• Narodowe Święto Niepodległości - Przedszkole

     • 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych SP357 obchodziły Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godzinie 11:11.

      Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także przypomnienie symboli narodowych. 

      Kamila Merska

     • Certyfikat Szkoły Świadomej Cyforwo

     • 28 października klasa 8b pod pieką p. Iwony Pabich oraz Karoliny Czerniewskiej wzięła udział w projekcie Szkoły Gospodarki Cyfrowej Junior.  

      Udział w kilkugodzinnej konferencji zaowocował uzyskaniem przez szkołę certyfikatu „Szkoły Świadomej Cyfrowo”. 

      Były to zajęcia edukacyjne rozwijające kompetencje cyfrowe dotyczące świadomego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Miejscem tych niecodziennych lekcji stało się biuro siedziby Allegro, które znajduje się na 8 piętrze szklanego wieżowca, przy ulicy Żelaznej 51/53.

      O higienie pracy z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniu ich dla rozwijania swoich pasji i kreatywności rozmawiała z uczniami Zyta Czechowska - nauczycielka, pedagog specjalny, wykładowca akademicki, nagrodzona tytułem Nauczyciela Roku 2019.  Prelekcję o bezpieczeństwie w Internecie, byciu świadomym, krytycznym użytkownikiem sieci, wygłosił przedstawiciel ds. bezpieczeństwa w firmie Allegro. O kompetencjach cyfrowych, które są niezbędne w firmach i korporacjach, które osiągnęły swój sukces w sieci, opowiadała przedstawiciel Allegro, p.  Karolina Kanar-Kossobudzka. 

      Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, wątpliwościami, również dotyczącymi pracy w sektorze IT. Jedną z atrakcji była możliwość skorzystania z biurowego sektora gastronomicznego - wypicia czekolady.  

      Z wielką radością przyjęła młodzież zaproszenie na taras widokowy, gdzie przy pięknej pogodzie podziwiali panoramę nowocześniej, biurowej części Woli. Kolejną atrakcją była możliwość zwiedzania i korzystania z biur pracowników firmy, które w tym dniu zostały oddane do dyspozycji młodzieży. Nowocześnie wyposażone sale spotkań zespołów roboczych, sale narad, konferencji, wywołały zaciekawienie do tego stopnia, że w pewnym momencie uczniowie spontanicznie zaczęli wczuwać się w rolę pracowników firmy, inscenizując różne dyskusje.  

      Wiedza zdobyta na spotkaniu, przekazana w tak atrakcyjnej formie z pewnością zostanie z uczniami na długo. Spotkanie zaowocowało nie tylko uzyskaniem certyfikatu "Szkoły Świadomej Cyfrowo", ale także kilkoma, ciekawymi pomysłami do realizacji w przyszłości. 

       Iwona Pabich

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022 - podsumowanie


     • Zwycięzcy konkursu "Sowa biblioteczna":

      I miejsce: Wojciech Dudziński - klasa 2b

      II miejsce: Szymon Barcikowski - klasa 1a

      III miejsce: Adrian Kalinowski - klasa 4c

       

      Wylosowane szczęsliwe numerki z nagrodami powieszone są na drzwiach biblioteki.

      Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród 22 listopada 2022 r. 

       

      Dorota Guba

      Beata Fus-Grzymowska

     • Certyfikat dla szkoły

     • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła uzyskała Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie dla szkół podstawowych Szkoła z Innowacją Pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji "Jesteśmy różni, uczymy się razem", serdecznie gratulujemy i dziękujemy społeczności szkolnej!!!

      Szkolni koordynatorzy projektu: Anna Sulkowska, Magdalena Tybuś.

    • WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
     • WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego to bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze przedstawiające ich pomysły, propozycje, a także konkretne działania. W czwartek 20 października odbyła się autoprezentacja kandydatów do Rady i Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. Każdy z kandydatów miał możliwość zaprezentowania się, przedstawienia swojego programu wyborczego, jak również udzielenia odpowiedzi na pytania wyborców.

      Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowali nauczyciele: p. Inga Tomasiak, p. Aneta Rzeszutek i p. Róża Chylak.

      Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.

      ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W KLASACH 4-8 BĘDĄ REPREZENTOWALI:

      1. Paweł Bokiniec kl. 7e – przewodniczący

      2. Dominika Sieńko kl. 8e – zastępca przewodniczącego

      RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO BĘDĄ REPREZENTOWALI:

      1. Aleksandra Skwarek kl. 8f – reprezentantka klas ósmych

      2. Marta Pacholczyk - Masiukiewicz kl. 7c – reprezentantka klas siódmych

      3. Helena Łosicka kl. 6e – reprezentantka klas szóstych

      4. Iga Kuryłowicz kl. 5 d – reprezentantka klas piątych

      5. Zofia Rokicińska kl. 4e – reprezentantka klas czwartych

       

      Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz szkolnej społeczności.

      Hanna Lankiewicz

     • Wyniki konkursu - KALIGRAM ORTOGRAFICZNY

     • WYNIKI KONKURSU „KALIGRAM ORTOGRAFICZNY”, realizowanego w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji.

      Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

      I miejsce: OPAWSKA Paulinka kl. 3d

      II miejsce: MAŁECKA Zosia kl. 3d

      III miejsce: OKULUS Kamil kl. 2c

       

      WYRÓŻNIENIA otrzymują:

      Gudowicz Marysia kl. 2c

      Szczechowski Kacper kl. 2c

      Zajkowski Paweł kl.2c

      Żyłka Oliwia kl. 3a

      Zięty Nina kl. 3d

       

      Laureatom i wyróżnionym serdecznie GRATULUJĘ.Wręczenie nagród i dyplomów autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac już w najbliższy poniedziałek 24.10.br o godz. 13.00 w holu głównym szkoły - zapraszam.

      Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Nauczycielom oraz Wychowawcom świetlicy kl.2 i 3 bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie i zaangażowanie. Bardzo dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu, bo co warto podkreślić, do rywalizacji konkursowej przystąpiło aż 58 uczniów z klas 2 i 3.Wkrótce udostępniona zostanie prezentacja z nagrodzonymi pracami.

      Lucyna Borkowska

    • Dzień Otwarty - 25 X 2022 wtorek
     • Dzień Otwarty - 25 X 2022 wtorek

     • Szanowni Rodzice,

      uprzejmie informujemy, że zgodnie z Harmonogramem zebrań i dni otwartych, w najbliższy wtorek 25 października w godzinach 17:30-19:30 odbędzie się Dzień Otwarty dla Rodziców.

      Wychowawcy oczekują na Rodziców w salach lekcyjnych zgodnie z załączonym harmonogramem, natomiast pozostali nauczyciele w pokoju nauczycielskim.

      Harmonogram_Dzien_Otwarty_25_10_2022.docx

      Hanna Lankiewicz

     • Test Coopera

     • Szanowni Państwo,

      w sobotę 22 października 2022 r. odbędzie się Test Coopera dla Wszystkich.

      Udział w 12-minutowej próbie biegowej jest całkowicie bezpłatny.

      Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, butelkę wody, certyfikat z wynikiem testu oraz pamiątkową koszulkę. 

      Placówka, na rzecz której pobiegnie najwięcej osób otrzyma w nagrodę bon podarunkowy o wartości 3000 zł na zakup sprzętu sportowego. 

      Wystarczy zgłosić się poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie: https://testcoopera.pl/warszawa-bemowo/ wpisując nazwę szkoły. W zgłoszeniu można wybrać godzinę startu, która będzie najbardziej satysfakcjonująca dla uczestników. Biegi startują co 20 minut.

      Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Veolia, Decathlon Targówek, PZU SA, Dobra Drużyna PZU.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji!

      M. Wojtak

     • Bieg Przeciw Przemocy

     • Zdjęcie przedstawia uczestników akcji trzymających kartki z napisem "Drużyna 3a SP 357"

      8 października reprezentacja naszej szkoły SP 357 uczestniczyła w akcji „Widzisz? Reaguj! Jeśli nie ty, to kto?" zorganizowanej przez Urząd Dzielnicy Bemowo. Na terenie Woskowej Akademii Technicznej uczniowie klasy 3a ze swoimi rodzinami wzięli udział w Biegu Przeciw Przemocy. Swoją postawą zwrócili uwagę społeczeństwa i zwiększyli naszą wrażliwość na przemoc i jej symptomy.

      Nikt nie chce mieszkać w okolicy, w której strach wyjść na ulicę. Bezpieczeństwo to sprawa podstawowa i jest w naszych rękach! Naszym zadaniem jest reagować na sytuacje niewłaściwe, przemocowe i agresywne oraz uczyć nasze dzieci takiej postawy. Pokażmy, że nam zależy, aktywizujmy siebie i innych, by żyło nam się lepiej! Bądźmy przykładem, a wtedy inni zobaczą, że można i należy działać na rzecz praworządności i pójdą naszym śladem!

      Zapraszamy do fotorelacji :

      - Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy https://www.facebook.com/BiegPrzeciwPrzemocy/photos 

      - reprezentacji SP 357 - galeria.

      Danuta Ostrowska   

     • Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

     • 12 października był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. 

      Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Małego Samorządu Szkolnego została uczennica klasy 3c, Mabel Matamoros Manresa .

      Jej zastępcami zostali: 

      Natalia Nowakowska z klasy 3c, 

      Artur Przysiężny z klasy 3d, 

      Anna Nestoruk z klasy 2c, 

      Jakub Korpak z klasy 2b,

      Lena Grabowska z klasy 2a.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz społeczności szkolnej.

      Dziękujemy wszystkim kandydatom i uczniom za udział oraz osobom za pomoc w przeprowadzeniu wyborów.

      Całą społeczność szkolną zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.

      Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wyborów - galeria.

      opiekunowie MSU:

      Anna Siedlec, Danuta Ostrowska