4 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły celebrowali Światowy Dzień Zwierząt.
Tego dnia rozpoczyna się Światowy Tydzień Zwierząt, podczas którego propagowana jest idea troski o wszystkie zwierzęta, a szczególnie te, które są bliskie wyginięciu lub narażone na niesprawiedliwie, okrutne traktowanie.
Nasza młodzież zainspirowana tym dniem, wykonała wspaniałe plakaty, które można podziwiać w holu głównym szkoły.
Wielu uczniów przyszło do szkoły w przebraniu albo z dodatkowymi elementami stroju typu - uszka czy ogonek. Nie zabrakło dzieci, których buzie zostały ozdobione namalowanymi, kocimi wąsami i czarnymi noskami.
Światowy Dzień Zwierząt stał się również okazją do podjęcia rozmów na godzinach z wychowawcą na temat losu bezpańskich zwierząt, realnej pomocy dla naszych czworonogów, edukowania na temat zagrożonych gatunków, a przede wszystkim uświadamiania, że zwierzęta to istoty żywe, a nie zabawki.
Dbajmy o zwierzaki, nie tylko od święta.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - galeria.
Koordynator: Anna Sakowska