• ZBIÓRKA DARÓW DLA UKRAINY

• W imieniu Dyrekcji, Świetlicy szkolnej, Biblioteki szkolnej oraz Szkolnego Koła Wolontariatu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim osobom za okazaną pomoc. Zbiórka darów dla naszych wschodnich sąsiadów trwa zaledwie kilka dni, a już zebraliśmy wiele niezbędnych rzeczy, a to wszystko dzięki Państwu. Dary dla potrzebujących osób są systematycznie zabierane z naszej szkoły i dostarczane do odpowiednich punktów. Przypominamy, że dary można pozostawiać w szkole w wyznaczonych pudełkach.

• KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY

• Zdjęcie przedstawia plakat konkursu logopedyczno-plastycznego "Języczkiem pętliczkiem malowane". Na plakacie znajduje się opis informujący o zadanaiach uczestnika konkursu, podstawowe informacje o zasadach uczestnictwa, terminach oddawania prac oraz informacja o regulaminie konkursu. Na plakacie widoczne są: na górze w prawym rogu, paleta z farbami; w lewym rogu, obrazek języka oraz pędzel; na dole widoczne są obrazki, w nazwach których znajdują się trudne gloski.

Zapraszamy do udziału w dzielnicowym konkursie logopedyczno-plastycznym "JĘZYCZKIEM PĘTLICZKIEM MALOWANE". Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zawierającej jak najwięcej elementów,  w nazwach których zawarte są trudne głoski. Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-6 lat) z terenu Bemowa. Format pracy: A3 lub A4 / Technika pracy: dowolna. Pracę należy podpisać: imię i nazwisko, szkoła oraz klasa. Prace konkursowe należy dostarczyć do 25.03.2022. Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa: POBIERZ: REGULAMIN_KONKURSU_KARTA_ZGLOSZENIA_-_Jezyczkiem_petliczkiem_malowane.pdf

• Mały Samorząd Uczniowski SP 357

• Zdjęcie przedstawia baner akcji Małego Samorządu Uczniowskiego - Super Nauczyciel.

W ostatnich dniach Mały Samorząd Uczniowski, wśród uczniów klas I – III, przeprowadził głosowanie na „Super Nauczyciela”.

Oto wyniki:

Aleksandra Zalewska 3e

Kamila Kopeć 3c

Anna Liszewska 2b

Nicole Szlezinger 2d

Katarzyna Kirszkowska 1b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim naszym Nauczycielom dużo siły i cierpliwości.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii.

Mały Samorząd Uczniowski i opiekunowie MSU

• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

• Na środku zdjęcia znajduje się napis 1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Nad napisem umieszczone jest logo szkoły.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.

Nauczyciele historii, plastyki i techniki przygotowali wystawę w holu głównym szkoły przybliżającą uczniom historię związaną z ustanowieniem  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz biogramy niektórych postaci, które walczyły z systemem komunistycznym w powojennej Polsce. Opracowali również prezentację i quizy poświęcone Żołnierzom Wyklętym, które będą realizowane na godzinach wychowawczych w klasach starszych.

Uczniowie i Nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bieg Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali bieg dla  o dystansie 1963m – Dystans pamięci. Każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkową przypinkę, a utraconą energię mógł uzupełnić serwowanym poczęstunkiem.

Przedstawiciele Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego oddali hołd Żołnierzom Wyklętym składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem u zbiegu ulic Pirenejskiej i Żołnierzy Wyklętych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w Galerii.

Więcej zdjęć z wydarzenia już wkrótce.

• Dzień Dinozaura w oddziałach przedszkolnych

• Na górze zdjęcia znajduje się napis Dzień Dinozaura. Na środku zdjęcia umieszczone są animowane postacie dinozaurów. Na dole zdjęcia znajduje się data 28 lutego 2022 r. oraz animowana postać zielonego dinozaura.

W lutym w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

Dzięki kolorowym ilustracjom, planszom demonstracyjnym i ciekawym zabawkom, które dzieci przyniosły z domu  poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, omawialiśmy ich wygląd i sposób odżywiania.

Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w grach rozwijających logiczne myślenie oraz zabawach ruchowo-naśladowczych. Nie zabrakło kolorowych rysunków z dinozaurami oraz wspaniałych prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami.

Obchodzenie nietypowych świąt przez naszych Przedszkolaków to przede wszystkim okazja do wspólnych, radosnych i twórczych zabaw oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań.

Zapraszmy do obejrzenia relacji - Galeria.