednictwem mediów społecznościowych - profil szkoły na Facebook;

      - we wrześniu przekażecie wskazanym nauczycielom.

      Zebrane materiały będą opracowywane w nowym roku szkolnym przez grupy projektowe, a wyniki tych opracowań zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej.

      Zapraszamy do wspólnych działań!

      W imieniu nauczycielskiej grupy projektowej

      Aneta Rzeszutek

     • Prezenty dla uczniów od UNICEF

     • Zdjęcie przedstawia logo organizacji na rzecz dzieci UNICEF.

      W związku z pozyskaniem środków finansowych od organizacji UNICEF mogliśmy jeszcze przed wakacjami - w dniu zakończenia roku szkolnego, sprawić 46 dzieciom uchodźców z Ukrainy wielką niespodziankę.

      Podczas otwierania podarunków, w których znalazły się stroje sportowe oraz inne akcesoria promujące bezpieczny i aktywny wypoczynek w wakacje, u obdarowanych pojawił się ogrom radości oraz wzruszeń.

      W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne i z serca płynące podziękowania za okazane wsparcie i pomoc.

      Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć.

     • Zakończenie roku szkolnego - klasy VIII

     • Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 klas VIII, w naszej szkole gościliśmy Panią Urszulę Kierzkowską - Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Pana Piotra Kobierskiego - Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz Panią Magdalenę Gogol - Radną Dzielnicy Bemowo, którzy wraz z Dyrekcją naszej Szkoły oraz przedstawicielami Rady Rodziców SP 357 złożyli serdeczne gratulacje nauczycielom i uczniom, wręczyli nagrody oraz życzyli wspaniałych wakacji.

      Nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole 6,00 oraz dla uczniów wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce ufundowała Rada Rodziców SP357.

      Zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy reprezentowali szkołę i osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych w latach 2017-2022.

      Uroczystość zakończył wspaniały pokaz talentów uczennic z klas ósmych.

      Zapraszamy do obejrzenia krótkeij fotorelacji - galeria.

     • CERTYFIKAT NAWIGACJA W KAŻDĄ POGODĘ

     • Zdjęcie przedstawia certyfikat zrealizowania w roku szkolnym 2021/2022 pełnego cyklu badań i zajęć wychowawczo-profilaktycznych w ramach "Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę" przyczyniając się do wzmocnienia kondycji psychicznej swoich uczniów osłabionej sytuacjami kryzysowymi (w tym skutkami pandemii COVID-19). Działania realizowane dzięki dofinansowaniu z programu Ministra Edukacji i Nauki "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" prowadzone przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej we współpracy z MEiN, Kuratoriami Oświaty i szkołami. 

     • Teatr Nauczycieli SP 357 wystąpił dla dzieci

     • Reaktywacja Teatru Nauczycieli SP 357!

      Po okresie pandemii i przerwie w działaniach Teatru Nauczycieli SP 357 nastąpił wielki come back. W tym roku gościnnie z Kadrą Pedagogiczną wystąpili Uczniowie klasy 4a, którzy wykazali się wspaniałą grą aktorską. Przedstawienie promowało zdrowy tryb życia. Nie zabrakło postaci ze znanych dzieciom bajek, układów tanecznych i wpadających w ucho piosenek.

      Inicjatywę wsparła finansowo Rada Rodziców SP 357 w Warszawie. Dziękujemy!

      Z niecierpliwością czekamy na kolejne emocjonujące przedstawienie.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia - galeria.

     • Bal Ósmoklasisty 2022 w SP 357

     • W piątkowe popołudnie, 20 maja, w restauracji Hotelu Holiday Park odbył się Bal Ósmoklasistów 2022 ze Słonecznej SP 357. Uczniowie klas ósmych rozpoczęli uroczystość od tradycyjnego poloneza. Rodzice i nauczyciele oraz przybyli goście ze wzruszeniem przyglądali się tanecznej prezentacji, do której młodzież od kilku tygodni przygotowywała się pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

      Dyrektor szkoły, pani Beata Ciesielska-Pocialik oraz przewodniczący Rady Rodziców życzyli uczniom wspaniałej zabawy, przekazali równocześnie życzenia, jak najlepszych wyników z egzaminu ósmoklasisty. Część oficjalną zakończyły serdeczne podziękowania ósmoklasistów skierowane do zaproszonych gości, wychowawców oraz rodziców.

      Wszyscy bawili się wspaniale, co widać na załączonych zdjęciach. Oprócz tańca były też inne atrakcje: fotki w pięknych, zielonych plenerach, Fotobudka oraz bufetowe pyszności. A nad wszystkim czuwali Rodzice, organizatorzy balu. To był dzień wyjątkowy, pełen wzruszeń i wrażeń oraz fantastycznej zabawy. Trudno było się rozstać i nie chciało się wracać do domu. Z pewnością Bal Ósmoklasisty 2022 pozostanie miłym wspomnieniem na długie lata dla wszystkich przybyłych.

     • Zachęcamy do głosowania

     • Mieszkańcy Bemowa!

      Bardzo mocno zachęcamy do głosowania na projekt dotyczący zazielenienia terenu szkoły - Edukacyjna przestrzeń sensoryczna Hortiterapia w SP 357.

      Numer projektu 47!

      Tylko dzięki Waszym głosom może nam się udać!

     • Sukcesy uczniów SP 357

     • Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że laureatami Warszawskich Konkursów Multimedialnych zostali:

      - I Warszawski Multimedialny Konkurs Polonistyczne „Dzieła Wielkich Mistrzów Odczytane po Nowemu”

      Jeremi Markowski klasa 7e – I miejsce w kat. klas VII- VIII

      - V Warszawski Konkurs Przyrodniczo – Informatyczny „Multimedialne Nauki Przyrodnicze"

      Bartosz Wiszniewski i Bartosz Seweryn klasa 7f – I miejsce w kat. Klas VII (CHEMIA) 

      Szymon Herde klasa 8f – I miejsce w kat. klas VIII (GEOGRAFIA) 

      Klaudia Zembalska klasa 8g – II miejsce w kat. klas VIII (CHEMIA) 

      Gabriela Rudzka klasa 8e – III miejsce w kat. klas VIII (FIZYKA) 

      - IV Warszawski Konkurs Językowy „Multimedialny Język Angielski”

      Julia Olczak i Natalia Grądzka klasa 7o – II miejsce w kat. klas VII

      Nina Walków i Oliwia Ciszewska klasa 7h - wyróżnienie

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA KLAS I-III

     • Zdjęcia przedstawiają uczestników przeglądu piosenki.

      14 czerwca 2022 r w naszej szkole, odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ. Młodzi wykonawcy z klas I-III prezentowali swoje zdolności  muzyczne i wokalne. Usłyszeliśmy znane i lubiane piosenki dziecięce. Celem imprezy artystycznej była prezentacja dorobku artystycznego dzieci, popularyzacja piosenki dziecięcej, jak również promowanie młodych talentów, i rozwijanie ich zainteresowań. Młoda publiczność wielkimi brawami nagrodziła wszystkich   wykonawców za dobór repertuaru, muzykalność i warunki głosowe.

      GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYSTĘPU!

      ZAPRASZAMY ZA ROK!

      Organizatorzy:

      Izabela Zegan, Halinka Kardyś, Marlena Wiercińska,