Serdecznie gratulujemy wychowankom grupy Jeżyków zajęcia I miejsca w konkursie "Gra matematyczna".
Plakat przedstawia dyplom za zajęcie I miejsca, pracę konkursową - gra ściganka oraz autorów gry: Marka i Helenkę z nagrodami
Serdecznie gratulujemy wychowankom grupy Jeżyków zajęcia I miejsca w konkursie "Gra matematyczna".
Plakat przedstawia dyplom za zajęcie I miejsca, pracę konkursową - gra ściganka oraz autorów gry: Marka i Helenkę z nagrodami
Szanowni Państwo,
dzięki darom zebranym w ramach akcji „Paczka dla dzieciaczka” zorganizowanej w oddziałach przedszkolnych SP 357, udało nam się umilić czas dzieciom z Ukrainy, w tym trudnym dla nich okresie.
W sobotę – 12 marca - paczki zostały rozdane dzieciom na Dworcu Centralnym i Zachodnim. Cudownie było zobaczyć uśmiechy na ich twarzach!
Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie!
Wychowawczynie z grupy „Biedronek”
Na zdjęciu znajduje się napis 45. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" oraz rysunek fragmentu ogona syreny wystającego znad powierzchni wody.
Dnia 8 marca, w Naszej Szkole odbył się Szkolny Etap 45. Edycji Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". To najstarszy tego typu konkurs na Mazowszu, o zasięgu właśnie mazowieckim.
Do konkursu przystąpili Uczniowie z klas 1 - 8. Występy oceniało Jury w składzie: Wicedyrektor - Pani Bożena Michalik, Nauczyciel - Wychowawca Świetlicy Szkolnej - Pani Magdalena Kucharska oraz Nauczyciel Współorganizujący Naukę w klasie 1a - Pani Małgorzata Wojtak. Organizacją i prowadzeniem wydarzenia zajęła się Pani Jolanta Lisowska - Kierownik Świetlicy Szkolnej.
Recytatorzy przedstawili ciekawy repertuar poetycki znanych i lubianych twórców literatury dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło, obok wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Wawiłow, K. I. Gałczyńskiego, W. Szymborskiej, utworów takich wspaniałych poetów jak L. J. Kern czy J. Kofta. Uczniowie biorący udział w konkursie zachwycili interpretacją tekstów i ogólnym wyrazem artystycznym, udowadniając, że w naszym codziennym, dynamicznym życiu, pełnym miłych, ale także zaskakujących i niepokojących wydarzeń jest miejsce na obcowanie z pięknem języka polskiego i najwyższej próby poezją.
Po burzliwych i trudnych dla Jury obradach wyłoniono 8 Zwycięzców etapu szkolnego.
Oto Oni:
Dnia 9 marca występy Laureatów zostały nagrane dzięki uprzejmości Taty uczniów Jeremiego i Kaliny - Pana Marcina Markowskiego. Nagranie zostało przekazane do Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo i zostanie odtworzone przed Komisją Konkursową 45. Edycji Dzielnicowego Konkursu Recytatorskeigo "Warszawska Syrenka". Trzymamy kciuki za Naszych Reprezentantów!
O wynikach będziemy informować na początku miesiąca kwietnia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.
W imieniu Dyrekcji, Świetlicy szkolnej, Biblioteki szkolnej oraz Szkolnego Koła Wolontariatu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim osobom za okazaną pomoc. Zbiórka darów dla naszych wschodnich sąsiadów trwa zaledwie kilka dni, a już zebraliśmy wiele niezbędnych rzeczy, a to wszystko dzięki Państwu. Dary dla potrzebujących osób są systematycznie zabierane z naszej szkoły i dostarczane do odpowiednich punktów. Przypominamy, że dary można pozostawiać w szkole w wyznaczonych pudełkach.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
Informacja_dla_rodzicow_dzieci_przybywajacych_z_Ukrainy_-_wersja_w_jezyku_ukrainskim.pdf
Informacja_dla_rodzicow_dzieci_przybywajacych_z_Ukrainy_-_wersja_w_jezyku_polskim-1.pdf
W obliczu tragicznych wydarzeń na Ukrainie, dramatu ludzi każda pomoc jest na wagę złota. Tysiące uciekających naszych wschodnich sąsiadów z kraju, których dotknęła wojna zdanych jest na naszą pomoc. Potrzeby tych niewinnych ludzi są ogromne, dlatego też nasza cała społeczność szkolna solidaryzuje się, wspierając i pomagając w postaci zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy.
