• Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 29.03.2021 r.

• Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r.  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 561) uprzejmie informuję, iż od dnia 29  marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych jednostek systemu oświaty, m.in.: szkół podstawowych, w tym oddziałów przedszkolnych w tych szkołach.

Uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych uczyć się będą w trybie zdalnym.

Dyrektor szkoły na wniosek rodziców wskazanych w ww. rozporządzeniu, organizuje zajęcia w oddziale przedszkolnym  w szkole podstawowej.

W oddziałach przedszkolnych zajęcia prowadzone będą w formie zdalnej.

Zachęcam do zapoznania się z rozporządzeniem.

Rozporzadzenie_MEiN_z_26.03.21.pdf

Dyrektor SP 357

• Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 19.03.2021 r.

• Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie informuję, iż od dnia 22 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych uczyć się będą w trybie zdalnym.

Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian.

Dyrektor SP 357

• Informacja dla rodziców dot. konsultacji psychiatrycznych w Szpitalu Wolskim

• Szanowni Państwo,

informujemy, że wznowiono  konsultacje do Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim.

Przyjmuje się pacjentów VI - VIII klasa Szkoły Podstawowej.

.Aktualnie jest krótki czas oczekiwania na przyjęcie.Zakres problemów, którymi zajmuje się  oddział to:

* trudności i kryzysy rozwojowe,

* zaburzenia lękowe, lęk społeczny, lęk szkolny, lęk separacyjny,

* zaburzenia osobowości,

* zaburzenia więzi,

* utrzymujące się trudności w funkcjonowaniu społecznym po przebytym epizodzie psychotycznym,

* trudności szkolne,

* trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej,

* niska samoocena, nieśmiałość, wycofywanie się z interakcji społecznych,

* przygnębienie, depresja i zaburzenia nastroju,

* mobbing w grupie rówieśniczej,

* zaburzenia odżywiania się w stabilnym stanie somatycznym,

* trudności wychowawcze,

* nieradzenie sobie za złością

* problemy w koncentracji,

* zespół nadruchliwości z deficytem uwagi,

* konflikty z rodzicami i rodzeństwem,

* przeżycia traumatyczne,

* odmowa chodzenia do szkoły,

* nerwica natręctw,

* zaburzenia ze spektrum autyzmu,

* i inne problemy okresu rozwojowego.

Zgłoszenia do oddziału przyjmowane są telefoniczne nr (22) 389 49 95; 516 060 173 oraz pocztą e-mail ASienkiewicz@wolski.med.pl

Konieczne jest skierowanie na oddział dzienny dla młodzieży wystawione przez lekarza pracującego w placówce z kontraktem NFZ – psychiatra dzieci i młodzieży, psychiatra, pediatra, lekarz rodzinny.

Kwalifikacja pacjenta na odział polega na rozmowie ze specjalistą psychoterapeutą lub lekarzem.

Wymagane jest wyrażenie zgody na udział w zajęciach terapeutycznych i szkolnych przez pacjenta oraz uczestniczenie w proponowanych formach terapii przez rodziców.

Decyzja o zakwalifikowaniu na oddział podejmowana jest przez zespół terapeutyczny i przekazywana telefonicznie lub mailowo.

• Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 12.03.2021 r.

• Szanowni Państwo,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie informuję, iż od poniedziałku, 15 marca 2021 r. do 28 marca 2021 r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą realizowali zajęcia w systemie hybrydowym tzn. naprzemiennym.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, nadal  uczą się zdalnie. Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian. Szkoła prowadzi działalność opiekuńczą. Świetlica szkolna dla uczniów klas I-III, uczących się w danym tygodniu w szkole, funkcjonuje w godzinach 7.00 - 17.30. Szkoła zapewnia obiady dla chętnych uczniów z klas I-III na zasadach obowiązujących od 1 września 2020 r.

Dyrektor szkoły​​​​​​​

• Zaproszenie na webinar nt. "Bezpieczne korzystanie z komputera i technik cyfrowych"

• Szanowni Rodzice,

w załączeniu przesyłamy zaproszenie na najbliższe spotkanie w ramach Akademii dla Rodziców, nt. "Bezpieczne korzystanie z komputera i technik cyfrowych" organizowane przez PPP nr 20.                                                       Zgłoszenia trwają do 15.03.2021 r.

Zapraszamy!

• GÓRA GROSZA

• SZANOWNI PAŃSTWO!

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w akcji "GÓRA GROSZA".

Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo NASZ DOM. Celem Góry Grosza jest pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Każdy przynosi tyle, ile może.
            Zbieramy monety o nominałach od 1 do 50 groszy.

Wszystkie dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.

Zbiórka potrwa od 1 marca do 31 maja 2021r.
            Jeden GROSZ znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie!!!

Koordynatorzy Szkolnego Wolontariatu
            M.Wilczyńska, I.Tomasiak