• 6 MARCA - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
     • Plakat przedstawia kolaż zdjęć z grupowych zajęć logopedycznych. Na górze znajduje się napis: Europejski Dzień Logopedy a po bokach umieszczone są uśmiechy. W środku i na dole plakatu znajdują się zdjęcia z dziećmi wykonującymi ćwiczenia. 

      W marcu wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Dzień Logopedy. Z tej okazji w każdym oddziale przedszkolnym zorganizowano grupowe zajęcia logopedyczne, na których dzieci mogły poznać zawód logopedy, wspólnie wykonać ćwiczenia aparatu artykulacyjnego oraz oddechowego. Młodsze dzieci nauczyły się rozpoznawać dźwięki syczące i szumiące, natomiast starszaki dowiedziały się co to są głoski dźwięczne i bezdźwięczne oraz jak je rozpoznawać. Wszyscy wesoło się bawiliśmy!

      Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej: EUROPEJSKI_DZIEN_LOGOPEDY.pdf

     • 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Zdjęcie przedstawia plakat zachęcający uczniów do udziału w akcji "Dzień kolorowej skarpetki".

      21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

      Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.

      Dziękujemy Wszystkim za udział w akcji zorganizowanej w SP 357.

      Zapraszamy do Galerii.

     • Zapisy do szkoły online w ukraińskim systemie edukacji

     • Uwaga, nowa oferta!!!

      Szkoły online w ukraińskim systemie edukacji.
      Lekcje on line odbywają się na wszystkich poziomach nauczania i prowadzą je nauczycielki i nauczyciele z Ukrainy.

      Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. - Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia (edukacjasen.pl)<https://edukacjasen.pl/bezplatna-szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/>

      Szczegółowe informacje dostępne są tutaj 👉https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy (PL + UA) Stowarzyszenie Klanza Fundacja Edu SEN

     • I miejsce w konkursie dzielnicowym

     • Serdecznie gratulujemy wychowankom grupy Jeżyków zajęcia I miejsca w konkursie "Gra matematyczna".

       

      Plakat przedstawia dyplom za zajęcie I miejsca, pracę konkursową  - gra ściganka oraz autorów gry: Marka i Helenkę z nagrodami

     • Akcja "Paczka dla dzieciaczka"

     • Szanowni Państwo,  

      dzięki darom zebranym w ramach akcji „Paczka dla dzieciaczka” zorganizowanej w oddziałach przedszkolnych SP 357, udało nam się umilić czas dzieciom z Ukrainy, w tym trudnym dla nich okresie. 

      W sobotę – 12 marca - paczki zostały rozdane dzieciom na Dworcu Centralnym i Zachodnim. Cudownie było zobaczyć uśmiechy na ich twarzach!

      Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie! 

      Wychowawczynie z grupy „Biedronek” 

     • Szkolny etap - 45. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

     • Na zdjęciu znajduje się napis 45. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" oraz rysunek fragmentu ogona syreny wystającego znad powierzchni wody.

      Dnia 8 marca, w Naszej Szkole odbył się Szkolny Etap 45. Edycji Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". To najstarszy tego typu konkurs na Mazowszu, o zasięgu właśnie mazowieckim.

      Do konkursu przystąpili Uczniowie  z klas 1 - 8. Występy oceniało Jury w składzie: Wicedyrektor - Pani Bożena Michalik, Nauczyciel - Wychowawca Świetlicy Szkolnej - Pani Magdalena Kucharska oraz  Nauczyciel Współorganizujący Naukę w klasie 1a - Pani  Małgorzata Wojtak. Organizacją  i prowadzeniem wydarzenia zajęła się Pani Jolanta Lisowska  - Kierownik Świetlicy Szkolnej.

      Recytatorzy przedstawili ciekawy repertuar poetycki znanych i lubianych twórców literatury dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło, obok wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Wawiłow, K. I. Gałczyńskiego, W. Szymborskiej, utworów takich wspaniałych poetów jak L. J. Kern czy J. Kofta. Uczniowie biorący udział w konkursie zachwycili interpretacją tekstów i ogólnym wyrazem artystycznym, udowadniając, że w naszym codziennym, dynamicznym życiu, pełnym miłych, ale także  zaskakujących i niepokojących wydarzeń  jest miejsce na obcowanie z pięknem języka polskiego i najwyższej  próby poezją.

      Po burzliwych i trudnych dla Jury obradach wyłoniono 8 Zwycięzców etapu  szkolnego.

      Oto Oni:

      1. Kalina Markowska -3d
      2. Hanna Rasińska  - 1a
      3. Oliwia Sumińska - 2a
      4. Agata Meller - 4d
      5. Mateusz Murzynowski - 5d
      6. Jeremi Markowski - 7e
      7. Dominika Sieńko - 7e
      8. Olga Hallak - 8c

      Dnia 9 marca występy Laureatów zostały nagrane dzięki uprzejmości Taty uczniów Jeremiego  i Kaliny - Pana Marcina  Markowskiego. Nagranie zostało przekazane do Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo i zostanie odtworzone przed Komisją Konkursową  45. Edycji Dzielnicowego Konkursu Recytatorskeigo "Warszawska Syrenka". Trzymamy kciuki za Naszych Reprezentantów!