28.02.22 r. uruchamiamy zbiórkę rzeczy dla potrzebujących Uchodźców.
Artykuły można przynosić do szkoły i pozostawiać w wyznaczonych pudełkach.
Poniżej znajduje się lista niezbędnych artykułów:
W Nas jest siła, wspólnie wspomożemy naszych sąsiadów uciekających przed wojną!
Zdjęcie przedstawia plakat konkursu logopedyczno-plastycznego "Języczkiem pętliczkiem malowane". Na plakacie znajduje się opis informujący o zadanaiach uczestnika konkursu, podstawowe informacje o zasadach uczestnictwa, terminach oddawania prac oraz informacja o regulaminie konkursu. Na plakacie widoczne są: na górze w prawym rogu, paleta z farbami; w lewym rogu, obrazek języka oraz pędzel; na dole widoczne są obrazki, w nazwach których znajdują się trudne gloski.
Zapraszamy do udziału w dzielnicowym konkursie logopedyczno-plastycznym "JĘZYCZKIEM PĘTLICZKIEM MALOWANE". Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zawierającej jak najwięcej elementów, w nazwach których zawarte są trudne głoski. Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych (5-6 lat) z terenu Bemowa. Format pracy: A3 lub A4 / Technika pracy: dowolna. Pracę należy podpisać: imię i nazwisko, szkoła oraz klasa. Prace konkursowe należy dostarczyć do 25.03.2022. Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa: POBIERZ: REGULAMIN_KONKURSU_KARTA_ZGLOSZENIA_-_Jezyczkiem_petliczkiem_malowane.pdf
Zdjęcie przedstawia baner akcji Małego Samorządu Uczniowskiego - Super Nauczyciel.
W ostatnich dniach Mały Samorząd Uczniowski, wśród uczniów klas I – III, przeprowadził głosowanie na „Super Nauczyciela”.
Oto wyniki:
Aleksandra Zalewska 3e
Kamila Kopeć 3c
Anna Liszewska 2b
Nicole Szlezinger 2d
Katarzyna Kirszkowska 1b
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim naszym Nauczycielom dużo siły i cierpliwości.
Zapraszamy do obejrzenia Galerii.
Mały Samorząd Uczniowski i opiekunowie MSU
Na środku zdjęcia znajduje się napis 1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Nad napisem umieszczone jest logo szkoły.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.
Nauczyciele historii, plastyki i techniki przygotowali wystawę w holu głównym szkoły przybliżającą uczniom historię związaną z ustanowieniem Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz biogramy niektórych postaci, które walczyły z systemem komunistycznym w powojennej Polsce. Opracowali również prezentację i quizy poświęcone Żołnierzom Wyklętym, które będą realizowane na godzinach wychowawczych w klasach starszych.
Uczniowie i Nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bieg Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali bieg dla o dystansie 1963m – Dystans pamięci. Każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkową przypinkę, a utraconą energię mógł uzupełnić serwowanym poczęstunkiem.
Przedstawiciele Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego oddali hołd Żołnierzom Wyklętym składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem u zbiegu ulic Pirenejskiej i Żołnierzy Wyklętych.
Zapraszamy do obejrzenia relacji w Galerii.
Więcej zdjęć z wydarzenia już wkrótce.
Zdjęcie przedstawia pytanie jak i czy w ogóle rozmawiać z dzieckiem o wojnie? Na dole zdjęcia widoczne są loga autorów zdjęcia, od lewej do prawej: Specjalni, Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl, Belfry Bazgrolą, Super Belfrzy.
Odpowiedź na powyższe pytanie znajduje się w kwadratach podzielonych na 3 kolumny po 4 kwadraty, a po prawej stronie znajduje się wizerunek uśmiechniętego chłopca, a po lewej równie uśmiechniętej dziewczynki. Treść poszczególnych kwadratów odpowiadających na pytanie znajdujące się na górze przedstawia się następująco:
Tak, rozmawiajmy. Dzieci mają dostęp do mediów i w końcu sami o tym usłyszą, a wtedy lęki i niepokoje mogą być większe.
