• PATRIOTYZM DAWNIEJ I DZIŚ – KONKURS POLONISTYCZNY

• 02.11.2021 07:19
        • Serdecznie zachęcamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w IV edycji konkursu polonistycznego „Patriotyzm dawniej i dziś”.

Regulamin konkursu:

1. Cele konkursu:
          • Rozbudzanie uczuć i kształtowanie postaw patriotycznych.
          • Zainteresowanie uczniów sylwetkami polskich pisarzy i poetów.
          • Zachęcenie uczniów do podjęcia wysiłku twórczego.
          • Promowanie i rozwijanie uzdolnień literackich i artystycznych uczniów.

1. Zasady uczestnictwa w konkursie:
          • Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wykonanie pracy na jeden z tematów:

1. Kategoria literacka: „Polska – moja Ojczyzna”. Napisz list do kolegi z zagranicy, w którym przekażesz, co – Twoim zdaniem – stanowi o wyjątkowości naszego kraju.

Praca powinna obejmować 2 strony wydruku komputerowego (czcionka Calibri lub Times New Roman, odstęp 1,5).

1. Kategoria artystyczna: „Literacka mapa Polski”. W formie plakatu zaprezentuj te miejsca na mapie Polski, które wiążą się z literaturą – sylwetkami pisarzy, słynnymi dziełami literackimi, ważnymi dla literatury wydarzeniami itp.
          • Prace należy złożyć u nauczycieli języka polskiego lub przesłać mailem na adres: akurkus@sp357.edu.pl do 6 listopada 2021 r.
          • Prace nie mogą w żaden sposób naruszać praw autorskich innych twórców. Nie mogą to również być prace, które zostały wcześniej opublikowane.
          • Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem autora.
          • Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas szkolnych obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości.
          • Wzięcie udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu i jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie pracy na terenie szkoły, w gazetce szkolnej i na stronie internetowej szkoły.

Nauczycielki języka polskiego

• Konkurs "POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE RĘKĄ MALOWANE"

• 18.10.2021 08:17
        • Przed nami Narodowe Święto Niepodległości-święto państwowe obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.
          Aby uczcić to ważne wydarzenie zapraszamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE RĘKĄ MALOWANE’’.

REGULAMIN konkursu plastycznego „POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE RĘKĄ MALOWANE’’
          I. Postanowienia ogólne
          1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie
          2. Celem konkursu jest:
          a) zainteresowanie uczniów walką Polaków o niepodległość
          b) integracja wokół wspólnego przedsięwzięcia
          c) kształtowanie patriotyzmu
          d) wyzwalanie kreatywności
          e) rozwijanie talentów plastycznych
          II. Uczestnictwo w Konkursie
          1. Uczestnikiem konkursu może być każde dziecko z klas 1-3.
          2. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe.
          III. Warunki udziału w konkursie
          1. Udział w konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim są całkowicie dobrowolne.
          2. Zgłoszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
          3. Prace konkursowe można zgłaszać za pośrednictwem wychowawcy, indywidualnie - do pani Anny Siedlec (sala 117) lub pani Danuty Ostrowskiej (sala 111) do 5 listopada 2021r.
          ZASADY KONKURSU:
          1. Uczestnik w ramach konkursu wykona jedną pracę plastyczną.
          2. Uczestnik musi wykonać pracę samodzielnie.
          3. Praca powinna ilustrować dowolnie wybraną polską pieśń patriotyczną.
          4. Praca może zostać wykonana dowolną płaską techniką barwną/ barwny rysunek, malarstwo/.
          5. Pracę należy wykonać w formacie A4 lub A3.
          6. Prace trójwymiarowe nie będą podlegały ocenie. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie pracy, która będzie miała na odwrocie metryczkę : imię i nazwisko autora pracy, tytuł pracy (tytuł pieśni patriotycznej), klasa, imię i nazwisko wychowawcy.
          IV. Zasady przyznawania nagród w konkursie.
          1. Prace konkursowe zostaną ocenione przez komisję powołaną z ramienia Organizatora na podstawie następujących kryteriów:
          a) zgodność pracy z tematyką,
          b) inwencja i pomysłowość prezentacji tematyki,
          c) wkład pracy
          d) ogólne wrażenia estetyczne.
          2. Najwyżej ocenione prace zostaną nagrodzone.
          3. Decyzja jury konkursu jest ostateczna.
          4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 listopada 2021r. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie internetowej Szkoły oraz w Dzienniku Elektronicznym Librus (Ogłoszenia).
          V. Postanowienia końcowe.
          1. Nadesłane prace podlegają zwrotowi. Prace można odebrać po zakończeniu wystawy (która zostanie zorganizowana w Szkole z okazji Narodowego Dnia Niepodległości).
          2. W sprawach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie rozstrzyga Organizator.
          2. Dostarczenie prac na konkurs oznacza, że uczestnicy i ich rodzice wyrazili zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka oraz jego wizerunku na terenie naszej przez organizatora konkursu „POLSKIE PIEŚNI PATRIOTYCZNE RĘKĄ MALOWANE” w celach wynikających z regulaminu tego Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych /Dz. U. z 1997 r. nr 133, poz. 883z późniejszymi zmianami/i nieodpłatnie przenoszą na organizatora prawo do wykorzystania prac dziecka w publikacjach o których zdecyduje organizator”.
          Organizatorzy: Anna Siedlec , Danuta Ostrowska, Anna Nikiciuk