• Projekty/Akcje

    •  

        PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF "Wszystkie kolory świata"

     Nasza Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie wzięła udział w kolejnej edycji projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata". Dwa lata temu ten projekt cieszył się dużym powodzeniem w szkole.

     Projekt realizowany był w dniach 31.10.2018 r. - 22.02.2018 r.

      

     Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci.

     Poprzez projekt chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami,  aponadto dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspierała AMBASADOR DOBREJ WOLI Unicef Majka Jeżowska.

     Celem projektu było:

     - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
     - pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
     - zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci

     NA CZYM POLEGAŁ PROJEKT?

     - W ramach akcji uczniow przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość.

     - Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w „akcie urodzenia".

         W akcję zaangażowani byli rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej  powstały małe, szmaciane dzieła sztuki.

     - Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia w bibliotece szkolnej. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwiła zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

     Laleczki zostały wszystkie sprzedane , a uzbierana kwota została przekazana na cele charytatywne Fundacji Unicef.

      

     Poniżej przedstawiamy przykładowe laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły :

                                           

      

      

     Koordynatorzy projektu w szkole:

     mgr Dorota Guba, mgr Monika Warda-Stachowska

      

     ***************************************************************************************************************************************************

                                          AKCJA BIBLIOTECZNA "POKAŻ , ŻE CZYTASZ"!

     Biblioteka Szkolna przystąpiła do akcji  "POKAŻ , ŻE CZYTASZ" Organizatorem kampanii „#cojaczytam”  jest Fundacja Nowoczesna Polska! Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności posługiwania się nowymi technologiami przez uczniów, rozwój zainteresowania czytelnictwem. W trakcie kampanii zostały przeprowadzone lekcje, wystawy i pogadanki, a wszystko po to by zachęcić jak największą liczbę uczniów do czytania i częstego sięgania po książkę. Na podsumowanie kampanii dzieci stworzyły hasła "Zalety czytania" i uwieczniły je na zdjęciach.  Został również przeprowadzony wśród uczniów z zaskoczenia mini wywiad "Dlaczego czytasz?"

        GALERIA >>>>> ZOBACZ

     Biblioteka Szkolna

     **************************************************************************************************************************************************

     AKCJA "KANON DZIŚ"

     Biblioteka Szkolna przystąpiła do akcji, a zarazem konkursu na najlepszą akcję promującą czytelnictwo w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego „KANON dziś” w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa 
     Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

     Celem akcji była promocja czytelnictwa.  Początkiem akcji była prezentacja niektórych książek w bibliotece , które otrzymały miano „Nagrody Literackiej  im. Kornela Makuszyńskiego”.  Uczniowie głosowali na najbardziej ciekawą książkę. Została wyłoniona książka Grzegorza Kasdepke "Kacperiada”. Na podstawie tej książki zostały przeprowadzone warsztaty  z wykorzystaniem technik animacyjnych, plastycznych i komputerowych. Ponadto do przeprowadzenia zajęć posłużyły materiały pomocnicze w postaci innych książek oraz pomoce wykonane własnoręcznie.

                     

      

     mgr Dorota Guba
     mgr Monika Warda-Stachowska

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     ***************************************************************************************************************************************************


     Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?

     NA CZYM POLEGA AKCJA?
      

     Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 29.X.2018 r. do 30.XI.2018 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) był zbierany wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można było wrzucać do dwóch pojemników znajdujących się w Bibliotece Szkolnej oraz w holu głównym szkoły.

     Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

      

     DLACZEGO WARTO BYŁO ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
     Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

     FINAŁ:

     W ramach akcji nasza szkoła  zebrała 517 ZŁ, a zebrany bilon posłużył do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja, który odbył się 9 grudnia 2018 r. 

     NASZA SZKOŁA WYGRAŁA W KONKURSIE ZA NAJBARDZIEJ KREATYWNE PRZEPROWADZENIE AKCJI "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ" I OTRZYMAŁA NAGRODĘ W POSTACI POMOCY EDUKACYJNYCH.

      

             RELACJA Z AKCJI >>>>> ZOBACZ

      

      

      

      

      

      

      

     mgr Dorota Guba

     Biblioteka Szkolna

     ***********************************************************************************************************************************************

     AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"

      

     RELACJA >>>>> zobacz

     **************************************************************************************************************************************************

                                              

        Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się już po raz drugi w akcję "Zbieraj makulaturę ratuj konie", organizowaną w ramach programu Klubu Gaja – Święto Drzewa.
     Akcja uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i promuje poszanowanie praw zwierząt. Każde tysiąc kilogramów zużytego papieru, który ponownie trafia do produkcji, pozwala zaoszczędzić 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tysięcy litrów wody i 40 procent energii.

     Pieniądze za makulaturę przekazywane Klubowi Gaja, wykorzystywane są na rzecz ratowania koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych i chorych.

     Szczegółowe informacje odnośnie zbiórki makulatury będą wisiały na stronie www szkoły oraz w formie plakatów wywieszonych na terenie szkoły. 
     Zachęcamy już do zbiórki makulatury w domach.
     Można również samodzielnie zawozić makulaturę do punktu skupu i przynieść do Biblioteki Szkolnej pieniądze z potwierdzeniem.

      

     Koordynatorzy akcji:

     mgr Dorota Guba
     mgr Monika Warda-Stachowska
     mgr Anna Liszewska

      

     ***************************************************************************************************************************************

      Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji   "Mirabelka - kiełkująca historia stolicy" w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.   Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

     NASZA SZKOŁA JEST JEDNĄ Z DWÓCH SZKÓŁ WARSZAWSKICH, KTÓRA BIERZE UDZIAŁ W TEJ AKCJI.


     Celami akcji są:

     • promocja czytelnictwa;
     • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
     • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
     • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;


     Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

     Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

      

      

      

      

      

                                                              

      

                      RELACJE Z ZAJĘĆ >>>>>  ZOBACZ

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     mgr Dorota Guba
      

      

      

      

      

     ***************************************************************************************************************************************

     AKCJA "RECYKLING DAJE OWOCE"

      

            PISZĄ O NAS >>>>> TUTAJ

     Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej tym razem pt. "Recykling Daje Owoce".  Akcję prowadzono w Bibliotece Szkolnej. W tym roku rozdawaliśmy  pyszne i zdrowe owoce w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Za każde przyniesione 10 sztuk baterii lub zużyty drobny sprzęt elektroniczny osoby otrzymały owoce.

     Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

      

                              

                                              RELACJA Z AKCJI >>>>> zobacz 


      

     Koordynatorzy akcji:
     mgr Dorota Guba
     mgr Monika Warda-Stachowska