• Wydarzenia literackie

    •  

      

     SPOTKANIE Z PISARZEM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - GRZEGORZEM KASDEPKE

      

                                                 

      

     23 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie ze znanym pisarzem dla dzieci i młodzieży Grzegorzem Kasdepke, na które czekaliśmy wiele lat. Spotkanie nie odbyłoby się w naszej szkole, gdyby nie RADA RODZICÓW ŚWIETLICY, która nam je sfinansowała, za co bardzo dziękujemy. 

     Uroczystość spotkania została rozpoczęta poprzez występ uczniów z klasy 3h (A.Michael, S.Biele, O. Dąbkowska, A.Zduniak). W spotkaniu uczestniczyło około 120 uczniów. Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z twórczością pisarza, jak i posłuchać historii związanych z jego życiem i pasjami. Był również czas na zadawanie pytań, na które Grzegorz Kasdepke podczas spotkania udzielał starannych odpowiedzi. 

     Na uwagę również zasługuje fakt, że żaden uczestnik spotkania nie wyszedł z sali bez autografu pisarza. Kolejka była bardzo długa, ale wszyscy cierpliwie stali i czekali na pamiątkowy wpis do swojej ulubionej książki. Na zakończenie spotkania dzieci w podziękowaniu wręczyły naszemu gościowi pracę własnego wykonania oraz pamiątkowy dyplom.

     Spotkanie wywarło na uczniach i nauczycielach bardzo duże wrażenie.

      

     Fotorelacja ze spotkania z pisarzem:

     GALERIA >>>>> ZOBACZ

      

     Relacja ze spotkania uczennicy klasy 4e Gabrieli Rudzkiej:

       "23 listopada gościł w naszej Słonecznej Szkole Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci, znany między innymi z opowiadań detektywistycznych, których bohaterem jest słynny detektyw Pozytywka. Pan Grzegorz Kasdepke spotkał się z dziećmi na sali gimnastycznej, gdzie odpowiadał na wiele pytań. Miałam przyjemność wziąć udział w tym spotkaniu.

          Pisarz - wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk” – ma obecnie 45 lat. Wcześniej mieszkaniec warszawskiej Chomiczówki, obecnie zamieszkuje na Saskiej Kępie. Pierwszą książkę wydał w wieku 23 lat. Było to „Miasteczko Misiów”.

         Dumą pana Kasdepke jest „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko.” Książka ta zdobyła  wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001. Inspiracją do napisania tej książki był syn pisarza – Kacper, który ma obecnie 22 lata. Dlatego właśnie „Kacperiada” zajmuje szczególne miejsce
     w sercu autora.

            Pisarz potwierdził, że bardzo lubi spotkania z dziećmi i rozmowy
     o swoich książkach. Ma również duże poczucie humoru. Gdy spytałam, jakie pytanie zadane przez dzieci najbardziej go rozśmieszyło, odpowiedział
     z uśmiechem: „Czy był Pan kiedyś przystojny?”.

            Na koniec wszystkie dzieci otrzymały autografy z imienną dedykacją.

          Spotkanie z panem Kasdepke było dla mnie szczególnym wydarzeniem, ponieważ mogłam porozmawiać ze znanym dziecięcym pisarzem i otrzymać odpowiedzi na ważne dla mnie pytania. Wzrosło również moje zainteresowanie książkami pana Kasdepke".

      

     Gabriela Rudzka, klasa IV e