• Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 1 marca 2021 r.

     • Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 1 marca 2021 r. 

      Szanowni Państwo,

      zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 lutego 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie informuję, iż od poniedziałku, 1 marca 2021 r. do odwołania uczniowie klas I-III szkół podstawowych kontynuują naukę w trybie stacjonarnym w ścisłym reżimie sanitarnym.

      Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, nadal  uczą się zdalnie. Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian. Szkoła prowadzi działalność opiekuńczą – świetlica szkolna dla uczniów klas I-III funkcjonuje w godzinach 7.00 - 17.30.

      Szkoła zapewnia obiady dla chętnych uczniów z klas I-III na zasadach obowiązujących od 1 września 2020 r.

      Beata Ciesielska-Pocialik

      Dyrektor SP 357

     • Koncert „Młodzi Niezłomnym” - 26 lutego, godz. 20:00

     • Szanowni Państwo,

      Minister Edukacji i Nauki zachęca do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym” oraz wyemitowania go w całości lub we fragmentach podczas zajęć lekcyjnych. Spektakl będzie dobrym wprowadzeniem do zajęć poświęconych tematyce podziemia niepodległościowego. Szczególnie polecany jest uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniom szkół ponadpodstawowych. 

      Koncert będzie miał oficjalną premierę dziś, 26 lutego. Widowisko mogą obejrzeć Państwo na profilu MEiN na Facebooku https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/ oraz w serwisie You Tube https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be

      Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00. Kolejna emisja odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia. 

      Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.

     • Uniwersytet Śląski Dzieci zaprasza na zajęcia otwarte_ONLINE

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      w sobotę 27 lutego Uniwersytet Śląski Dzieci zaprasza na wykłady i zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Zajęcia będą prowadzone w formule online (na platformach YouTube oraz Zoom). Uczestnicy odbędą niezapomnianą podróż do świata nauki, wspólnego odkrywania, doświadczania i eksperymentowania.

      W programie:

      1) Jak zostać Najpiękniejszą, jak zostać Najpiękniejszym?, czyli o konkursach piękności w reportażu radiowym (red. Anna Dudzińska),

      2) Trudne zagadki kryminalne w historii kryminalistyki (dr Joanna Stojer-Polańska),

      3) Co nam grozi w kosmosie? Czy i kiedy postawimy stopę na innych planetach? (dr hab. Sławomir Wronka),

      4) Jak się uczyć, żeby szkoła nie była problemem? (dr Mikołaj Marcela),

      5) Czytanki Sowy Usi (czyta dr Magdalena Szubka).

       

      Z myślą o rodzicach zaplanowano również wykład

      6) Co mogą zrobić rodzice, żeby edukacja dzieci miała sens? (dr Mikołaj Marcela).

      Opisy wykładów są dostępne na stronie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci: dzieci.us.edu.pl.

      Linki do zajęć będą dostępne na stronie od piątku 26 lutego.

      Zapraszamy na wydarzenie i jednocześnie zachęcamy młodzież chcącą rozwijać i wzbogacać swoje naukowe zainteresowania oraz pasje do dołączania do Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

      Początek semestru letniego jest doskonałą ku temu okazją!

      Zapraszamy serdecznie

      Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach

     • Program Reaguj i wspieraj

     • Szanowni Państwo, 

      Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kontynuuje realizację programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość. 

      Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. 

      Program jest realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. 

      Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców oraz 3 dla nauczycieli i środowiska edukacyjnego prowadzonych przez ekspertów tematycznych.

      Poniżej załączamy tematykę i planowany harmonogram poszczególnych webinarów.  

      Webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: 

      https://youtu.be/R544mFsClqkl.p.  

       

      Tematyka webinarów i planowany termin emisji: 

      Webinary adresowane do rodziców (czas trwania ok. 40 min.) 

      1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii.21.01.2021 r. godz.18.00. 
      2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. 11.02.2021 r. godz.18.00. 
      3. Młodzi użytkownicy Internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy, czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie? 25.02.2021 r. godz.18.00.
        

      Zapraszamy 

      Dyrekcja SP 357 

       

     • Bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci z klas 1-4

     • Szanowni Państwo,

      Szkoła tańca Duet i Fundacja Taneczne Marzenia we współpracy z wydziałem sportu urzędu dzielnicy Bemowo kolejny już raz zaprasza na bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci z klas 1-4. Zajęcia są w 100 % finansowane ze środków urzędu dzielnicy Bemowo w ramach dotacji otrzymanej na ten cel.