      O wynikach będziemy informować na początku miesiąca kwietnia.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

     • ZBIÓRKA DARÓW DLA UKRAINY

     • W imieniu Dyrekcji, Świetlicy szkolnej, Biblioteki szkolnej oraz Szkolnego Koła Wolontariatu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim osobom za okazaną pomoc. Zbiórka darów dla naszych wschodnich sąsiadów trwa zaledwie kilka dni, a już zebraliśmy wiele niezbędnych rzeczy, a to wszystko dzięki Państwu. Dary dla potrzebujących osób są systematycznie zabierane z naszej szkoły i dostarczane do odpowiednich punktów. Przypominamy, że dary można pozostawiać w szkole w wyznaczonych pudełkach.

       

       

     • POMOC DLA UKRAINY!


     • W obliczu tragicznych wydarzeń na Ukrainie, dramatu ludzi każda pomoc jest na wagę złota.  Tysiące uciekających naszych wschodnich sąsiadów z kraju, których dotknęła wojna zdanych jest na naszą pomoc. Potrzeby tych niewinnych ludzi są ogromne, dlatego też nasza cała społeczność szkolna solidaryzuje się, wspierając i pomagając w postaci zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy. 

       28.02.22 r. uruchamiamy zbiórkę rzeczy dla potrzebujących Uchodźców.

      Artykuły można przynosić do szkoły i pozostawiać w wyznaczonych pudełkach.

      Poniżej znajduje się lista niezbędnych artykułów:

      • żywność o  długim terminie przydatności (batony energetyczne, mleko dla dzieci w proszku, pieczywo chrupkie, konserwy, karma dla zwierząt)
      • podstawowe środki higieny osobistej i kosmetyki
      • płaszcze przeciwdeszczowe
      • nowe termosy, kubki termiczne
      • baterie, powerbanki, latarki
      • nowe koce
      • pieluchy jednorazowe (różne rozmiary), mleko modyfikowane dla niemowląt
      • środki opatrunkowe, dezyfenkujące
      • syropy przeciwkaszlowe dla dzieci i dorosłych, leki przeciwbólowe, strzykawki
      • nowe ubrania i obuwie (szczególnie dziecięce)

      W Nas jest siła, wspólnie  wspomożemy naszych sąsiadów uciekających przed wojną!

       

     • KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY

     • Zdjęcie przedstawia plakat konkursu logopedyczno-plastycznego "Języczkiem pętliczkiem malowane". Na plakacie znajduje się opis informujący o zadanaiach uczestnika konkursu, podstawowe informacje o zasadach uczestnictwa, terminach oddawania prac oraz informacja o regulaminie konkursu. Na plakacie widoczne są: na górze w prawym rogu, paleta z farbami; w lewym rogu, obrazek języka oraz pędzel; na dole widoczne są obrazki, w nazwach których znajdują się trudne gloski.

      Zapraszamy do udziału w dzielnicowym konkursie logopedyczno-plastycznym "JĘZYCZKIEM PĘTLICZKIEM MALOWANE". Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zawierającej jak najwięcej elementów,  w nazwach których zawarte są trudne głoski. Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-6 lat) z terenu Bemowa. Format pracy: A3 lub A4 / Technika pracy: dowolna. Pracę należy podpisać: imię i nazwisko, szkoła oraz klasa. Prace konkursowe należy dostarczyć do 25.03.2022. Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa: POBIERZ: REGULAMIN_KONKURSU_KARTA_ZGLOSZENIA_-_Jezyczkiem_petliczkiem_malowane.pdf

     • Mały Samorząd Uczniowski SP 357

     • Zdjęcie przedstawia baner akcji Małego Samorządu Uczniowskiego - Super Nauczyciel.

      W ostatnich dniach Mały Samorząd Uczniowski, wśród uczniów klas I – III, przeprowadził głosowanie na „Super Nauczyciela”.

      Oto wyniki:

      Aleksandra Zalewska 3e

      Kamila Kopeć 3c

      Anna Liszewska 2b

      Nicole Szlezinger 2d

      Katarzyna Kirszkowska 1b

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim naszym Nauczycielom dużo siły i cierpliwości.

      Zapraszamy do obejrzenia Galerii.

      Mały Samorząd Uczniowski i opiekunowie MSU

     • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

     • Na środku zdjęcia znajduje się napis 1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Nad napisem umieszczone jest logo szkoły.

      1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  

      Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.