Dostosujmy przekaz do wieku dziecka.
Nie odkładajmy rozmowy na później.
Wojna jest zawsze zła, wynika z nieporozumień i braku komunikacji.
Mówmy przez pryzmat pokoju i tego, że szacunek do każdego człowieka jest najważniejszy.
Mówmy o trudnych, ale nie o drastycznych stronach wojny.
Miejmy kontrolę nad tym, co nasze dzieci oglądają i czytają w sieci.
Nie stygmatyzujmy mieszkańców Rosji.
Nie traktujmy i nie opisujmy wojny przez pryzmat dobry/ zły, czy też bohaterstwa.
Dajmy dzieciom możliwość opowiedzenia o swoich emocjach.
Okażmy wsparcie i zrozumienie dla emocji dzieci.
Pozwólmy na gesty wsparcia, solidarności dla mieszkańców Ukrainy.
Na górze zdjęcia znajduje się napis Dzień Dinozaura. Na środku zdjęcia umieszczone są animowane postacie dinozaurów. Na dole zdjęcia znajduje się data 28 lutego 2022 r. oraz animowana postać zielonego dinozaura.
W lutym w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Dinozaura.
Dzięki kolorowym ilustracjom, planszom demonstracyjnym i ciekawym zabawkom, które dzieci przyniosły z domu poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, omawialiśmy ich wygląd i sposób odżywiania.
Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w grach rozwijających logiczne myślenie oraz zabawach ruchowo-naśladowczych. Nie zabrakło kolorowych rysunków z dinozaurami oraz wspaniałych prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami.
Obchodzenie nietypowych świąt przez naszych Przedszkolaków to przede wszystkim okazja do wspólnych, radosnych i twórczych zabaw oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań.
Zapraszmy do obejrzenia relacji - Galeria.
Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych z otrzymaną Wyprawką czytelniczą
Uczniowie klas pierwszych z SP 357 biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”, w całości finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem projektu jest Instytut Książki.
Każdy Pierwszoklasista z naszej szkoły otrzymał Wyprawkę czytelniczą.
Kampania Instytutu Książki jest przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Szanowni Państwo,
w dniach 21-22 lutego 2022 r. odbędą się śródroczne zebrania z rodzicami w formie stacjonarnej zgodnie z poniższym harmonogramem.
Harmonogram_zebran_z__rodzicami_21_22.02.22(1).pdf
Dyrekcja SP 357
Zdjęcia przedstawiają portrety sławnych wynalazców namalowane przez uczniów.
Biblioteka szkolna przedstawia poniżej wyniki konkursu.
I MIEJSCE – Zosia Łoś – 4d
II MIEJSCE – Stanisław Janusz – 4b
III MIEJSCE – Oliwia Słomkiewicz – 3e
WYRÓŻNIENIA Z NAGRODAMI:
Serdecznie gratulujemy. Odbiór nagród 24.02.22 r w bibliotece szkolnej.
Organizatorzy: Dorota Guba, Beata Fus-Grzymkowska
Zdjęcie przedstawia prace konkursowe dzieci z bemowskich przedszkoli.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:
I miejsce – Alicja Ż. Przedszkole 306
II miejsce – Krzysztof M. Przedszkole 222
III miejsce – Iga M. Przedszkole 98
Wyróżnienia:
Maurycy W. – Przedszkole 214
Alicja Kózka – Przedszkole 75
Oliwia K. - SP 357, Jeżyki
Zuzanna K. - SP 357, Biedronki
Pola J. - SP 357, 0b
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy serdecznie 🙂 Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do sekretariatów przedszkoli w najbliższym czasie.
Kamila Pasternak - Opalko
Jolanta Szendzielorz
Liliana Turczyn - Bujalska
Zdjęcie przedstawia baner „Dzień Bezpiecznego Internetu 2022”.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu na stałe wpisały się już w Kalendarz Imprez naszej szkoły.
W tym roku DBI wypadał 8 lutego, jednakże różnorodne wydarzenia organizowane w ramach tej akcji, będą realizowane do końca marca.
Tegoroczne hasło akcji brzmi „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Kampania ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Gorąco zachęcamy Uczniów do udział w II Warszawskim Konkursie pt. "Bezpieczna przygoda z Internetem".
Powered by aSc EduPage