• .

PROJEKT EDUKACYJNY  "Prawa dziecka a problemy współczesnego świata"

Co prawa dziecka mają wspólnego z klimatem? Co to jest „zaklęty krąg ubóstwa”? I co łączy Polskę z Gwatemalą?

Celem projektu edukacyjnego UNICEF „Prawa dziecka a problemy współczesnego świata” jest:

• Edukacja dzieci i młodzieży na temat problemów współczesnego świata,
          • Przekazanie uczniom wiedzy czym są Cele Zrównoważonego Rozwoju,
          • Kształtowanie wśród młodego pokolenia świadomości globalnych problemów dotyczących ubóstwa, zdrowia i zmian klimatycznych oraz pokazanie jak łączą się one z prawami dziecka,

***************************************************************************************************************************************************

Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie przystapiła do realizacji projektu edukacyjnego Unicef "Prawa dziecka a problemy współczesnego świata". Kordynatorem akcji była pani mgr Dorota Guba.

Projekt dotyczył praw dziecka w kontekście poblemów współczesnego świata.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone chętne dzieci z klas pierwszych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się: czym jest Konwencja Praw Dziecka, jakie prawa przysługują wszystkim dzieciom na świecie oraz jakie zagrożenia czyhają na dzieci we współczesnym świecie. Ponadto uczniowie poznali problemy na świecie, jakimi są: ubóstwo, zdrowie i zmiany klimatyczne. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli serię filmów edukacyjnych wyświetlanych w sali bibliotecznej oraz dyskutowali na ważne tematy.

Zajęcia dla dzieci były bardzo ciekawe.