      Nauczyciele historii, plastyki i techniki przygotowali wystawę w holu głównym szkoły przybliżającą uczniom historię związaną z ustanowieniem  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz biogramy niektórych postaci, które walczyły z systemem komunistycznym w powojennej Polsce. Opracowali również prezentację i quizy poświęcone Żołnierzom Wyklętym, które będą realizowane na godzinach wychowawczych w klasach starszych.

      Uczniowie i Nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bieg Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali bieg dla  o dystansie 1963m – Dystans pamięci. Każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkową przypinkę, a utraconą energię mógł uzupełnić serwowanym poczęstunkiem.

      Przedstawiciele Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego oddali hołd Żołnierzom Wyklętym składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem u zbiegu ulic Pirenejskiej i Żołnierzy Wyklętych.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji w Galerii.

      Więcej zdjęć z wydarzenia już wkrótce.

     • JAK I CZY W OGÓLE ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O WOJNIE?

     • Zdjęcie przedstawia pytanie jak i czy w ogóle rozmawiać z dzieckiem o wojnie? Na dole zdjęcia widoczne są loga autorów zdjęcia, od lewej do prawej: Specjalni, Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl, Belfry Bazgrolą, Super Belfrzy.

      Odpowiedź na powyższe pytanie znajduje się w kwadratach podzielonych na 3 kolumny po 4 kwadraty, a po prawej stronie znajduje się wizerunek uśmiechniętego chłopca, a po lewej równie uśmiechniętej dziewczynki. Treść poszczególnych kwadratów odpowiadających na pytanie znajdujące się na górze przedstawia się następująco:

      1. Tak, rozmawiajmy. Dzieci mają dostęp do mediów i w końcu sami o tym usłyszą, a wtedy lęki i niepokoje mogą być większe.

      2. Dostosujmy przekaz do wieku dziecka.

      3. Nie odkładajmy rozmowy na później.

      4. Wojna jest zawsze zła, wynika z nieporozumień i braku komunikacji.

      5. Mówmy przez pryzmat pokoju i tego, że szacunek do każdego człowieka jest najważniejszy.

      6. Mówmy o trudnych, ale nie o drastycznych stronach wojny.

      7. Miejmy kontrolę nad tym, co nasze dzieci oglądają i czytają w sieci.

      8. Nie stygmatyzujmy mieszkańców Rosji.

      9. Nie traktujmy i nie opisujmy wojny przez pryzmat dobry/ zły, czy też bohaterstwa.

      10. Dajmy dzieciom możliwość opowiedzenia o swoich emocjach.

      11. Okażmy wsparcie i zrozumienie dla emocji dzieci.

      12. Pozwólmy na gesty wsparcia, solidarności dla mieszkańców Ukrainy. 

     • Dzień Dinozaura w oddziałach przedszkolnych

     • Na górze zdjęcia znajduje się napis Dzień Dinozaura. Na środku zdjęcia umieszczone są animowane postacie dinozaurów. Na dole zdjęcia znajduje się data 28 lutego 2022 r. oraz animowana postać zielonego dinozaura.

      W lutym w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

      Dzięki kolorowym ilustracjom, planszom demonstracyjnym i ciekawym zabawkom, które dzieci przyniosły z domu  poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, omawialiśmy ich wygląd i sposób odżywiania.

      Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w grach rozwijających logiczne myślenie oraz zabawach ruchowo-naśladowczych. Nie zabrakło kolorowych rysunków z dinozaurami oraz wspaniałych prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami.

      Obchodzenie nietypowych świąt przez naszych Przedszkolaków to przede wszystkim okazja do wspólnych, radosnych i twórczych zabaw oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań.

      Zapraszmy do obejrzenia relacji - Galeria.

     • Projekt "Mała książka - wielki człowiek"

     • Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych z otrzymaną Wyprawką czytelniczą

      Uczniowie klas pierwszych z SP 357 biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”, w całości finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem projektu jest Instytut Książki.

      Każdy Pierwszoklasista z naszej szkoły otrzymał Wyprawkę czytelniczą.

      Kampania Instytutu Książki jest przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.

     • Wyniki konkursu bibliotecznego "Sławni wynalazcy" zorganizowanego w ramach projektu "Wynalazki, które zmieniły świat".

     • Zdjęcia przedstawiają portrety sławnych wynalazców namalowane przez uczniów.

      Biblioteka szkolna przedstawia poniżej wyniki konkursu.

      I MIEJSCE – Zosia Łoś – 4d

      II MIEJSCE – Stanisław Janusz – 4b

      III MIEJSCE – Oliwia Słomkiewicz – 3e

       

      WYRÓŻNIENIA Z NAGRODAMI:

      1. Nadim Kandil – 3a
      2. Paweł Księżopolski – 2b
      3. Laura Mączyńska – 2d

      Serdecznie gratulujemy. Odbiór nagród 24.02.22 r w bibliotece szkolnej.

      Organizatorzy: Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska