• Dzień Unii Europejskiej

     • Zdjęcia przedstawiają uczniów świętujących Dzień Unii Europejskiej.

      Dzień Unii Europejskiej w naszej szkole, to dzień młodzieńczego entuzjazmu i radości. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania i promowania wiedzy z zakresu edukacji europejskiej, dając upust swojej pomysłowości i kreatywności. 

     • Sukces uczennic SP 357

     • Zdjęcie przedstawia nagrodzone uczennice z SP 357.

      Miło nam poinformować, że w Dzielnicowym Konkursie Literackim na podstawie powieści Małgorzaty Musierowicz pod hasłem "Kto czyta książki, żyje podwójnie" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 150 im. Walerego Wróblewskiego uczennice z naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

      II miejsce: Emilia Wojtczak - kl. 7 p

      Wyróżnienia: Karolina Kamińska - kl.7p

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

     • Szkoła z Innowacją Pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji

     • Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów "Jesteśmy różni, uczymy się razem" podczas zajęć.

      5 maja obchodzony jest Dzień Tolerancji, Praw Człowieka, Godności Osób z Niepełnosprawnością. 

      Z tej okazji nasza szkoła została zaproszona na spotkanie warsztatowe, zorganizowane w ramach projektu Szkoła z Innowacją Pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji "Jesteśmy różni, uczymy się razem"

      Uczniowie klas 7 - 8 uczestniczyli w webinarze prowadzonym na żywo przez Pana Przemka Staronia - etyka, filozofa, psychologa, nauczyciela roku 2018, finalistę Global Teacher Prize 2020, który wyjaśniał, jak ważne dla młodego człowieka jest bycie sobą i nie uleganie presji otoczenia.  Po obejrzeniu filmiku " Nobody is normal" odbyła się dyskusja uczniów, którą poprowadził psycholog z naszej szkoły.

      Finalnym elementem spotkania było stworzenie formy przestrzennej pn." Przebierańcy" oraz sformułowanie przesłań i refleksji skierowanych do rówieśników, które zostaną dołączone do wspólnego listu otwartego wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Prezentacja listu odbędzie się podczas konferencji w październiku 2022r.

      Bardzo dziękujemy Szkolnemu Kołu Wolontariatu i Samorządowi Uczniowskiemu za aktywny i kreatywny udział w warsztatach.

     • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

     • BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza wszystkich uczniów na moc atrakcji z nagrodami.

      Organizatorzy: Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

     • Warsztaty ze zwierzętami egzotycznymi w przedszkolu

     • Zdjęcie przedstawia dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych podczas warsztatów ze zwierzętami egzotycznymi.

      W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ze zwierzętami egzotycznymi. Dzieci mogły pogłaskać agamę brodatą o imieniu Gregor, węża zbożowego – Andrzeja, pytona siatkowanego, ślimaka afrykańskiego oraz gekona lamparciego. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat spotkanych zwierząt. Była to niezwykle ciekawa przygoda!