• Konkurs "Karteczka bożonarodzeniowa i noworoczna"

• 24.11.2023 07:31
        • Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie zaprasza do udziału w Konkursie "Karteczka bożonarodzeniowa i noworoczna".

W Konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat.

Organizatorzy Konkursu mają na celu zainteresowanie dzieci niecodzienną formą ekspresji plastycznej, przekazywanie tradycji kulturowych poprzez znak graficzny oraz wyzwolenie w dzieciach radości i satysfakcji płynącej z aktu tworzenia.

W Konkursie obowiązuje dowolna forma graficzna, literacka i estetyczna.

Oświadczenia dla rodziców do pobrania w sali 139
          Prace należy złożyć do dnia 15.12.2023 r. w sali 139
          Zapraszam!
          K. Kosińska

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Lisie sprawy"

• 21.11.2023 09:43
        • REGULAMIN  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
          "LISIE SPRAWY"
          Zasady konkursu:
           Wykonanie pracy plastycznej prezentującej niezwykłą sylwetkę lisa.
          Inspiracji można szukać w zoo, lesie i parku, w telewizji, na kartach książek

Technika dowolna:
          - forma malarska i rysunkowa,
          - forma przestrzenna (rzeźby i płaskorzeźby)
          - lisek może być wykonany z papieru, uszyty z tkanin, wykonany z surowców wtórnych
          Format prac płaskich może być dowolny.
          Minimalna szerokość i wysokość prac przestrzennych to 20 cm.

Podpisane prace konkursowe z załącznikiem (zgodą rodzica/opiekuna) należy dostarczyć osobiście do Biblioteki szkolnej do dnia 09.02.2024 r.
          Zgoda do pobrania >>> Zgoda_rodzica_konkurs_Lisie_sprawy.pdf

Zapraszamy do udziału w konkursie

Dorota Guba
          Beata Fus-Grzymkowska

• „Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko”

• 21.03.2023 11:19
        • Zapraszam uczniów klas 1-3 i 4-6 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko”, który organizowany jest w związku ze 185. rocznicą urodzin i 130. rocznicą śmierci artysty przez Zamek Królewski w Warszawie.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie przez dzieci prac inspirowanych obrazami Jana Matejki z zamkowej kolekcji a są to: Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Rejtan, Upadek Polski i Konstytucja Trzeciego Maja.

Praca konkursowa może być w dowolnym stopniu inspirowana obrazami Jana Matejki.

Uczniowie z klas 1-3 mogą wykonać prace konkursowe z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych o charakterze manualnym w następujących kategoriach formalnych:

1) tradycyjna praca plastyczna,

2) komiks.

Uczniowie klas 4-6 mogą przygotować prace konkursowe w następujących kategoriach formalnych:

1) tradycyjna praca plastyczna o charakterze manualnym,

2) krótka forma filmowa (do 2 min.).

Uczniowie mogą wziąć w nim udział indywidualnie bądź grupowo, zrzeszając się w zespołach dwuosobowych lub trzyosobowych, złożonych z uczniów tej samej bądź różnych klas w obrębie właściwej kategorii wiekowej: 1-3 i 4-6.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

a) pierwszego – szkolnego/instytucjonalnego, (termin oddania prac: 14 kwietnia 2023 r.)

b) drugiego – muzealnego/finałowego. (termin oddania prac: 22 kwietnia 2023 r.)

Zgłoszenia do konkursu przyjmują koordynatorzy poszczególnych grup wiekowych do dnia 24 marca 2023 r. (piątek):

Klasy 1 – 3 - Pani Anna Ciołko

Klasy 4 – 6 – Pani Janina Jezierska

REGULAMIN >>>>>Regulamin_konkursu_plastycznego_pt._Zamek_w_dzieciecej_wyobrazni_-_Tu_mowi_Matejko.pdf

Oświadczenie >>>>> Zalacznik_nr_1_-_oswiadczenie_przedstawiciela_ustawowego.docx