• .

    • ROK SZKOLNY 2014/2015

      

     PROGRAM "ODZYSKOMANIA"

     Dzięki zgłoszeniu do programu „Odzyskomania” nasza szkoła mogła uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach dla klas pierwszych. Wiodącym tematem zajęć były bioróżnorodności.

     Podczas zajęć dzieci poznawały zasady racjonalnej gospodarki odpadami, selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i przenośnych akumulatorów. 

     Kliknij na obrazek >>>>>

     ***************************************************************************************************************************************************

      

     PROGRAM  

      

      

     Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci. Ponadto priorytetowym zadaniem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole zapewnia uczniom zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii.

     W ramach akcji dzieci spożywają mleko białe. Programem są objęci uczniowie SP 357 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

      

      

     ***************************************************************************************************************************************************

     PROGRAM 

      

       

     Głównym celem programu „Owoce i warzywa” jest trwała zmiana nawyków     żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdroweg odżywiania poprzez działania towarzyszące o        charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

     W ramach programu „Owoce i warzywa” dzieciom udostępniane są soki oraz owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia wystarczająco rozwinięte, dojrzałe i zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru oraz substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

     Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

     świeże owoce (jabłka, gruszki, borówki amerykańskie)

     świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki, pomidorki),

     * soki owocowe i warzywne.