Słoneczna Gazetka SP 357
Pokój zagadek - podsumowanie
W dniach od 20 do 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie: pokój zagadek związany z Mikołajem Kopernikiem. Uczniowie wzięli udział w tej fascynującej przygodzie, a ich twórcza energia i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane.
W pokoju zagadek dzieci miały okazję wykazać się różnymi umiejętnościami. Oto, co się działo:
- Błędy ortograficzne w życiorysie Kopernika: Uczniowie starali się odnaleźć ukryte błędy w biografii słynnego astronoma. To zadanie wymagało spostrzegawczości i wiedzy językowej.
- Układanie puzzli: Fragmenty obrazków związanych z Kopernikiem były rozrzucone po pokoju. Dzieci musiały je złożyć w całość, odkrywając kolejne tajemnice.
- Snotes i kodowanie: Zagadki szyfrowane, które wymagały logicznego myślenia i rozszyfrowania tajemnych wiadomości.
- Szyfr obrazkowy i krzyżówka: Kreatywne zadania, które sprawdzały umiejętności analityczne uczniów.
- Uzupełnianie słów w wierszu o Koperniku: Dzieci dopełniały luki w wierszu, tworząc pełny obraz postaci Mikołaja Kopernika.
Wszystkie te zadania były ukryte w skrzyniach, walizkach i szafach w kolorowym pokoju, który przypominał dawny mieszczański dom. Uczniowie pracowali w grupach, wymieniając pomysły i wspólnie rozwiązując zagadki. Ich radość była widoczna na twarzach, a pozytywne reakcje z doskonałej zabawy były nie do ukrycia.
Celem gry było odnalezienie ukrytej mapy Warmii. Dzieci musiały zdobyć klucze do dwóch kłódek, aby otworzyć skrzynię z mapą. Nagrodą za ich wysiłek były słodkie cukierki, ale najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili, ucząc się jednocześnie historii i rozwijając swoje umiejętności. To wydarzenie na pewno zostanie w pamięci uczniów na długo! 🌟
OBEJRZYJ > GALERIA
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie zrzeszeni w Kole Teatralnym odegrali przed całą szkołą sztukę składającą się z trzech aktów. W pierwszym aktorzy ukazali scenę w mieszczańskiej rodzinie, w drugim-rozmowę twórców Konstytucji: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja i Ignacego Potockiego, a w trzecim-rozmowę przedstawicieli szlachty polskiej. Aktorzy wyrazili nadzieje ówczesnych Polaków związane z nowatorskimi pomysłami zawartymi w tym najważniejszym dokumencie państwowym. Występy poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego.
Występy wzbogacone były wykonaniem trzech pieśni przez Chór Szkolny prowadzony przez panią Kamilę Krukowską. Utwory te to „Polonez”, „Gawęda o miłości” i „Witaj Maj”. Piękne dekoracje wykonały panie Katarzyna Mackiewicz-Belska, Katarzyna Kosińska i nauczyciele świetlicy.
Wszystkim uczniom i pracownikom naszej Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia wypoczynku podczas zbliżających się wonnych dni majowych. Pamiętajmy o tym, że pewnego 3 maja nasz naród odniósł wielkie zwycięstwo. Dowiedliśmy, że zasługujemy na najwyższy szacunek i godne miejsce wśród krajów Europy.
Piotr Pełka kl. 8a
Zaproszenie - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Podsumowanie - Akcja Operacja Czysta Rzeka
Tegoroczna Akcja Operacja Czysta Rzeka zaprowadziła uczniów klasy 5C do Fortu Bema, aby dnia 25 kwietnia posprzątać tereny nadwodne. Wszyscy od samego wyjścia ze szkoły byli pełni energii - znali cel misji: pozostawimy nasze wspólne przestrzenie w najlepszej czystości. Odwiedził nas wówczas reporter Radia 357, Pan Michał Piwko i zapytał naszych uczniów, dlaczego biorą udział w akcji? Zapraszamy do posłuchania audycji z wywiadami uczniów klasy 5C, która odbyła się dnia 26 kwietnia na antenie radia: Popołudniówka w piątek - Radio357 o godzinie 16.35. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za wszystkie pytania.
Szczególne podziękowania dla uczniów, którzy tak chętnie zabrali się do pracy - Fort Bema posprzątany!!!
Archiwum wydarzeń