• Projekty/Akcje

        •  

             PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF "Wszystkie kolory świata"

          Nasza Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie wzięła udział w kolejnej edycji projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata". Dwa lata temu ten projekt cieszył się dużym powodzeniem w szkole.

          Projekt realizowany był w dniach 31.10.2018 r. - 22.02.2018 r.

           

          Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci.

          Poprzez projekt chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami,  aponadto dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspierała AMBASADOR DOBREJ WOLI Unicef Majka Jeżowska.

          Celem projektu było:

          - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
          - pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
          - zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci

          NA CZYM POLEGAŁ PROJEKT?

          - W ramach akcji uczniow przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość.

          - Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieściły w „akcie urodzenia".

              W akcję zaangażowani byli rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej  powstały małe, szmaciane dzieła sztuki.

          - Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia w bibliotece szkolnej. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwiła zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

          Laleczki zostały wszystkie sprzedane , a uzbierana kwota została przekazana na cele charytatywne Fundacji Unicef.

           

          Poniżej przedstawiamy przykładowe laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły :

                                                

           

           

          Koordynatorzy projektu w szkole:

          mgr Dorota Guba, mgr Monika Warda-Stachowska

           

          ***************************************************************************************************************************************************

                                               AKCJA BIBLIOTECZNA "POKAŻ , ŻE CZYTASZ"!

          Biblioteka Szkolna przystąpiła do akcji  "POKAŻ , ŻE CZYTASZ" Organizatorem kampanii „#cojaczytam”  jest Fundacja Nowoczesna Polska! Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności posługiwania się nowymi technologiami przez uczniów, rozwój zainteresowania czytelnictwem. W trakcie kampanii zostały przeprowadzone lekcje, wystawy i pogadanki, a wszystko po to by zachęcić jak największą liczbę uczniów do czytania i częstego sięgania po książkę. Na podsumowanie kampanii dzieci stworzyły hasła "Zalety czytania" i uwieczniły je na zdjęciach.  Został również przeprowadzony wśród uczniów z zaskoczenia mini wywiad "Dlaczego czytasz?"

             GALERIA >>>>> ZOBACZ

          Biblioteka Szkolna

          **************************************************************************************************************************************************

          AKCJA "KANON DZIŚ"

          Biblioteka Szkolna przystąpiła do akcji, a zarazem konkursu na najlepszą akcję promującą czytelnictwo w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego „KANON dziś” w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa 
          Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

          Celem akcji była promocja czytelnictwa.  Początkiem akcji była prezentacja niektórych książek w bibliotece , które otrzymały miano „Nagrody Literackiej  im. Kornela Makuszyńskiego”.  Uczniowie głosowali na najbardziej ciekawą książkę. Została wyłoniona książka Grzegorza Kasdepke "Kacperiada”. Na podstawie tej książki zostały przeprowadzone warsztaty  z wykorzystaniem technik animacyjnych, plastycznych i komputerowych. Ponadto do przeprowadzenia zajęć posłużyły materiały pomocnicze w postaci innych książek oraz pomoce wykonane własnoręcznie.

                          

           

          mgr Dorota Guba
          mgr Monika Warda-Stachowska

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          ***************************************************************************************************************************************************


          Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?

          NA CZYM POLEGA AKCJA?
           

          Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 29.X.2018 r. do 30.XI.2018 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) był zbierany wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można było wrzucać do dwóch pojemników znajdujących się w Bibliotece Szkolnej oraz w holu głównym szkoły.

          Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

           

          DLACZEGO WARTO BYŁO ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
          Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

          FINAŁ:

          W ramach akcji nasza szkoła  zebrała 517 ZŁ, a zebrany bilon posłużył do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja, który odbył się 9 grudnia 2018 r. 

          NASZA SZKOŁA WYGRAŁA W KONKURSIE ZA NAJBARDZIEJ KREATYWNE PRZEPROWADZENIE AKCJI "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ" I OTRZYMAŁA NAGRODĘ W POSTACI POMOCY EDUKACYJNYCH.

           

                  RELACJA Z AKCJI >>>>> ZOBACZ

           

           

           

           

           

           

           

          mgr Dorota Guba

          Biblioteka Szkolna

          ***********************************************************************************************************************************************

          AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"

           

          RELACJA >>>>> zobacz

          **************************************************************************************************************************************************

                                                   

             Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się już po raz drugi w akcję "Zbieraj makulaturę ratuj konie", organizowaną w ramach programu Klubu Gaja – Święto Drzewa.
          Akcja uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i promuje poszanowanie praw zwierząt. Każde tysiąc kilogramów zużytego papieru, który ponownie trafia do produkcji, pozwala zaoszczędzić 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tysięcy litrów wody i 40 procent energii.

          Pieniądze za makulaturę przekazywane Klubowi Gaja, wykorzystywane są na rzecz ratowania koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych i chorych.

          Szczegółowe informacje odnośnie zbiórki makulatury będą wisiały na stronie www szkoły oraz w formie plakatów wywieszonych na terenie szkoły. 
          Zachęcamy już do zbiórki makulatury w domach.
          Można również samodzielnie zawozić makulaturę do punktu skupu i przynieść do Biblioteki Szkolnej pieniądze z potwierdzeniem.

           

          Koordynatorzy akcji:

          mgr Dorota Guba
          mgr Monika Warda-Stachowska
          mgr Anna Liszewska

           

          ***************************************************************************************************************************************

           Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji   "Mirabelka - kiełkująca historia stolicy" w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.   Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

          NASZA SZKOŁA JEST JEDNĄ Z DWÓCH SZKÓŁ WARSZAWSKICH, KTÓRA BIERZE UDZIAŁ W TEJ AKCJI.


          Celami akcji są:

          • promocja czytelnictwa;
          • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
          • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
          • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;


          Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

          Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

           

           

           

           

           

                                                                   

           

                           RELACJE Z ZAJĘĆ >>>>>  ZOBACZ

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          mgr Dorota Guba
           

           

           

           

           

          ***************************************************************************************************************************************

          AKCJA "RECYKLING DAJE OWOCE"

           

                 PISZĄ O NAS >>>>> TUTAJ

          Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej tym razem pt. "Recykling Daje Owoce".  Akcję prowadzono w Bibliotece Szkolnej. W tym roku rozdawaliśmy  pyszne i zdrowe owoce w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Za każde przyniesione 10 sztuk baterii lub zużyty drobny sprzęt elektroniczny osoby otrzymały owoce.

          Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

           

                                   

                                                   RELACJA Z AKCJI >>>>> zobacz 


           

          Koordynatorzy akcji:
          mgr Dorota Guba
          mgr Monika Warda-Stachowska