• Nasze Biblioteczne sukcesy

CERTYFIKAT ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Nasza Szkoła wzięła udział w kolejnej edycji projektu UNICEF "Wszystkie kolory świata". Projekt realizowany był w dniach 31.10.2018 r. - 22.02.2018 r. Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci. W ramach akcji uczniowie przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki, które symbolizowały pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. W akcję zaangażowani byli rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej  powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. Laleczki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia w bibliotece szkolnej. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwiła zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Laleczki zostały wszystkie sprzedane , a uzbierana kwota została przekazana na cele charytatywne Fundacji Unicef.

Organizator akcji:

Biblioteka Szkolna

***************************************************************************************************************************************************

Nasza Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie znalazła się w gronie zwycięskich 375 organizacji V edycji programu TESCO” "Decydujesz, pomagamy”.

„Uśmiech książki” to nasz projekt biblioteczny, który  zostanie stworzony przez dzieci dla „chorych dzieci” przebywających w szpitalach i hospicjach. Celem projektu jest:

- stworzenie książek ręcznie wykonanych przez uczniów dla chorych dzieci,

- rozbudzenie wyobraźni dzieci i zaciekawienie chorych dzieci książką,

- integracja społeczności poprzez wspólne robienie i czytanie książek,

- wzbudzenie u uczniów chęci do pomocy innym,

- sprawienie chorym dzieciom radości.

NASZA SZKOŁA WYGRAŁA I OTRZYMAŁA 1000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA PROJEKT.

Na naszą szkołę można było głosować w sklepach TESCO:

Mościcka-Izabelin Estrady 13K

Warszawa Młynarska 8/12

Warszawa Wolska 71/73

Warszawa Górczewska 218

Warszawa Połczyńska 121

Nasza szkoła - Biblioteka Szkolna wygrała w konkursie na najbardziej kreatywne przeprowadzenie akcji "Ile waży Święty Mikołaj". Nagrodą są pomoce edukacyjne dla szkoły - wybrane gry edukacyjne, które są dostępne w Bibliotece Szkolnej.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "W obronie orła. Portrety zagrożonych gatunków zwierząt na 100-lecie niepodległości Polski". Organizatorem konkursu było Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, a opiekunem konkursu w szkole była Biblioteka SzkolnaWyróżnienie w kategorii wiekowej 0-3 otrzymał Wojciech Baran z klasy 2a. Jury postanowiło ponadto wyróżnić Gabrielę Rudzką z klasy 5e udziałem w wystawie pokonkursowej w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przy ul. Starej 4,  w godz. 10.00-16.00

Serdecznie gratulujemy!

mgr Dorota Guba

Znalezione obrazy dla zapytania czyste powietrze czyste środowisko kampania smogUczniowie naszej szkoły Kacper Marecki i Krzysztof Pokrzywnicki z klasy 5e zostali Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Czyste powietrze-czyste środowisko" w ramach kampanii Smog. Opiekunem konkursu w szkole była Biblioteka Szkolna.

Relacja z konkursu >>> zobacz

Opiekun konkursu w szkole:

mgr Dorota Guba