      Zajęcia będą się odbywały w Studio tańca Duet na Bemowie. Zapisy trwają do 4 marca. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

       

     • Zaproszenie dla bemowskich placówek oświatowych od bemowskiej Biblioteki

     • Wypożyczalnia nr 29 dla Dzieci i Młodzieży na Osiedlu Przyjaźń przy Konarskiego 6, funkcjonująca w ramach naszej bemowskiej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo, oferuje bogatą ofertę czytelniczą. Księgozbiór liczy ok. 20 tys. woluminów, w tym lektury zaliczane w skład aktualnej podstawy programowej, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży oraz literaturę popularnonaukową. 
      Wypożyczalnia zapewnia również dostęp do książek interaktywnych, które z pewnością pobudzą wyobraźnię dzieci. W księgozbiorze placówki można znaleźć m.in.: książki obrazkowe dla najmłodszych tzw. Picture Books, literaturę piękną (książki do nauki czytania, przygodowe, detektywistyczne), literaturę popularnonaukową, literaturę typu fanstasy i fantastykę dla starszej grupy wiekowej (autorstwa np. E. Hunter, B. Mull, czy też R. Riordan), książki nominowane i nagrodzone (w ramach: IBBY, nagrody im. A. Lindgren,”Mądra Książka”), komiksy, w tym paragrafowe (czyli, te w których czytelnik samodzielnie tworzy fabułę), lektury, audiobooki i słuchowiska. 

      W ostatnim czasie udało się stworzyć w Wypożyczalni „Kącik Wiedzy”, gdzie bibliotekarze nagrywają recenzje książek popularnonaukowych oraz zachęcają do nauki poprzez zabawę zakładającą narzędzia interaktywne, jak quizy, wyzwania, zadania do wykonania.

      Biblioteka umożliwia udział w projekcie „Mała Książka-Wielki Człowiek”, w ramach którego dzieci zbierają naklejki na karcie małego czytelnika, następnie otrzymują dyplom.

      Dodatkowo bibliotekarze systematycznie animują przybyłych użytkowników placówki oferując przygotowane zakładki literackie i tematyczne, a także organizują wydarzenia online, np. teatrzyki Kamishibai we współpracy z wolontariuszami, w tym lekcje biblioteczne oraz tematyczne. W tym roku szkolnym placówka będzie również realizować warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” na platformie zoom. 

     • Szkolenie dla rodziców o narzędziach Office 365 Education - środa, 24 lutego, godz. 19.00 - 20.30

     • Szanowni Państwo,

      Eduwarszawa.pl zaprasza w środę, 24 lutego o godz. 19.00 na drugi webinar dla rodziców pt.: „Jak korzystać z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams, nie tylko w trakcie zdalnego nauczania, czyli… Czy naprawdę znasz te aplikacje?”. Razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zaplanowano spotkanie poświęcone znanym i jednocześnie „nieznanym” aplikacjom. Prowadzący opowiedzą jak i z jakiego miejsca je pobrać i zainstalować. 

      Termin: środa 24.02, godziny: 19.00-20.30

      Prowadzący: Artur Rudnicki – Konsultant Microsoft ds. Edukacji, wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

      Program spotkania:

      1. Word - edytor tekstu, zwykły, ale niezwykły… Dający możliwość obejrzenia obiektów 3D, lokalizacji punktów na mapie, wreszcie „podpowiadacz” gramatyki, czy „szukacz” różnych informacji.

      2. Excel - arkusz, który rysuje nam wykres, ale nie tradycyjny, tylko pokazując np. kulę ziemską, wyświetlając obecne trendy w finansach, czy wykonujący skomplikowane obliczenia.

      3. PowerPoint to już nie zwykłe prezentacje, tylko prezentacje, które zapierają dech w piersiach poprzez designerskie przykłady, to nie tylko slajdy, ale i możliwość tworzenia filmów, odręcznego pisania ekranie i wiele innych możliwości.
       

      Link do spotkania:

      https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YzNmOGRlODAtM2Y2NS00NjE4LWEyMDMtOWYyZmQyZWY5Mjcz%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%223c90997c-d642-4b17-83f8-8dd9c67c8fda%22%2c%22Oid%22%3a%229d388ac0-e100-4fbc-8c0e-d1f7c3e8cb73%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d

     • Informacja dot. zamiaru przekształcenia Specjalistycznej Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej "Uniwersytet dla Rodziców"

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy, że Rada m.st. Warszawy podjęła 19 listopada 2020 r. uchwałę nr XXXIX/1224/2020 w sprawie zamiaru przekształcenia Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Uniwersytet dla Rodziców" w Warszawie, ul. Raszyńska 8/10.

      Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Uniwersytet dla Rodziców" jest poradnią o charakterze ogólnomiejskim i obejmuje swoim zakresem działania całe m. st. Warszawę.

     • Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 15.02.2021 r.

     • Szanowni Państwo,

      zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 lutego 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie informuję, iż od poniedziałku, 15 lutego 2021 r do 28 lutego 2021 r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych kontynuują naukę w trybie stacjonarnym w ścisłym reżimie sanitarnym.

      Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal uczą się zdalnie. Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian. Szkoła prowadzi działalność opiekuńczą – świetlica szkolna dla uczniów klas I-III funkcjonuje w godzinach 7.00 - 17.30.

      Szkoła zapewnia obiady dla chętnych uczniów z klas I-III na zasadach obowiązujących od 1 września 2020 r.

      Beata Ciesielska-Pocialik

      Dyrektor SP 357

     • Master Chef Junior - podsumowanie i wyniki konkursu

     • Szanowni Państwo,

      przedstawiamy wyniki I edycji konkursu kulinarnego Master Chef Junior:

      I miejsce Bartosz Seweryn z klasy 6f

      II miejsce Katarzyna Dymek z klasy 7g

      III miejsce Weronika Czapska z klasy 6e

      oraz wyróżnienie dla rodzeństwa Jessici i Aleksa Lewandowskich.
       

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia apetycznej prezentacji >>>>> zobacz

       

                                                                       organizatorzy: Anna Sulkowska, Emilia Katarzyńska, Magdalena Tybuś

    • REAGUJ I WSPIERAJ - WEBINARY DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI
     • REAGUJ I WSPIERAJ - WEBINARY DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z innymi podmiotami rozpoczyna realizację programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość.

      Webinary dla rodziców:
      1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii - 21.01.21.

      2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online 11.02.21 o godzinie 18.00. Webinar dostępny jest dla rodziców pod adresem: https://youtu.be/i3ZlZwhmqSQ

      3. Młodzi użytkownicy Internetu - wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego nie domyślamy się czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?  25.02.21 o godzinie18.00

      Webinary dla nauczycieli:
      1. Uczeń bezpieczny w sieci - jak przeciwdziałać zagrożeniom online. Kiedy i jak reagować? 04.03.21 o godzinie 14.00
      2. Bezpieczeństwo danych osobowych w okresie kształcenia na odległość. 11.03.21 o godzienie 14.00
      3. Organizacja procesu wspomagania ucznia ze specjalnymi potrzebami w czasie pandemii. 25.03.21o godzinie 14.00


      Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu 3 webinarów dla rodziców i 3 dla środowiska nauczycieli.   

      Linki do poszczególnych webinarów zostaną Państwu udostępnione po otrzymaniu od organizatora.
      Zapraszamy rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w programie.

    • Warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży
     • Warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy i zapraszamy chętne dzieci i młodzież na zajęcia nauki gry na gitarze. Warsztaty będą się odbywały raz w tygodniu w poniedziałki w dwóch maksymalnie 10-osobowych grupach wiekowych:

      I grupa - dzieci w wieku 7-12 lat w godz. 16:30-18:00 oraz

      II grupa - młodzież w wieku 13-18 lat w godz. 18:15-19:45.

      W przypadku zaostrzeń sanitarnych zajęcia będą prowadzone w trybie online. Jak tylko sytuacja na to pozwoli docelowym miejscem spotkań będzie „Spotykalnia – Biblioteka Sąsiedzka”, mieszcząca się w budynku Galerii Bemowo na 1. piętrze, przy ul. Powstańców Śląskich 126.

      Warsztaty rozpoczynają się 15.02.2021.

      Mail do zapisów: Bemowo.zapisy@um.warszawa.pl

    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Biologii "Pingwin"
     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Biologii "Pingwin"

     • Szanowni Państwo,

      poniżej przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Biologii "Pingwin":

      1.  Ewa Kittel - laureat
      2. Bartosz Wiszniewski - laureat
      3. Gabriela Borowska - laureat
      4. Zuzanna Strzelecka - wyróżnienie
      5. Kornelia Kierzkowska - wyróżnienie
      6.  Melania Stręciwilk - wyróżnienie
      7. Weronika Czapska - wyróżnienie

      Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

      Zespół przyrodniczy

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła, jak co roku, przyłącza się do obchodów tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy uczniów do włączenia się w proponowane działania.

      Rodziców zachęcamy do udziału w Konferencji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, która odbędzie się 9 lutego od godziny 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

      Konferencja będzie transmitowana na stronie www.dbi.pl oraz na profilach w serwisach Facebook i Youtube.

      DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

      Małgorzata Wojtak

     • Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 357 z dnia 1.02.2021 r.

     • Szanowni Państwo,

      zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie informuję, iż od poniedziałku, 1 lutego 2021 r do 14 lutego 2021 r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych kontynuują naukę w trybie stacjonarnym w ścisłym reżimie sanitarnym.

      Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, nadal uczą się zdalnie. Odziały przedszkolne funkcjonują bez zmian. Szkoła prowadzi działalność opiekuńczą – świetlica szkolna dla uczniów klas I-III funkcjonuje w godzinach 7.00-17.30.

      Szkoła zapewnia obiady dla chętnych uczniów z klas I-III na zasadach obowiązujących od 1 września 2020 r.

      Beata Ciesielska-Pocialik

      Dyrektor SP 357