• Podsumowanie projektu "WYNALAZKI, KTORE ZMIENIŁY ŚWIAT" w ramach NPRCZ

• Biblioteka szkolna zaprasza do obejrzenia galerii dotyczącej podsumowania projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nowa galeria Projekt Biblioteki Szkolnej "Wynalazki, które zmieniły świat" została dodana do albumu fotograficznego

Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

• Wyniki konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• W ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" biblioteka szkolna zorganizowała konkurs "Napisz wiersz" , sprawdź swoją wiedzę na temat książek  "W świecie fantazji" oraz konkurs dla oddziałów przedszkolnych "Ulubiona postać z bajki".

Zainteresowanie uczniów konkursami było bardzo duże. Biblioteka szkolna wyłoniła zwycięzców. Wyniki poniżej w załączniku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

WYNIKI >>>>> WYNIKI_KONKURSOW_BIBLIOTECZNYCH_NPRC.pdf

Organizatorzy:

Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska

• Promocja książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Biblioteka szkolna w ramach promocji czytelnictwa zorganizowała wystawy nowości książkowych zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa. Zainteresowanie książkami wśród uczniów jest bardzo duże, uczniowie z radością wypożyczają książki.

• Projekt "W świecie fantazji" w ramach NPRCZ

• Biblioteka szkolna w ramach otrzymania dofinansowania na książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa utworzyła projekt powiązany z wystawą, zajęciami i konkursami dla uczniów klas I-VIII w "Świecie Fantazji".

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

•  Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Rozwoju Czyelnictwa 2.0 na rok 2021. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych
            i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Planowany budżet Programu na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

• SZLACHETNA PACZKA 2021

Zdjęcie przedstawia organizatorów akcji  ze świątecznymi pudełkami.

W ramach "Szlachetnej paczki” 2021 w tym roku pomagamy jednej rodzinie.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tą akcję. BARDZO DZIĘKUJEMY, że możemy znowu liczyć na Państwa pomoc.  Zbiórka darów trwa od 15.11 - 10.12.2021 r.  Nawet najmniejszy gest, zakupiona drobna rzecz przyniesie radość rodzinie, która jest w potrzebie.

Kasza, olej, makaron, herbata dla nas to rzecz niewielka, a dla rodziny pomoc wielka.

Podpisane dary można zostawiać w holu głównym w wyznaczonym pudełku lub w bibliotece szkolnej.

Opis rodziny, ich potrzeby, jak również link do dysku drive można znaleźć na Librusie w sekcji "OGŁOSZENIA" lub w odrębnych wiadomościach wysłanych do rodziców.

Wspólnie zorganizujmy Święta dla tej rodziny.

Koordynatorzy akcji:

Dorota Guba

Beata Fus- Grzymkowska

• AKCJA "Podaruj książkę"

• Akcja "Podręczniki za grosiki dla dzieci z Afryki - solidarność nie ma granic"